Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer YILDIRIM

Gençlerimizin Esrarla İmtihanı


Ömer YILDIRIM
28 Şubat 2012 Salı 22:12
Gençliğimiz yanıyor lütfen yardım edin...

Esrar, uyuşturucu, eroin, bali ve daha onlarca bağımlılık yapan madde maalesef şimdi Urfa’da dolaşımda olan, serbestçe gençlerin bulabildiği maddeler haline gelmiş durumda.


Biz gençlerimizi kurtarma adına bir taraftan çırpınırken diğer taraftan internet kafeler son hız kötülüklerin merkezi, anası olmuş durumda. İnternete giren, öğretmenler tarafından ödev bahanesiyle giren gençlerimiz internette ödev yazınca karşısına yüzlerce ahlak dışı site çıkmakta ve ödev yerine başka şeyleri almaktadır. Zamanla ödev bahanesi internet bağımlılığı için güzel bir neden olmakta ve gençlerin kötülüklerin çukuruna girmesi için en büyük adım olmaktadır. 


Özellikler son zamanlarda ahlaksızlık dışında internet kafeler esrarında merkezi olmuş durumda. Kafeye takılan genç belli bir süre sonra o ortamdaki esrarcıların eline düşmekte bir-iki içtikten, içirildikten sonra elinde olsa da bu alışkanlıktan kurtulamamaktadır. Belli bir süre sonra iş daha da kötü bir sarmala girmekte bu seferde gençler hem içmekte hem de küçük paralar karşılığında bunun satıcısı olmaya başlamaktadır. Buda işin daha da vahim hale gelmesine sebep olmaktadır.

 Bu konuda kenar mahalleler (Sigorta, Haleplibahçe, Yakubiye, Süleymaniye, Eyyübiye ) ve mahalledeki  internet kafelerde esrarın merkez üsleri olmuş durumda.  

Eski dönemlerde her mahallede bulunan bir-iki milli gençlik vakıfı ile gençler bilinçlendirilmekteydi ve kurtulmaktaydı. Şimdilerde o MGV’ lerin yerine internet kafeleri açılmış, iş görmektedir! Aslında okuma salonları bir nebzede olsa iş görmekte, ancak yetersiz kalmakta, her semtte bir tane, aldıkları öğrenciler çalışkan, seçme olmakta, geriye kalan büyük bir genç kesim kafelerin kucağına atılmaktadır!!! Mahalledeki Cemaat-tarikat ve dernek-vakıf çalışmaları da gençleri maalesef pek kapsamamaktadır


Sanıyorum Emniyet ekiplerinin bu işten çok rahat haberleri vardır. Keşke siyasi olaylarda gösterdikleri aktifliği ve canlılığı Başbakanımızın ‘‘Dindar bir nesil yetiştireceğiz’’ dediği bir zaman diliminde gençlerimizi bu tuzaktan kurtarmak içinde gösterebilseler. Mahalledeki internet kafelere  bir-iki sivil polis göndermeleri bu işin tümünü öğrenmek için yeterlidir. Bu mahallelerde bulunan okullar da maalesef bir şey yapamamakta, bazı öğrenciler daha ilköğretim (6,7,8 sınıf)çağında esrar kullanmakta, hatta esrar çektikten sonra okula gelebilmektedirler.


Bu konuda Aileler, Emniyet, Belediye, Camii-imam, Okullar ve Muhtarlara çok işler düşmektedir. Acilen işbirliği içinde gençlerin üzerine eğilmeleri lazımdır. Yoksa bir sorunlu genç yapılan birçok hayırlı işi heba edebilir!!!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com