Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Gündem


Hüseyin KAYA
17 Kasım 2014 Pazartesi 11:07

Her geçen gün farklı başlıklarla gündem oluşturmaya çalışılıyor. Bir gün Ortadoğu derken ertesi gün barış süreci ve bir başka gün paralel yapı taptaze olan şimdilik cumhurbaşkanlığı sarayı ee işte bu memlekette her şey var ha unutmadan bir de iş kazaları var.

 Aslına bakarsanız birçok sorun var ve bu sorunlarla birçok başlık atılabilir. Mesela

Tüketici, Üretici,  İşçi, Memur,  Sağlık, eğitim, Sendikaların işlevsizlik sorunu v.s uzayıp giden kocaman bir liste oluşturulabilir. Ama Türkiye’de durum farklı. Gündem oluşturulurken sorundan ziyade g… kurtarmak için oluştururuz. Nerde sıkışsak (iç veya dışta) hemen 360 derece çark ederiz. Dünya Ortadoğu’yla meşgul biz paralel yapıyla, dünya teknolojiye yatırıp yaparken biz betonarmeye yatırım yapıyoruz. 

Dünya özgürleştirilirken biz prangalar vurmaya çalışıyoruz, dünya küreselleşirken biz yalnızlığa gömülüyoruz.

Şaşırıyorum doğrusu, ne oluyor bize diye. Neden her şeyi yanlış yapıyoruz; ya da doğru yapmaya çalışırken yanlışla karşılaşıyoruz.

Türkiye’de siyaset gerçekten çok farklı yürütülüyor. İnsanları kandırmak, umutlandırmak 1. Derecede yapılan siyasettir. Kim daha iyi kandırırsa, umutlandırıp inandırırsa işte o parti ve ya siyasetçi iyidir güvenilirdir. Bizde doğruluk işe yaramıyor ille de bizi kandırması bizi uyutması, aldatması lazım. Yoksa biz güvenip oy vermeyiz.

Geçen CNN Türk tv de Şirin Payzın’ın 360 derece programını dinledim konuklar gazeteci İsmail saymaz, polis akademisi emekli öğretim görevlisi Tuğrul Özşengül ve ak parti Adıyaman M.vekili Sayın Mehmet metin er konu İç Güvenlik Yasası ile emniyet teşkilat yapısının durumu tartışılıyor. Sayın metin er polis teşkilatında bazı gruplara yapılan haksızlıklardan ve teşkilata polislerin hangi yolla alındığını dile getirip veryansın ediyor. Ve mutlaka yapılandırma yapılmalı diyor. Sayın metin er’i anlamaya çalıştım ama konuklardan Sayın Tuğrul beyin tespitleri dikkate alınması gereken çok ciddi fikirler ve tereddütleri sunmakta programın 30. Dakikasından dinlemenizi tavsiye ederim. Ama şunu da unutmamak lazım sayın cumhurbaşkanı paralel yapıya seslenirken( Pensilvanya’ya)  şu itirafta

bulunuyor” siz ne istediniz de biz vermedik” gibi. Bunu derken ak partinin 2002 den 2013 Aralığına kadar nasıl bir kayırma yaptığını da itiraf etmemiş midir? Kendi beslemiş kargayı bundan dert yanmanın çok da anlamı yok sanırım. Hani derler ya besle kargayı oysun gözünü. İşte bence ak parti içinde bu oldu. Eğer bir ülkede gerçekten eşitlik ve adalet yoksa orda haksızlık kayırmacılık ve daha birçok sorun ortaya çıkar. Bunun için en öncelikli konu eşitlik ve adaletin sağlanmasıdır. Yoksa gelen giden her hükümet partizanlık yaparak çok haksızlık ve kayırmacılık yapar. Bundan da her kesim zaman zaman zarar görecektir.

   Aklımda bir iki soru var onları sorup yazı mı sonlandırayım 

1) Yaptıkları bu kayırmadan dolayı Türk halkından özür dilenecek mi?

2) Bugün sizlere istihbarat sunanların yarın sizi ters köşe yapmayacağından gerçekten emin misiniz?

3) Siyaset sadece sandık mıdır yoksa yanında ahlak da var mıdır?

 

Umarım (kimse beni de paralel yapıdan saymaz)  bu sorulara cevap buluruz hep birlikte.


YORUMLAR
  • yorum2014-11-20 15:24:11AHMET YILDIRIM

    Zaten hükümetin yanlış politikalarına 04.12.2013'te Akit gazetesi yazarı sn Hasan Karakaya ''Bunların hepsi “takiyye” ise, “gerçek” hangisi?'' yazısıyla geçmişe dair Ak Parti'nin yanlış politikalarını önceden kavraması gerektiğini örneklerle sunuyor.

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com