Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

Haydi Şanlıurfa! #BayramNamazındaDergahtayız


Mehmet Guli ASLAN
5 Ağustos 2013 Pazartesi 11:49

Bayrama yaklaştığımız bugünlerde Diyanet İşleri Başkanlığı ve İstanbul Müftülüğü’nün organize ettiği Sultanahmet’te ki bayram namazına istanbulda’daki bir çok STK destek açıklamasında bulundu.

Slogan şu: “bayram namazı engellilerin, yaşlıların, kadınların ve çocukların da katılımı ile coşkulu bir dua ve bayramlaşma için, hediyeleşme için, kucaklaşma için, kardeşleşme için güzel bir vesile olsun. Bayram namazına dededen toruna yaşlı, çocuk, engelli, kadın-erkek herkes Sultanahmette buluşalım”

Hep söylenir ya; “Bayram mefhumu ne güzeldi eskiden…Dedelerin evinde tüm babamın kardeşleri çocukları toplanır aile yemeği yenilirdi, sıraya geçerdi herkes, birbiriyle bayramlaşırdı; çikolata verilir küçüklere, büyüklerin elleri öpülürdü. Küsleri barıştırırdı bayram, yıllanmış aşıkları kavuştururdu. Ne güzeldi o eski bayramlar.”

Şanlıurfa Müftülüğü, öncülüğünde Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle tüm Urfalılar ve Urfa’dakiler neden bir arada bayramlaşmasın? Neden Bu Bayram Dergah Camii’deyiz demiyelim? Küslerin barıştığı, çocukların çikolatayla sevindiği ve büyüklerin elleri hürmetle öpüldüğü bir birliktelik oluşturmayalım?..

Çoluk çocuğumuzla ailece seccadesini alan gelsin. Bayramda dostluk, kardeşlik ve birliktelik oluşturalım. Bence Diyanet işleri başkanlığı her il için bir merkezi cami belirlemeli ve gücü, zamanı olan her kes bayram namazında oralara gitmeli.

Şanlıurfa Valisi, Şanlıurfa Belediye Başkanı, Şanlıurfa Müftüsü hatta Şanlıurfadaki askeri erkanda katılsın.  Halkla iç içe… Güzel bir Bayram mefhumu değil mi bu sahne?

Bundan iyi bir birliktelik mi olur? Bundan iyi bir kaynaşma mı olur?..

Bu arada bu burada en büyük sorumluluk Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşlarındadır.

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu bir çok güzel faliyete öncülük etti. Neden insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, böyle bir güne öncülük etmesin.
İş çevrelerinin bu işe katkıları olabilir!..

Basın yayın kuruluşları da bu heyecana yayınlarıyla destek olabilirler. En azında bu güzel günü canlı yayınlayabilirler…
Bu birlikteliğin oluşması için herkese görev düşer. Tüm Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden bu işi yayabilirler.

Haydi hep birlikte “ #BayramNamazındaDergahtayız ” diyelim…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com