Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Gündüz Kondularla Mücadele Edemeyen Fakıbaba!


16 Nisan 2012 Pazartesi 12:17
Çarpık kentleşme ve imar kanununa aykırı olarak yapılan ve şehrin çehresini ve görüntüsünü bozan ‘’GÜNDÜZ KONDU” Lar’la mücadele edeceğine söz veren ve bu söylemleriyle seçim sürecine dâhil olan FAKIBABA, Egemen güçlerin tüm çabalarına rağmen halkın büyük teveccühünü ve desteğini alarak yeniden başkan koltuğuna oturdu. Oturdu oturmasına ama herhalde yorgunluğundan olsa gerek özünden kayba uğrayarak halka verdiği sözünde durmadı.
Kendisine OY veren, belediyeye ve diğer kurumlara vergisini veren vatandaşların aksine,  Gerek seçim sürecinde ve gerekse daha sonra kendisine oy vermeyip karşısında yer alan ve vergisini vermeyen kişi ve kişiler şimdi harıl harıl AKŞEMSETTİN VE DİREKLİ MEHALLELERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK MAHALLEDE son sürat kaçak yapı ve GÜNDÜZ KONDU inşa ederek RANT devşiriyor.
Çarpık kentleşme, denetimsiz inşaat malzemesini kullanma ve şehrin çehresini bozan görüntüler çoğalarak ve hız kesmeden devam ediyor. Üstelik bu KAÇAKÇILAR belediyeye verecek üç beş kuruşun hesabını yapıp belediye kasasına değil, “İDDİALARA GÖRE” kestirme yollarla geceleri bir yerlerde buluşarak yıkım yetkililerinin cebine koyuyorlar. (Bu iddialar mutlaka dikkate alınmalı ve doğruluğu ile ilgili araştırma yapılmalıdır). Kaçak yapılarla mücadele eden ekipler artık O kaçak ve gündüz konduların semtine bile uğramıyorlar.  
Pazar günü arabayla bir arkadaşım ile birlikte kenar Semtlerde dolaşarak ceriha dar gönlüme bir teselli ve güzel bir manzara ararken, baktım san ki vurun ABALI ya dercesine korkunç manzaralarla karşılaştım.  O gece konduları görünce OY verdiğimiz Fakı baba; bu olmamalıydı diye hayıflandım. Sevince değil üzüntüye ğark oldum. O kaçak yapıları görünce, hırsızlık malı motifler ile süslenmiş bir ucube yı hatırladım.
Peki, bu büyük bir haksızlık ve adaletsizlik ve ilkesizlik değil mi? Namuslu ve şerefli vatandaş ve müteahhitler belediye başta olmak üzere gereken her kuruma vergisini verecek, cefasını çekecek, Rantını da başkaları alıp götürecek, hiçbir bedel Üdemeden ve kanunen yasak olan kaçak yapılarla zenginleşecek böyle bir dürüstlük ve adalet anlayışı olur mu?
 
Sayın fakı baba vakit kaybetmeden gerekirse bizzat kendisi gidip Akşemsittin ve Direkli mahallelerinde ki kaçak ve çarpık yapıları görebilir ve kanunen yasak olan bu çarpık kentleşmeyi engelleyebilir. Yerine daha çeğdaş, zaman ve zemine daha uygun, göründüğü zaman neşe verecek denetimli yapılar inşa edilmelidir. Hırsızlık yaparak, kalitesiz ve eksik malzeme kullanarak haksız bir kazançla zenginleşen birilerinin kaçak yapılarına DUR demelidir.
 
Sayın Fakı baba! hani siz her sözünüzde kaçak yapılarla, gece kondular la, şehrin görüntüsünü bozan çarpık kentleşmeyle amansız bir şekilde mücadele edecektiniz? Ben burada encümenler de dâhil belediyenin bütün yetkililerine sesleniyorum! Bu kaçak yapılara dur deyin. Sizlere oy ve destek vererek muktedir eden anlayışa ihanet etmeyen. Kanun ve ilkeler neyi emrediyorsa herkese ve her kesime karşı aynı tonda hareket edin. Kanun ve ilkeler doğrultusunda vergisini şahıslara değil, kurumlara veren namuslu insanların haklarını gözetin. Kendi şahsi çıkar ve menfaatini düşünen kaçakçılar ve belediye mensuplarını denetimsiz bırakmayın. Bazılarının kontrolsüz bir şekilde ikbal elde etmelerine fırsat vermeyin.
Sayın Fakı baba! Belediye yıkım ekipleriyle ilgili “bu duyum ve söylentileri” mutlaka dikkate alın ve adı geçen mahallelerde denetim yapın. Yolu,  sokağı, caddesi, suyu, elektriği ve en önemlisi alt yapısı olmayan bu kaçak yapıları durdurunuz.
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com