Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

HALKLARIN KARDEŞLİĞİ


Recep Akyol
26 Nisan 2013 Cuma 19:16

Halkların kardeşliği ve Mazlum insanların Özgürlüğü adına 1970 yıllarda Tam Bağımsız Türkiye Sloganı ile Mücadele eden Amerikanın 6. Filosunu Protesto eden Türkiye Gençliği Ülkeleri içi öldürüldü ve idam edildiler.

Vatana ihanet ve vatan haini ilan edilen Devrimci gençler sonunda asla ve asla bir ihanet içinde olmadıkları görüldü. Komünistler Moskova ya diyenler gün geldi herkesten önce onlar Moskova ya gittiler.

Hatta ve hatta MHP ve Ülkücü iyi niyetli Anadolu İnsanları “Biz Bağımsız Türkiye ile Milliyetçi Türkiye Sloganının aynı anlama geldiğini bilmiyorduk dediler.
Ortadoğu ve Türkî Devletler başta olmak üzere Siyonist İsrail’e hiçbir şey yapamazken İşte bu Devrimci gençlik Mazlum halklar adına İsrail Konsolosunu kaçırıp öldürdüler. İslami Devlet ve örgütler ise pasif kaldılar.

Türkçülük Politikaları ile Türklerden yana olmayan Nefret Ettirme grup ve Örgütlere zemin hazırlandı. Şimdi de Ölmek ve öldürmek adına açık tehditler savuruyorlar. İşte güneydoğudaki asit kuyuları bu zihniyetin sonucudur.
Aynı gök kubbe altında. Aynı Vatan topraklarında Aynı Peygambere İnanan insanları düşman görmekten vazgeçin artık. Bu vatandan Kürtleri söküp atamazsınız. Beyler…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesi mevcudiyetini korumak adına uyguladığı politikalarla azınlıkları dışlarken tekleştirme siyaseti ile Türk kardeşliğimizi ve dostlarımızı yalnızlaştırmaktan başka bir şey yapmadılar.

Tekleştirme politikası bir taraftan azınlık Milletler de Milliyetçilik bilinci ve olgusunu ortaya çıkarılmıştır.. Toplumların bir arada yaşama kültürünü yok ederken, Evrensel İnsan Hakları hukuku yok edilirken uluslar arası alanda suçlu duruma düşmekteyiz. Tayip Bey Çok akıllı Lozan’ın yüzüncü yılı yaklaşıyor.

Toplumlar huzurlu ve istikrarlı oldukları süre içinde gelişip kalkınırlar, “Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır” atasözü gereği kişiler, aileler, ülkeler zorunlu olarak birbirleri ile karşılıklı alış veriş yapmak zorundadırlar.

Ülkemizin birçok zenginliğini yıllardır heba ediyoruz, M.Akif ERSOY “Bir hilal uğruna Ya rab ne güneşler batıyor” derken Anadolu’da ki ve Ortadoğu’daki tüm etnik unsurlara vurgu yapıyor.                                                             Yani İslam’ı üst kimlik yapıyor… Tekçi ve Türkçü anlayış M.Akif ERSOY’U dahi ülkesinden koparıp 11 yıl Mısır’da yaşamak zorunda bırakmıştır.

Suni düşmanlıklarla hep savaş düşüncesi ile Ülke yönetimini kaybetmek istemeyenler, artık son demlerini yaşıyorlar. “Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganı ile ölüm ve gözyaşı ortamının sürmesini istiyorlar.

Evet, ülkenin 50 bin insanı öldürülmüş, 700–800 milyar dolar vurmak ve kırmak uğruna harcama yapılmış Ülkenin bölünmesi uğruna derin güçlerin senaryoları ile karşı karşıyayız. Bu beylere sormak lazım bu ülke vurma ve öldürme ile bu ortama getirilmedi mi..?

Vurmak ve öldürmek ile bu ülkede kimler mağdur edildi. Doğu’da yaşanan Kürt Vatandaşlarımızın köylerini, evlerini kimler yakıp yıktı,                        Bu insanlar nereye göçtüler. Bu tür politikalarla insanlar terörist yapılmadı mı,… ?İnsanlar vurmak ve kırmakla bölünür…

Geldiğimiz noktada bu kirli savaşın bitirilmesi için çaba gösteren bir zihniyet var, bu insanların yaptıkları Allah katında kutsaldır. Batı’dan Doğu’ya herkes bu kanın durmasını istiyor,

Her partiden ve halkın her kesiminden barış sesleri yükseliyor. Türk halkı’nın Ana ve Babaları da barıştan yanadır.                                                                      Evlat acısının ne gözyaşı, ne rengi, ne dili ve ne de dini vardır…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com