Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

HALKLARIN KARDEŞLİĞİ


Recep Akyol
30 Eylül 2014 Salı 19:20


         Ortadoğu mazlum ve mağdur halklarının çoğunluğu İslam coğrafyasın dadır. İnsan öldürmenin hiçbir halkı gerekçesi yoktur diye biliyoruz. Amma manzaraya baktığımızda İslam maskesi adı altında kardeşin kardeşi öldürdüğü gibi Müslüman’ın Müslüman’ı öldürmesine seyirci kalmak ne kadar vicdani ve İslami bir hareket olabilir diye kendimizi biraz sorgulamak  sormak gerekir..
        Binlerce yıldır Ortadoğu’da ve Mezopotamya’da yaşayan kardeş halklar birbirine bu kadar düşman olmamıştı. Etnik kökenleri ne olursa olsun, dini inançları ve mezhepleri ne olursa olsunlar bu kadar birbirlerine acımasız olmamışlardı.

        İslami inanç temelinde birbirlerinden nefret ettirilen kana kan düşman hale gelmenin temelinde İslam’ın yok edilmesi projesi mi yatıyor diye kuşkularımız artıyor. Diğer yandan İslam ümmetinin yetimleri olan Kürtlere yapılan son saldırıların sözüm ona kendilerine cihat hareketi diyenler alkış tutanlara mazlum Kürtlerin elbette ki söylem olarak ta eylem olarak ta tepkileri olacaktır.

        Kürtlere ve diğer azınlıklara her türlü ihanet, kalleşlik ve katliamı meşru gören yazar çizer gruplar  İslam dinini amaç ve çıkarları doğrultusunda kullanmaktan çekinmiyorlar.                                                                   İslam’ı adeta koltuk değneği olarak kullananlar uyduruk bir dini hayata geçirme peşindeler.

          İslami hilafet devleti ve cihat hareketi olarak ortaya çıkıp katliam yapanlar Kürtlerin dinden çıktıklarını mı sanıyorlar… ? Müslüman’ın Müslüman’a canlarının ve mallarının haram olduğu bir ortamdan çıkıp Müslüman’ın Müslüman’a canlarını ve mallarını helal hale getirmeleri cihat hareketi mi sayılıyor. İşte bu şekilde Sünni müslümanlar zan altına alınıyor

         İslam toplumunda kendilerini otorite görüp vaaz ve nasihat edenler Kürtlere yapılan katliama neden sessiz kalıyorlar acaba.. Bir varil petrol için dilsiz şeytan olmak hiç kimseyi kurtaramaz. Bu zihniyette olanlar ise mutlaka hesap verecektir.  

      Kobani Kürtleri Meşru yaşadıkları topraklarında İŞİD Militanları nın saldırıları karşısında savunma durumundadır.. ötelerden gelip Kürtlere saldırmanın haklı gerekçesi yoktur..  Sünni Arap Cihad hareketi Şia ve Siyonizme karşı silah kullanmıyor acaba..?.. Dünya Küresel güçlerin Maşası olan İŞİD  Ortadoğu da yalnız Kürtleri tehdit unsuru görmekte…
       
       Kobani Kürtlerine yönelik yapılan kanlı saldırılar ve saldırganların işbirlikçileri mutlaka hesap verecektir.Yüzyıllardır Suriye Kürtlerine vatandaşlık ve hiçbir Mülkiyet hakkı vermemek İslam’ın nesrinde var ki…?

       İnsan muamelesi bile görmeyen Kürtlere demek ki inançlarından dolayı değil etnik ve siyasi sebeplerden dolayı hücum edilip talan edilmekteler. 3-5 varil fazla petrol almak adına yapılan sahtekarlık İslam dinine karşı da yapılmıştır.

      Yeni Türkiye siyasetindeki kardeş halklara sahip çıkma ve sahiplenilmesi Türkiye’nin Ortadoğu politikasında etkinliğinin önemini de göstermiş tir. Kürt lerle olan ekonomik işbirliği kalıcı dostluk gereğidir.

 Kürtlerin Ortadoğuda ve Mezepotomya da Nice Devletleri, İmparatorlukları
sildikleri  hiçbir şah ve Padişahları takmadıkları iyice hesap edilmelidir..                                Gelinen barış süreci ile beraber Ortadoğu da Yeni Türkiye’nin en büyük müttefiki Kürtlerdir..

    Yeni Türkiye kardeş halklara sahip çıkarken tek örgülerin yani sınırın sıfır noktasındaki kobani Kürtlerini, Türkmenleri ve bin kilometre ötedeki savaş mağduru Arapların da sahiplenmesi ile insanlık hak ve özgürlüklerine verilen önem Yeni Türkiye siyasetini gereğidir.

     Bir taraftan çoluk çocuk kadın yaşlı demeden tıpkı Filistin deki ve Gazze deki gibi ağır silahlarla katledilirken. Diğer yandan savaş mağduru Kobanili Kürtlere Kucak açıp çoluk çocuk ve yaşlılara bir tas çorbasını ,ekmeğini paylaşan Yeni Türkiye algısı var..
        
     Sınır komşumuz ve birinci derecede akrabalarımız olan Suriye’nin Kobani Kürtlerine yardım eden Asker, Polis Büyükşehir Belediye Başkanımız Kürt demokratik platform yetkilileri Başbakan yardımcıları Yalçın AKDOĞAN, Numan KURTULMUŞ  Bakanlardan Faruk ÇELİK ve Kürtlerle Kürtçe konuşan Tarım Bakanımız Mehdi EKER’E teşekkür ederiz.

 Zalimler için Yaşasın Cehennem


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com