Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Haliliye Belediyesine Yazıklar Olsun


Mehmet CENGİZ
4 Ocak 2015 Pazar 15:48

Niçin Haliliye belediyesi sabırsızlanmayın yazacağım. Başımıza ne geliyorsa yazdıklarımızdan geliyor. Hırsızı, haksızı ifşa etmek, halkın sorunlarını dile getirmek suç haline gelmiş. Belediye üstü öyle yapılar var ki, yazamazsın ha diyor bende hiç çekinmeden yazıyorum yazacağım. Büyükşehir’e bağlı bir İlçemiz Haliliye ilçelerden en büyük nüfusa sahip sanırım. İlçenin mahalleleri var. Belediye tüm mahallelere gücü nispetinde hizmet götürmek mecburiyetindedir ayırım yapmadan, belediye ekibi halkın sorunlarına yabancı olduğu için yazıklar olsun dedim.  Ben Haliliye İlçesi Ahmet Yesevi Mahallesi 9820 sokakta oturmaktayım üç yıldan beridir. Tam üç yıldır bu mahallenin alt yapısı yoktu, sokaklar çamurdu, tüm bağırmamıza rağmen bir kış günü pisliği karla kapatmak gibi alt yapılar yapıldı. Bu sefer her taraf çamur. İlçemize yeni Belediye başkanı seçildi tam altı ay daha sabrettik. Daha önce mahalle ile ilgili dört yazı yazdım. Keşke köyde yaşasaydık dedim. Neticede takriben yirmi gün önce Belediye başkanımız Sayın Fevzi DEMİRKOL mahallemize teşrif ettiler. Yüz yüze görüştük. Alt yapıdan, üç kat imardan, çamurdan, binaların tren vagonu gibi yapımından, bahsettik. Bu söylediklerimin önceki yönetime ait olduğunu söylediler. Bizde böyle şeyler olmaz deyip,   Bize bir de müjde verdiler sayın başkan! ey mahalle sakinleri ben sizi bu çamurdan kurtaracağım dedi ve gitti. 9833-ve yanları,2228 ve yanları 9821 ve yanları,9822 ve yanları 9823 ve yanları sokaklar hem kum döküldü hem de parkeler döşendi. Lanetli sokak diyeceğim 9820 sokak halen çamur deryası, ekip sokağa girmiyor.Taksitle iş yapılıyor.  bu sokakta tam 83 bina yapılmış ve bitmiş beş yüz civarında insan yaşıyor. Bu sokağımızın yapılmama nedeni nedir bilemiyoruz. Çamurlu yola kum dökülmek bile çok görülüyor.

Bu mahallenin ihalesini alan kim, işi başlama bitirme şartları yok mu? Niçin denetimsiz. Hakkında yazı yazdığım için mahalle sokak cezalandırılıyor mu? Gerekçe iki inşaat “ÇAÇANOĞLU İNŞAAT VE BAKISMAZ İNŞAAT” Bu iki inşaatçı tam üç aydır sokak sakinlerine kan kusturuyorlar. Menfaatini halkın üstünde gören böyleleri zihniyete belediye nasıl yapım ruhsatı veriyor şaşıyorum doğrusu, tam sokak kabadayıları yirmi gündür kepçeleri sokağa sokmuyorlar.  Bu sokakta yaşayan beş yüze yakın insan bu iki menfaatperestlere feda ediliyor. Bunlar dokunulmaz mı? Bina Müteahiti ile ihale müteahitinin menfaat bağları mı var. Haliliye belediyesi Beyaz masası var her gün telefon açıyoruz bizi bu çamurdan kurtarın diye Kimseden bir çözüm yok. Bu nasıl beyaz masa yazıklar olsun.  Nihayet Fen işlerinden bir yetkili geldi, son olarak telefon açtığımda hocam ben müteahhitlere söyledim ben bir şey yapamam ben belediye başkanımsıyım. Birde bu inşaat sahipleri kafasına göre cadde ortasını kazıyorlar, Bu işin cezası yok mu? Kim hırsızları koruyorsa oda onların suç ortağıdır nedir bu hırsızlık, demir, çimento, yani malzeme, işçi hırsızlarını kastediyorum. Mahallede sabah 06 Akşam saat en az 21 kadar inşaat yapımı var korsan bir şekilde, Burada yaşayan başını sokacağı evinde rahat uyumaya hakları yok mu? Belediye bu kanunsuzlara niçin dokunmuyor.  Çalışanlar Suriye zencileri, Suriyeli kardeşlerimiz misafirlerimizdir, bu zalim inşaat baronları bunları köle gibi çalıştırdıkları için üzülüyorum. Netice olarak 9820 sokak yapılsa bile sokak sakinlerinde çok acı bir iz bırakmıştır.

Misal verecek olsak suçsuz yere adamı hapse atıyorsunuz işkence yapıyorsunuz insafa geliyorsunuz adamı bırakıyorsunuz tüm haksızlıklara rağmen adamı oturtuyorsunuz birde çay ikram ediyorsunuz. Çay hakareti unutturur mu?  Geç adalet adalet değildir. Bu gün AKP NİN İl kongresi yapılıyor. Tek aday Sayın BEYAZGÜL, Başarılar diliyorum. Kuracağı ekip çok mühim. Belki bu yazdıklarımdan sayın belediye başkanının haberi bile yok. Mal bozuksa mal sahibi ne yapsın. Çalışan, dert edinen, halkla beraber olan ekip çok mühim. Halk adına sitemlerimi yazdım. Bir televizyon programın da  sayın DEMİRKOL Tek gayemiz insanların yaşam düzeyini yükseltmektir diyordu.İnsanları çamur deryasında bırakmak,para kazananlara feda etmek nasıl olur halk için çalışmak,dost acı söyler, ekibiniz çalışmıyor,salla başı al maaşı ile hizmet olmaz.Tüm çabamıza rağmen ekibinizden bize dönen olmadığı için bunları yazıyorum. Kastım kimseyi rencide etmek değil, niçin neden sorulara cevap bulmaktır. Halkın teveccühüne karşı yöneticiler halktan çok uzaktır kendinize gelin. İş olarak verdiğiniz ihalelerde ihaleyi kapanlarda ayırım var, kayırma var, savsaklama, var, arada menfaat şebekeleri var, mafya hırsızları var, halkı yönetime karşı kışkırtanlar var, benden söylemesi, iyi ekiple, verdiğiniz işleri denetleyin.


YORUMLAR
  • yorum2015-01-05 10:55:12Mahalle sakini

    Sayın hocam dilinize sağlık çok nefis bir yazı halkın sorunlarına tercüman olmuşsun sağ ol var ol Saygılar

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com