Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

Gidişat İyi Değil


Mehmet İMRE
27 Ağustos 2012 Pazartesi 16:21

Son zamanlarda artan terör olayları ülke genelinde insanlarımızı huzursuz etmiş ve derinden üzmüştür. Genç, yaşlı, çocuk, kadın, asker, sivil, ayırımı yapılmaksızın yapılan saldırılar sonucunda hayatlarını kayıp eden tüm vatandaşlarımıza ve askerlerimize Allah’tan Rahmet kederli ailelerine de başsağlığı diliyorum. Bu saldırıları yapanları da nefretle kınıyor ve lanetliyorum.

Yine ateş düştüğü yeri yaktı yine anne ciğerleri yandı yine feryatlar yeri göğü inletti. Bu acı haberleri duymamak için artık haberleri bile seyretmek istemiyor insan. Ya trafik terörü yâda ahtapot gibi kolları olan her kola ayrı bir isim verilen terörizmin şubelerinin yaptıkları katliamlar haberleri artık bizleri bezdirmiş durumda. Bu sahneleri seyretmeye mecburmu yüz? Terörü doğuran sebepler de en az terör kadar tehlikelidir. İnançsızlık terörizmin anasıdır. İslam ümmetinin başına ne gelmişse dine bizar kalmasındandır, ne zaman uyanacak belli değil, Mevlam uyanmayı nasip eylesin.

Defalarca yazdım yine yazayım bu ve buna benzer her terör eylemi İslam ve özellikle Türkiye düşmanlarının birer senaryolarıdır. Dış tahriklerin işidir. Kargaşa çıkarmak Türkiye’yi karıştırmak iç savaş çıkarmak ve bölüp zayıf düşürüp İslam’dan çıkarmak. Tıpkı Irak ve Suriye gibi bizi bertaraf etmek için var güçleri ile çaba sarf etmek. Bu tahrik senaryolarının gerçekleşmesi için fırsat kollayan kan emicileri hazır bekliyorlar, bize düşen nedir? Bize düşen sağduyulu olmak kenetlenmek, tahriklere kanmamak, birliğimizi pekiştirmektir. Bence halkta bir sorun yok, herkes yekvücut. Sorun, halka rağmen çözüm üretmeyen siyasilerde. 

Bu ülke insanı huzur istiyor. Eşit paylaşım istiyor, adalet istiyor. İnanç değerlerine saygı istiyor, inancı önündeki barikatlı engellerin kalkmasını istiyor. Hiç bir insanımız olan biteni kabul etmiyor. Devam edecekse tedirginlik çekiyor. Körpe dimağlı yavrusu vatan için şehit olurken, baba veya anne vatan sağ olsun diyebiliyor. Bu bağlılığın zirvesidir. Hal bu ki ölenin yerini hiçbir şey alamıyor. Siz bu vatan için neyinizi verdiniz. Ulusalcı söylemlerle terörün biteceğini mi sanıyorsunuz, yanılıyorsunuz, terörün panzehiri İslam dinidir. Öldürmekle daha da hasım üretirsiniz. İnançlı insanların iç çamaşırı uzun mu? Kısamı diye not tutanlar, eyleme dönüşmemiş uzun namlulu silahlı eylem planları neden önceden görülmüyor tedbir alınmıyor. Bunlar milletin kafasında soru işaretleri bırakıyor. Çıkışı belli, eylem ve istekleri ayan beyan ortada olanlara bu güne kadar tolerans tanıyanların da sorgulanması lazım. Geçmişte inancından dolayı örtülü, seçilmiş bir milletvekilinin başına gelenler hafızalardan silinmemiş, sarmaş dolaş olanlar, dağa tatile çıkanlara ne yapacaksınız? sizi görelim ey vatanseverler. Parmak kaldırmakla indirmekle yeri göğü inletenler, İnançlı insanlara hayat hakkı tanımayanlar bir daha iyi düşünmelidirler. Geçmişte biz yanlış yaptık diye bilmeli ve halktan da özür dilemelidirler.

Yoksa gizli din düşmanları toplumun vicdanında mahkûmdurlar. Bu mübarek topraklarda dış güçlerin gözü var, iç maşalar ise ha bire kaşımaya gayret ediyorlar. Nifak tohumları ekmeye devam ediyorlar. Bu oyunlara gelmememiz lazım. Pislik pislikle temizlenmez terörü önlemede bizimle görünenlerin kendileri teröristtir. Küresel güç ortaklarıdır. Onların tek bir amacı var oda kendi menfaat ve sömürmeleridir. Yöneticilerimiz ülkenin ipinin ucunu onların elinden almaları gerekir. Yoksa bu fırtına daha çok devam eder. İnsanımıza çok yazık olur.

Vatan savunması için seferberlik ilan edilse İnanıyorum ki,  yediden yetmişe her kes tereddütsüz cepheye koşmaya hazırdır. Peki, ne isteniyor?  Siz siyasiler! Gaziantep’te yan yana, Ankara’da ise ayrısınız. Nutukları bırakın önce siz yan yana gelin halk yekvücuttur. Halka rağmen bazıları sözde halk adına konuşsalar nafiledir, bunlar cemaatsiz imama benzerler bunların arkalarında kimse yok. Sadece maşa görevini yapıyorlar. Abdestsiz olan imama kimse tabi olmaz.

Halk kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Halk vatan savunması için çocuğunu askere gönderiyor, vatan sevgisini cenazeye tercih ediyor, isterseniz biz askerlik yapanları da askere alın hemen katılalım daha ne yapalım. Halk dediğin budur sadıktır, vefalıdır. Böylesi bir halkı ağlatmak, devlete karşı soğutmak, kimin haddinedir. Gelin hep bir olalım, yanlışlardan vazgeçelim, unutulmasın ki ağlatanlar bir gün kendileri ağlar. Dünya saltanatları kimseye yar olmaz, gidişatımız iyi değil iyi yönde adım atalım. Düşman sevinmesin, analar ağlamasın, Silah tüccarları bizi sömürmesin, kan ve gözyaşı üzerinden saltanat elde etmeye çalışanların istekleri kursaklarında kalsın. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com