Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Hüseyin Aslan

HAYAT PSİKOLOJİSİ


Hüseyin Aslan
29 Aralık 2015 Salı 17:48

Günlük hayattımızda ister iş yerinde isterseniz arkadaş, eş ve dost çevresinde olsun sürekli bazı şeyleri-şeylerden şikayet ederiz. " örneğin; işyerinde ahmet çok yemek yiiyor veya beraber yemeğe oturuyoruz Rıdvan bizden çok sonra kalkıyor,." Bunlara benzer hayattımızdan surekli tekrarlanan şikayet konularından birkaçı. Enerjimizi bunlara vereceğimize, bu tür kırıcı konuşmalar yapacağımıza, bu enerjimizi kitap okuyarak, spor yaparak vb faaliyetler kullanırsak acaba toplumda nasıl bir iz bırakırız. yorum sizlerin benim yorumum; " ŞİKAYET PSİKOLOJİSİ; TEMBEL İNSANLARIN BAHANESİDİR."

 

"Hiç kimse hattasız değildir. Tabikide affedilecek-affedilmeyecek hatalar mevcuttur. Ama ne kadar derecesi yüksek bir hattayı affederseniz, sizin de o kadar büyük derecede olduğunuzu gösterir."
" KARANLIK BİR GECEDE YOLCULUK YAPAN BİR GEMİ KAPTANI GİBİ HATTALARI AFFEDİN."

İnsanlar Allaha dua eder ve belli bir zaman sonra istediğini gerçekleşmediğinden Allah duamı kabul etmiyor veya nasıl duamı kabul eder diye araştırma yapar, yazar, çizer ve isyan eder aslında Allah senin duanı kabul etmiş ama senin her istediğini hemen vermez. Bu kullum bende bunu istiyor ama buna ulaşması , istediği şeyle uyum sağlayabilmesi için zaman gerekir. ÖRNEK; Doktor olabilmen için ilkokul ve orta öğretimde Kimya, Fizik, Biyoloji vb. derslerin iyi olması gerekiyor. Çünkü; Tıp' ın temel taşları bu derslerdir. Tıp okurken bu derslerle ilgili çok terim karşına çıkacak eğer bunları öğrenmemiş isen acaba Tıp okumaktan ne kadar başarılı olabileceksin ? ve bunları bilmediğin için tıp okumak sana ne derece öğretici olmuş olur ? Temel taşları yerine oturturup sonra rabbinde dileyeceksin. " SEN ALLAHA DİLEĞİNİ DİLEYİP ZAMANI BEKLE, O AN GERÇEKLEŞMİYORSA BİLKİ O DİLEK İÇİN DAHA HAZIR DEĞİLSİNDİR."

www.facebook.com/gazetecihuseyinaslan


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com