Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Hava Almayı Çok İyi Biliyorlar.


Mehmet CENGİZ
24 Eylül 2012 Pazartesi 10:31

Hava! Rabbül âleminin nimetlerindendir. Hava olmazsa canlılar yaşayamaz. Yeryüzünü Havalandırma sanatı yüce Rabbimiz’ın parasız klimalarıdır. Tükenmez kuvvet ve kudretidir. İnsanoğlu gafletinden bunun farkında değildir. İnsanın Başına bir felaket geldiği zaman belki nimeti hatırlayabilir. Bu biraz nankörlüktür. Nimetlerin hepsi Allah’ındır nimetleri de beşer sayamaz, nimetlerinden istifade edenlere ne mutlu.  Bu hava kelimesini biraz mecazi anlamda açmak istiyorum. İnsanlar toplu halde yaşarlar. Bu yaşayışlarında üzüntüleri, sevinçleri olabilir. Teselli bulmak her ferdin iradesinde iken, bazen bakıyoruz toplum mühendisleri öyle hava almayı beceriyorlar ki, insanın şaşırmaması mümkün değil. Hele siyasilerde hava alma sanatı tam zirvede, evcil kitlelerden öyle hava alıyorlar ki, insanın aklı durur.

Konuyu pekiştirmek için örnekler vereyim. Eğitim sisteminde katmerleşmiş sorunları 4+4+4 ile çözdüm deniliyor, Kuran’ı kerim siyer derslerini müfredata koydum. Hem de seçmeli ders olarak daha ne istiyorsunuz? İşin aslı öyle değil, Kız çocuğum 7. sınıfa geçti, okula vardım öğrendim ki,6.7.8 sınıflarda böyle bir şey yok, alt yapısı hiç yok, öğretici cımbızla aranıyor. Bu bir hava aldırma, Üniversite harçlarını kaldırdım dendi çok sevindim, hatta alkışladım destekler bir yazıda yazdım. Zamanı çatınca kayıt yenilemede gördüm ki, buda hava aldırmaya yönelik, çünkü daha önce açık öğretim fakültesi ilahiyat kayıtları için üniversite harcı olarak ödenen 250 TL paranın sadece 45 lirası ödenmeyecek, 205 Lira ödenecek, tam bir hava aldırma, yatıştırma sanatı,

Balyoz davsı sözde sonuçlandı, kim kime balyoz indirdi belli değil, meçhul, cezalar lili, lili hiç umurumda değil, cezalara daha nokta konmamış bizzat sayın başbakanın ifadesi, iki toplum için tam bir hava aldırma, dinin d,si bulunanlar yargılanırken, cezalar alınır, müebbetler verilirken, kimse böyle bir şey söylemedi bu ne ikiliktir. Cumhuriyet döneminde hep böyle olmuş, postal yalama ilelebet devam edecek, yazıklar olsun. Ezan bir dönem yasak edildi, toplum iki bölüm, Rahmetli menderes ezanı serbest bıraktı, sanki şeriat geldi, sevinç naraları beş para,  Amerika mandacılığı kök salmada zirveye ulaştı, halen devam ediyor. Atatürk’ü koruma kanunu da çabası devam ediyor, menderes döneminde hayata geçti. İki taraf için tam bir hava aldırma, Başörtüsü serbest, halkçılar hemen Anayasa Mahkemesine koşar, çünkü taraflar ikidir.

