Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Halk 12 Den Büyüktür


Mehmet CENGİZ
14 Nisan 2015 Salı 17:48

Siyaset alevleri çok yüksek. Türkiye genelinde İlimizde Milletvekili kesin adayı olanlar belli oldu, seçilenler elenenler, küsenler, ayrılanlar, intihar edenler, dün beyazdır dediğine bugün kara diyenler, Bir hayli kafa karıştırıcı şeylerdir. Her ne kadar partiler gücümüzü halktan alıyoruz deseler, eylemle söylemler çok farklıdır. Bu inanmadığım demokrasiyi bir türlü kavramış değilim. Bir taraftan Demokrasi nutukları, bir taraftan liderin vekil belirlemede hâkimiyeti, totaliterliği nasıl bağdaşıyor, sihirli bir değnek. Demokrasi Batı icadı olduğu için çoğu ehli insaf, filozof, bilim adamları bile demokrasiyi anlatırken, kuvvetlinin çıkar aracı olarak tarif ederler. Bu seçim atmosferinde seçilenlerde görünen şey Cemaatler, aşiretler, din kisveli meşrepler, yüklü servetliler, ön planda görünüyor. Hani demokrasi halka dayanıyordu?

Bir daha kandırıldık ya gerisi boş laflar. Halk sözde 550 den de büyüktür. Söylem doğru ancak eylem yanlış. Halk 12 veya 550 den çok küçük değersiz sayılırsa burada çok çelişkili bir durum var demektir, Sihirli Demokrasi gereği halkın isteği olmasa bile, Madem seçilenler halk tarafından seçiliyor, unvan alıyor, bu halk istemediği an bu kitleyi vezir ettiği gibi halka uymayanları rezil etmeyi de bilmelidir. ANAP-DYP-İrili ufaklı partiler ibret tablolarıdır. Hiç kimse halk karşısında kaptıktan sonra gücüne kapılmasın. Listelerdeki adaylar çoğunlukla halkın iradesini yansıtmıyor Öncelikle İlimizi kastediyorum. Halkın çoğunluğu böyle düşünüyor. Demek anketler, görüşler, işaretler, STK kuruluşları hep boşmuş, yersin yemezsin budur anlayışıdır başka izahı yoktur bunun. Açık yüreklilikle diyorum ki, şu anda Türkiye’de Türkiye Komünist partisi olsa şu anda var. İlkeleri bellidir demokrasi ya İslami kesimden dolambaçlı değil de, direk olarak demokrasi gereği biri çıkıp bende ŞERİAT PARTİSİNİ kurdum dese, işte kurtuluş partisi budur haykırsa yazdığım iki parti seçimde yarışsa Komünist partisi iktidarı alır. Şeriat partisi barajı aşamaz. Komünist partinin başında ki lider Namaz kılan biri olmak şartı ile Toplumun yapısı bu.

Camideki Musalli insan, tarikata bağlı sofi şeriat kelimesinden ürküyor, şimdi şeriat zamanımıdır diyorsa, bu insanları dine yabancılaştıran kim sorusu akla gelmelidir. Camii dâhil gerçek din anlayışını toplumdan söküp atar. Uydurulmuş dinle halkı baş başa bırakırsanız mevcuttan fazla bir şey bekleyemezsiniz. Dinimize göre toplum neye layıksa başına o gelir. Beşer kafasının bir hesabı varsa bizi halk edenin hesabı her şeye galiptir. Belki zamanı gelmemiştir. Belki insanlar layık değildir. Allaha karşı isyan bayrağını çekmenin cezasını çekiyorlardır. Verdiğim örneklerlerle kimse kastım değildir. Toplum yapısının izahıdır. Bir düzende: faiz serbest, zina serbest, yolsuzluk nam alırsa, adil paylaşım olmazsa, güçlü her zaman saltanatına saltanat katarsa, yazdıklarımı savunan şahıslar, tapınak olursa, alkışlayıcıları sarhoş olursa, yönetimlerinde kayırma, baskı, olursa,bir rozet takmakla, rütbe alınırsa o sistemin aktörleri özel kanunlar,koruyucularla korunursa ister  550 Milletvekilini  alsın ister sıfır alsın benim için hiç dır..

Kolektif olarak sistemi eleştirdiğim için bazıları beni anlamıyor. Temsilde adalet ilkesi diyorlar. Partilerin seçilmede barajı yüzde on dur. Darbe yasasıymış koca bir yalan samimi iseniz bu barajı kaldırın. Ben seni sevmiyorum oyumu sana vermiyorum oyu verdiğim parti barajdan dolayı yerinde kalıyor. Benim oyumla sen vekil oluyorsun bu nasıl bir demokrasi insan hakkı. Buna gasp denir. Hırsızlık denir. İstenmeyen kişinin vekil seçilmesi oyu verenlere dünyanın en büyük hakaretidir. Bazıları geri kafalı istediğin kadar yaz. Demokrasi böyle diyorsa batsın sizin yalancı demokrasiniz. Bu haksız, gaspçı anlayışa rağmen. Mayası din olan bu toplumun ve fertlerinin aklıselim ile hareket etmeleri zarurettir. Dâhilde bizi birleştiren harçta yekvücut olup, Harici düşmanlara fırsat vermemeliyiz. Parti, cemaat, fırka fanatikliğinden vazgeçmeliyiz.

Basının dilini çok ayrıştırıcı, saldırgan, insafsızca görüyorum. Bu tutum birilerini göklere çıkarayım derken ülke insanına çok zarar veriyor. Bir tolumda suç işleyenler olabilir. Bu suç olayı parti cemaatler dâhil. Suçlular suçlarının karşılığını bulmalı. Suçlar genele şamil olmamalıdır. Bir katilin bile kendisini savunma hakkı vardır. Helâlı haram-Haramı helal sayan anlayışlardan, sistem, rejimlerden, Rab’lik taslayanlardan,  Allaha sığınırım. Bu anlayıştakilerden olanlara alkışım, oyum olamaz, Hakkı üstün, tutan, Irkçı olmayan, ümmet görüşünü dillendiren, Kuran, sünnet, fıkhı rehber kabul eden, Uyduruk dinden uzak olan, Siyonizmin her çeşidine karşı olan, Ümmet fertlerinin dertlerini dert edinenlerle beraber olup, alkışlayanlardanım. Her fert yaptıklarından hesaba çekilecektir. Bize düşen doğrunun yanında olmak doğru olanları desteklemek, iyiliği emir yasakları haykırmaktır. Gerisi Allaha aittir. Kapitalist sistemin sarhoş ettiği seçilenler, mevki makamlarda kıble şaşıranlar, Bir ceketle siyasete girip, Karun gibi millet malını devşirenler, zengin olanlar unutmayın ki halk sizden ve 550 den çok büyüktür. Çünkü “MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI” 


YORUMLAR
  • yorum2015-04-15 11:04:58Nesih CUTRE

    Nefis bir yazı siyasilere küpe olsun.Malesef Müslümanlar yozlaşmış yaşayış alanlarını din dışı şeyle sarmış s.lar

  • yorum2015-04-15 11:04:11Nesih CUTRE

    Nefis bir yazı siyasilere küpe olsun.Malesef Müslümanlar yozlaşmış yaşayış alanlarını din dışı şeyle sarmış s.lar

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com