Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Halil İbrahim buluşmaları sönük geçti


Ömer ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa Valiliği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları" sona erdi.

Şanlıurfa Mayıs ayında ikisi ulusal biri uluslar arası olmak üzere 3 dev organizasyona ev sahipliği yaptı.

GAP Arena Stadyumu'nda Fenerbahçe-Trabzonspor Ziraat Türkiye kupası finali ile "Serbest Stil Akrobatik Dünya Motosiklet Şampiyonası" yapıldı. Her ikisi organizasyon hiç problemsiz geçti. Kısa ve uzun vadede Şanlıurfa'ya katkısı çok ve olumlu yönde olacak.

Son olarak hafta sonu ulusal bir etkinlik olan "Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları" yapıldı Urfa'da

Bu etkinliğin ismi "büyük peygamber Hz. İbrahim (as)"dan esinlenerek kullanınca program içeriği de isme uygun olması gerekir diye düşünüyorsunuz?
Ama…

Öyle değil.

Halil İbrahim startı verilen yürüyüşte STK'ların ve siyasi parti erkânlarının olmasının yanında gönül dünyamızdan kimsenin olmaması "içi boşaltılmış Halil İbrahim Buluşmaları" demek değil de nedir?
Halbuki gönüllere hitap eden takva ve tasavvuf ehli alimler (Gönül Sultanları) tarafından "Halil İbrahim" hakkıyla anlatılmalıydı.

Halil-ü Rahman gölü (yeni ismi Balıklıgöl) yanında toplanan binlerce kişiye milliyetçilik kokan sunucunun sunumunun ardından "Urfa'nın etrafı dumanlı dağlar" türküsü yerine "Halil İbrahim"i anlatan şiirler, kasideler ve kompozisyon yarışmalarının yanında Hz. İbrahim anlatılamaz mıydı?

Ya da 11 Nisan stadında cazlı gazlı "Bizim Şarkımız" yerine manevi havayı yansıtacak maneviyat önderlerin fikirlerinden bir demet sunulamaz mıydı?

Geçen yıla oranla katılımın düşmesi "manevi yönünün eksikliğinden" olmasın sakın!..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül katılacaktı. Belki de Cumhurbaşkanı popülitesi üzerine planlar kurmuşlardı. Ancak Gül'ün gelememesi nedeniyle popüler katkıdan da mahrum kaldık bu sene!...

İLGİLİSİNE
Şanssızlığa katlanabiliriz, çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan, yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.   (Oscar Wilde)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com