Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Hayallerimizi Aştık!!!


Hüseyin KAYA
16 Eylül 2013 Pazartesi 12:29

Evet, hayallerimizi gerçekten aştık ama bir türlü insanlığımızı, vicdanlarımızı, düşüncelerimizi, aşamadık. Hırsızlığa, üçkâğıtçılığa, dolandırıcılığa, aklınıza gelebilecek her türlü kötülüğe kafamızı yormaya her zaman her yerde hazır olduğumuzu duygu ve düşüncelerimizle sıkılmadan utanmadan gösteririz. deyim yerindeyse “Türk’ün kafası zehir gibi çalışır “bu yüzden de Türkiye her türlü pisliğin döndüğü ve kanunların açık verdiği aklanmanın kolay, yaptırımların zor olduğu bir ülke haline gelmiştir.

Türkiye de özel sektör bu konuda halt etmiş yani. En iyi ve en gözdeleri devletin kendi kamu kurumlarında yer alıyor. Vatandaş her hangi bir haksızlığa maruz kaldığında karşılarında yetkili bulamıyor ve ya bulduğu yetkili ise işi yokuşa sürükleyerek vatandaşı bıktırmaya, bezdirmeye ve hak arayışını sindirmeye çalışıyor.

Vatandaş bir türlü hak arayışına yönelemiyor. Özel sektör de bu vaziyetten kendilerine vazife çıkararak halkı dolandırmak bir görevmiş gibi resmi veya gayri resmi kolları sıvayarak vazifelerini icra etmeye başlıyorlar. Doğal olarak milyonlarca tüketici, vatandaş mağduriyete uğruyor.

Benim nazarımda bu işin en büyük sorumlusu devlet erkânıdır. Devlet sosyal devlet olmadığından vatandaş –devlet ilişkilerinde uçurumlar meydana gelir devlet halkıyla kopuk bir siyaset işler.

Devlet vatandaşlarını hem iç hem de dış tehditlere karşı korumakla mükellef olduğunu unutmamalı. Bu yüzden de kanunlar düzenlenirken devlet vatandaşından korunmayacak aksine vatandaşını koruyan kanunlar düzenleyecek. Bugün kanunları incelediğimizde tüketici vatandaş yeteri kadar korunamıyor. Televizyon ve radyolarda hem devlet kurumlarının hem de özel sektörün aldatıcı reklamları boy gösteriyor.

Vatandaş duyusal ve görsel olarak hem kandırılıyor ve hem aldatılıyor. Radyo ve televizyon kanununda açık bir şekilde reklamların yayınlama kural ve şartları yer almadıkça asla ve asla sahtekârların ve dolandırıcıların önüne geçilemeyecektir.  Aslında bahsedilecek birçok mevzu var örnek mi istersiniz mesela Türk Telekom, ttnet, bankalar( özel ve kamu), v.s uzayıp gidebilir.

Başta yazmıştım hayallerimizi aştık hangi konuda aştık; akaryakıt konusunda aştık hayalimiz benzinin 5 tl olmasıydı şimdi 5 tl yi aştık. Bugün hükümet kendi iç sorunlarıyla meşgul olması gerekirken tümüyle dışa odaklanmış bir siyaset işliyor. Maalesef dış siyasette de bizi dikkate alan olmuyor. Neden mi çünkü bütün varlığımızla dışa bağımlıyız da ondan.

 Bugün dünyada ne olursa olsun bizim için önce ABD’nin ne düşündüğü ne yapacağı önemli bunun sonucunda ülkemizin zarar görüp görmeyeceği ikinci planda kalır ABD ÇIKARLARI DAHA ÖNEMLİ ÇÜNKÜ

Anlayacağınız dışa körü körüne bağlı olduğumuz sürece ne bizim kendimize saygımız, ne de dış devletlerin bize saygısı ve güveni kalır.

      Bugünkü devlet yönetiminin bir an önce kendi vatandaşının sorun ve sıkıntılarına kulak vererek ülkeyi yaşanılabilir düzeye ulaştırması ve vatandaşlarını koruyan kollayan kanunları hazırlaması, bir de devleti ekonomik olarak dış kaynaklı akaryakıt gelirlerinden kurtarmayı tavsiye ederim.  


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com