Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

HARAM AYLAR


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

        Mübarek aylardan Recep ayını geride bıraktık, Şaban ayı içindeyiz, Ramazan Ayının gölgesi üzerimizde, Ağustos ayının birinde Pazartesi günü Ramazan ayının birinci günüdür. Mevla’m hepimizi kavuştursun. İslami aylardan bazıları vardır ki onlara haram aylar denir. Bu aylarda savaşmak, kan dökmek haramdır. İslam tarihinde Yahudi ve Hıristiyanlar,(ehli kitap)yani inanan, inanmayanlar bile kan dökmemeye gayret etmişler, bu aylara hürmet göstermişlerdir.

Hele inananlar içinse tam bir emir telakki edilir. Karşı taraf sulhu bozmadan misak hiç bozulmaz. Bu haram aylar, Recep, Zilkade, Zilhicce, Muharrem aylarıdır(Bakara Suresi 217.ayet) İslam ümmetinde insanlıkta, helal haram karıştığı, İlahi din referans alınmadığı için, kimin umurunda, her gün kanlar sel gibi akar. Duble yollar her gün can almaya devam eder. Ahır zamanda ölen niçin öldüğünü, öldüren niçin öldürdüğünü bilemez. Maddeci zihniyetin serveti,varlığı budur zaten,.Sahabelerden bazıları gece yolculuk yapmazmış Niçin Gece yolculuk yapmıyorsunuz dinimizde böyle bir şey yok, diye sorulduğunda,Karıncalar genellikle gece yollara dizilirler.Ola ki, gece karanlığın da bir karıncayı basalım,incitelim.o zaman bir cana kıymış oluruz..

İşte ilahi dinin canlıya bakışı bu, yaşasın zalimler için cehennem diye haykıran Bediüzzaman’ı rahmetle anıyorum. Ülkemizde uzun zamandır bir terör belası var deniyor. Ben dinsizlik var diyorum. Asi bir kavim, isyankâr bir kavim, inkârcı bir kavim, Maddeci bir kavim,  her türlü belaya müstahaktır. Bir asra yakındır Dine irtica diyen sizsiniz, hemen ezilmelidir diyen sizsiniz. Ülke için birinci tehdit irticadır diyen yine sizsiniz, Bir şapka kanununa muhalefet için idam sehpasına çektiğiniz âlimleri düşününüz. Bediüzzaman’ın Mezarını bile çaldınız nerededir bulunuz. Kendileri terörist olanlar terörü önleyemezler. Vatan sağ olsun demekle bol bol düşman türetiyorsunuz.

Şehitler ölmez diyorsunuz hangi şehit, Şehitlik İslami bir terimdir, hem dine karşı olacaksınız hem de şehit kelimesini kullanacaksınız.  Gerçek şehitlere Allah rahmet eylesin diyorum Hz. Ali (R:A) Bir yere bir damla Rakı dökülse oraya minare yapılsa o minarede ezan okumam diyor. Bunlar inanmayanlar için zül olabilir. Ama Müslüman bir toplum için dikkate alınması gereken bir husustur. Kendilerine dayanak olsun diye Dini Camilere hapsedenlere yuh olsun. Benim idarecim Kafaya çekemez, dinime yan bakamaz, zinacı olamaz, Postalını askere vatan için gönderdiğim çocuğuma temizletemez, ırkçılık yapamaz, ayırım yapamaz, ruşvet alamaz, bugünün işini yarına bırakamaz, Görevinde ihmalkâr davranamaz, Kanunlar karşısında herkesi eşit tutar. Devlete karşı düşman türetemez, Katil oldukları halde berat edenlere iyi çocuklar diyemez, iyi çocuklar tekrar yargılanıyormuş,13 Askerimizin şahadetin de, yönetimin kusuru varmış, daha soruşturma açılacakmış, ne güzel adalet ve yönetim şekli.

Cezaevinde oldukları halde, Milletvekili seçilenler için Millet iradesine hakaretmiş, Başörtülü Milletvekili seçildiği halde, oda millet iradesi değilmiydi, yok onlara göre o irticacı idi ona, o kadına haddini bildirin. Bu cumhuriyete karşı başkaldırıdır Diyen yalakalık yapanlar bugün kem kümden bahsedemezler. Din düşmanları ile biz bir gemide olamayız. Hava sahası bizim, Pilot bizim Uçak başkasının imalatı, Duble yollar bizim, Şoförler de bizim Arabalar başkalarının imalatı, Asker Benim, Komutan benim, Elbisesi, potini, tankı, tüfeği başkasının, işte bu benim kanıma dokunuyor, İşte din gibi yapıştığınız Kemalizm, Laiklik demokrasi anlayışınızın semeresi, Fazla söze hacet yok, Bütün sıkıntıyı mazlumlar çekiyor. Çekmeye de devam edecek, Çünkü ülke kalkınması umurunuzda değil.

Dünyanın en zengin generali bizde ya. Ülke için canını verenlere gölge yapmayın yeter. Başınızı kuma gömmüşsünüz, vatan için askere gönderdiğim çocuğumla camide yan yana sizi gördüğümde o zaman size güvenir ve inanırım. Düşmanla çarpışırken, Namaz vakti gelmişse sırayla, nöbetle Namaz kılan askerlere ne mutlu, Büyük bir havuza çay şekeri atmakla su tatlı olmaz. Dini, Evden, işyerinden, siyasetten Kışladan, ticaretten, okul eğitiminden, Meclisten, idare anlayışından söküp atarsanız, daha çok şehitler ölmez dersiniz. Kasten bir insanın ölümü tüm insanlığın ölümü gibidir dinimizde, değil cana kıymak, kalp kırmak bile Kâbe’yi yıkmaktan beterdir. İsyan bayrağını çekmekle yüce Rab öyle felaketler verir ki deprem misali, ne saltanatınız kalır ne de malikâneniz.

 

Her şey devam eder, amma zulüm asla, Bir gün gelir mazlumun gözyaşında boğulursunuz. Kimse sizi kurtaramaz, Futbolda şike var diyorsunuz? Din düşmanlığınızda İrtica dediğiniz gibi, Halk şikeden ne anlar vurgun deyin haksız kazanç deyin, Yalan deyin, Hırsızlık deyin ki halk anlasın.Hangi alanınızda şike yok ki, her tarafınız lağım. Şikecilerin tutuklamaları, Yargılamaları bile değişiktir. Hani her kes kanun karşısında eşitti, Yalakalar, yağdanlıklar yaptıklarını, çifte standartlarını yine yapıyorlar. Ama patlayan lağımı kimseden gizleyemezler. Mazlumların gözyaşı üzerine saltanat sürmeye alışık olanlar, çekin elinizi yakamızdan, Biz insanlarla beraber yaşamak istiyoruz. Kimse bizi ayıramaz. Olan bitenler yanlış politikaların semeresidir. Halk bilinçlidir sizi görmüyor artık. Haram aylarda akıtılan kanın durması için var gücümüzle bir ve beraber olmaya çalışalım. Rahmet aylarında çokça dua edelim.  Güç kuvvet sahibi Allah’tır. Hainlerin tuzaklarını tarumar eder. Gerçek anlamda ahirete inananlar kötülük yapmazlar. Rum kesimi papazı Türklerin elektriğini kullanmayın haramdır diyor. Gaz lambası kullanın, klimaları kapatın emrini veriyor. Müftülerimize ışık olsun.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com