Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Haliliye Belediye Başkanına Serzeniş


Mehmet CENGİZ
28 Aralık 2014 Pazar 13:52

İlimiz Büyük şehir oldu, İlçeler ayrıldı çok sevindik. Geniş bir alan bölünürse hizmetler daha seri gelir diye düşünülüyordu. Bu yazıyı bir mahalle sakinleri adına yazıyorum. Elimde yüzlerce imzalı dilekçe var. Konu şu: Bizler Haliliye İlçesi Ahmetyesevi Mahallesi sakinleriyiz. Mahalle kurulduğu günden beri yolsuz sokak, yollar çamurlu. Park yok, Pazar yok, hatta alt yapı bile sakat, Çok çabamız oldu kimse sesimizi duymadı nihayet altı ay sonra İlçemize seçilen Başkanımız iki hafta önce Mahallemize teşrif ettiler. Bize şu andan itibaren tüm yollarınız, caddeleriniz, sokaklarınız, parke döşenecek ve en kısa zamanda bitirilecek, dedi. Kendileri sizde bize dua edersiniz dedi ve gitti buraya kadar tamam. Bir örnek veriyorum. Kalkınma bakanı Sayın Cevdet YILMAZIN Bir toplantıda konuşmasını dinledim. Tüm AK Partililere güzel ekip kurun diyordu. Amel edilirse istenen de budur. Gelelim sorulara:

1-    9819- 21-22 Sokaklar yapılıyor çalışmalar devam ediyor.

2-    Mahalle sokakları yapmada bir ayırım, kayırmamı var?

3-    Çalışan ekibin sorumlusu kim 9820 sokağın yapımı zor niçin.

4-    Bu sokağın yüzde 90 nı bitmiş binalar hazır

5-    Sokak sakinleri olarak bu yapılan ayırımdan yetkililerin haberi var mı? 9820 sokakta bir kısmı biten toplam üç inşaat var bu inşaat sahipleri nüfuzlu insanlar mı? 9820 sokağın sağı solu, altı üstü her tarafı yapılacak bu sokak çamur deryası ile baş başa burada yaşayanlar nüfuzlu inşaat sahiplerine kurban ediliyor neden?  

6-     Parke döşemeyi değil sadece sokağımıza kum dökülsün. Okula giden çocuklarımız çamurdan çıkamıyor. İnsanın olmadığı yere kum dökülüyor da sokağımıza niçin yoksa çavuş ahbap ilişkisi mi var?

7-    Her gün mahalle sakinleri olarak bu sorunu Beyaz masaya bildiriyoruz hiçbir yetkiliden cevap alamadık bu sokağın cezası ne? Cevabı şu olsa gerek okula Çocuğunu sırtına alarak götüren annenin Ellerim kırılsaydı bunlara oy vermeseydim. Saldım bayıra mevlam kayıra. İş yapanlarınıza sahip çıkın insanımız her zorluğu aşar fakat ayrımcılık, kayırmacılık, vurdumduymazlığı hiç af etmez. Buradan yetkili olanlara sesleniyorum 9820 sokağa bir an önce Sadece kum serin çamurdan kurtulalım. İlgililere durulur…

            9820 sokak sakinleri adına

            Mehmet CENGİZ 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com