Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

HABBEYİ KUBBE YAPMAK


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Neler oluyor Urfa’mıza? İstifa edenler, sayıları her gün artan bağımsız adaylar, yerine başka bir yakınını diğer partilerden aday gösteren bağımlı adaylar, çok hareketli bir seçim öncesi yaşıyoruz. Şahsen çok da kaygılıyım çünkü 12 Haziran seçimlerinde, kıyasıya rekabetin en fazla yaşanacağı il kuşkusuz Şanlıurfa olacak. Meclis'e girmek için (sözde) hizmet yarışına girecekler. Diğer taraftan da AK Parti içindeki çekişmeler, seçim sürecini ve sonucunu etkileyecek ve her kafadan bir ses çıkacak gibi.Herkes Şaşkın,sinirli ve üzgün şimdiden sonuçları tahmin etmek mümkün değil.Çünkü çok karışık bir tablo var ve insanların kafası da bu tablo kadar karışık bir durumda.AK PARTİ’YE kızanlar, bir ve ikinci sıraya kızanlar,, bunların hepsi ithal aday diyenler, bizim aday adayımızı sıraya koymadı deyip küsenler, toplantıları terk etmek isteyenler..

       Çeket’i hatırlatanlar..

       Urfa dan Bakanlık yapacak adam mı yoktu deyip kızanlar ne yazık ki çoğunlukta.

       Urfa her seçim öncesi olduğu gibi yine anlaşılmaz bir sürece girmiş bulunuyor.

Anlaşılmaz diyorum çünkü hiçbir ilde böyle karmaşık bir durum ve bu kadar fazla bağımsız aday yok.

        İşte bundan dolayı da Urfalının kafası çok karışık ve kararsız. Kime  oy vereceğini kestirmek şu an itibarı ile mümkün görünmüyor.

        Tabi halkımız hiç beklemediği bir liste ile karşı karşıya kalınca haklı olarak bu olumsuz tablo oluştu. Ustalık döneminde yapılmış olan bu liste halkın beklentileri doğrultusunda değil..

        Akıllara şu soru geliyor. Acaba Usta Urfa yi hala anlayamadı mı? Ki anlamadıkları her hallerinden belli…

   “Ve Urfalı şöyle diyor. Urfa’da Ak Parti kalfalık döneminde..Urfa’yı çözdüğü zaman ustalık belgesini hakkedeceklerini düşünüyor..”

        Yoksa Faruk Çelik’i birinci sıradan gösterip Urfa ya kalıcı hizmet akışını sağlamak mı? İstedi. İşte bunu iyi analiz etmek gerekiyor.

         Bir kere senin aşiretin, benim aşiretim, onun paket oyu gibi şeyleri sanırım artık bırakma zamanı geldi çattı. Tamam, belki liste hatalı belki kısmi yanlış olabilir amma hepimiz Urfalıyız ve hep beraberiz.. ya hep birlikte kalkınırız Urfa’mız gelişir, gelir seviyesi yükselir yâda hep birlikte yine eski günlerde olduğu gibi Türkiye’nin en büyük köyü olmaya devam ederiz.

        Yanlış anlaşılmasın ben burada kimseyi savunmuyorum sadece Urfa’mız için iyi düşünüp duygusal değil mantıklı, sağduyulu ve sağlıklı karar vermemiz için biraz daha düşünmeliyiz diyorum.

         Henüz tazeliğini koruyan “ceket meselesi” öncesi dönem de Urfa’ya çağ atlatılmış ilimiz marka ve modern bir şehir olma yoluna girmişti ki bir ceket meselesi yüzünden dört yılda yakaladığı başarıyı ne yazık ki son dönemlerde yine eski dönemlerde olduğu gibi en büyük köy olma yoluna girmiş bulunuyor.

                 Burada bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Yerel seçimler öncesinde bu ceket meselesini çıkaran vekillere halkın öfkesi büyük olmuş ve o vekilleri seçim otobüsüne çıktıklarında yuhalamıştı. Ve birkaç vekili de alkışlamıştı İşte o istenmeyen vekiller şimdi listede yok o zamanlar istenmeyen vekilleri başbakan listeye koymadı bunu halk istedi ve öyle de oldu. Yani pire için yorgan yakmaya devam edersek gelecekte yakacak yorgan bulamayabiliriz yâda HABBEYİ KUBBE YAPMAYALIM. Şöyle oturup sakin bir şekilde düşünüp karar almalıyız diye düşünüyorum.

         Son olarak YSK nın almış olduğu karar kaygı verici çünkü sözü edilenlerden iki kişisi (Tuncel ve Kışanak)  zaten şu an vekil neden? daha önceki seçimde böyle bir karar alınmadı da şimdi alınıyor. Seçim öncesi gerginliği tırmandırmaktan başka bir işe yaramayacak bir karar.      

Seçme ve seçilme hakkını engellemek haksızlıktır. Bir başka yazıda görüşmek dileği ile


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com