Yürüyüşler, protestolar had safhada, kız, erkek öğrenci 20 şer yaşında aynı sınıf, aynı bahçe, aynı koridor, aynı yol, aynı minibüs, bu durumda kızın açık kapalı olmasında ne fark var, gerçek hocalarımız cevap versinler. Gaye yine hava aldırmak, Numan Kurtulmuş AKP ye katılmış, katılabilir her kes hürdür ancak!  Merak ediyorum Numan Bey SP de iken, bir söylemi vardı? FARK VAR diyordu, Siyasette, ekonomide, dış ilişkilerde, eğitimde, sağlıkta, belediyecilikte v.s. Acaba o farklar ne oldu? İki parti de tabana hava vermede mahirler. Bakalım Numan beyin AKP de ki farkı ne olacak. Her gün insan ölmeye devam ediyor, yuvalara ateş düşüyor, anneler göz yaşı akıtıyor, nerede ise öz yurdunda garip, seyahat özgürlüğü bile kalmadı, Bir büyüğümüz silahla gelen silahla karşılık bulur diyor. Söylem doğru, ancak düşmanlık tohumları git gide çoğalıyor. Alışık söylemler, hava aldırmaya yönelik, şehit yakınlarına çeşitli imkânlar, Şehit kelimesi İslami bir terim kimler niçin neden şehit olur kitabımızda, fıkıhta mevcuttur. Kemalizm’i daha da pekiştirme uğruna vatan uğruna ölenlerin durumunu din adamlarımız açıklasınlar. Yazıktır şehit kelimesi ile hava aldırmayın kanın durması için ne gerekiyorsa onu yapın. Giden canın yerini hiçbir şey alamaz. Akan kan, gözyaşı üzerinden mevki makam sevdalılığından vazgeçin. 

Bu günlerde bir film senaryosu var, ta ki gündem değişsin, akan kanlar devam etsin, beşli çetenin beyanı var bir önceki yıla göre silah satışımız üç kat artmıştır. Bu kafa ile daha da artacaktır. Katil, işgalci, Siyonist zihniyet referansı ile terör önlenemez. Atılan nutuklar hava aldırmaya yöneliktir. Bir sistem düşünün halkın yüzde 99 u Müslüman, ancak o sistemde Zina, faiz, uyuşturucunun her çeşidi serbest. Helal haram, haram helal edilebiliyor.Bana göre bunun tahribatı o filimden bin beterdir. Çünkü Allah ve resulünün emirlerine isyan bayrağı çekilmiştir. Sahnelenen film için atılan nutuklar hava almaya yöneliktir. Dini emirleri yerine getirmeyen, bırakın getirmeyi karşı olan biri nasıl benim yöneticim olabilir. Bu zihniyet her gün mukaddesatımla savaş halinde alay ediyor.gençleri sporun her çeşidine fanatikçe sarhoş eden, nara attıran, top sevgisinin Allah ve Resulünün üstünde, seyrine zemin hazırlayan zihniyetin , Müslüman’a yobaz, gerici diyen,TV. Ekranlarında zina sahneleri sergileyen buna ön ayak olan düşünce akımı ve severlerin filimden ne farkı var.

Şuurlu Müslümanlar şunu kesin olarak bilmeli ki, karşı karşıya iki su değirmeni var, suyun önüne set çekilmiş, su birikmiş arklarla gelen su ile su değirmenleri çalışıyor, set patlamış, su akmıyor. değirmenler durmuş çalışmıyor. Hala iki değirmen sahibi yarış halinde, müşteri çekme peşinde fiyat indiriyorlar, değirmenin dış kısmını süslüyorlar, güya insanları celp etmeye çalışıyorlar. Aynen bunun gibi ey gafiller. Dinin hayat suyunu eğitimden, ekonomiden, siyasetten, hatta camilerden, aileden, ticaretten, hayatın tüm alanlarından kesen zihniyetten ne bekliyorsunuz. Değirmenlerin çalışması için suyun arklardan akması lazım ki, değirmen çalışabilsin, yoksa çalışmalar boş olur. Hava aldırma olur.  Bunca boş havalar aldırdılar hala uyanmadın mı? Asgari ücretliden vergi alınmayacakmış, tam bir hava aldırma, Son olarak meseleleri kaynağından öğrenmek için, Milli Gazete hayırlı bir işe imza atmış, değeri çok büyük “GİZLİ DÜNYA DEVLETİ” Diye bir kitabı kupon karşılığı okuyucularına hediye veriyor. Almanızı, okumanızı, tavsiye ediyorum. Bu kitapta ki bilgiler hava aldırma değil, gerçektir. Emribilmaaruf nehyi anilmünkeri dert edinerek iyi çalışmalar diliyorum.  


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com