Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Geleceğin Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu


Ömer ASLAN
11 Haziran 2010 Cuma 18:55

Siyasette Türkiye'nin parlayan yıldızı hiç şüphesiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'dur. Milletvekili olmamasına rağmen 340 vekili bulunan AK Parti Lideri Recep Tayip Erdoğan, dışarından Davutoğlu'nu dışişleri bakanlığına getirmiştir.
Dönemin AK Parti başkanı ve Başbakan Abdullah Gül diplomatik açılımlar yaparken, Gül'ün danışmanı Prof. Davutoğlu'du. Daha sonraki hükümette Başbakan Recep Tayyip Erdoğan diplomatik açılımlar yaparken yine danışmanlıkta Davutoğlu vardı.

Davutoğlu için dünya kamuoyunda "Ankara'nın yeni diplomatik açılımlarının arkasındaki kişi" dediler.

Prof. Ahmet Davutoğlu bilimsel olarak ve siyasi olarak çok çalıştı. Bunları "başlıklar" halinde yazsak bile sayfalar dolusu yazı çıkar ortaya.

Son günlerin en flaş gelişmesi olan Türkiye merkezli Sivil Toplum Kuruluşu olan İHH ve beraberinde birçok milletten katıldığı "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" sloganı ile bir gemi filosuyla Akdeniz uluslar arası karasularda bulunurken, İsrail'in vahşice saldırısı sonuncunda yaşadığımız süreçte Dışişleri bakanı olarak çok önemli rol oynadı.

Türkiye dışında yaptığı hamlelerle Türkiye'in hakkını savunan ve İsrail'in yaptığının normal olmadığı "Devlet Terörü" olduğunu ifade etmesi BM'den "kınama(!)" çıkarması iki yüzlü hümanist(!) batı toplumuna karşı bir diplomatik zaferdir. (Anımsayalım; İsrail'in Gazze'ye saldırısında 1500 kişi hunharca katledilmiş, 5 bin yaralı ve Başta hastaneler, okullar ve BM binalarını bombalamıştı da BM bir kınama veya uyarı cezası vermemişti)

Ahmet Davutoğlu gerek Balkan ülkeleri, Gerek Ortadoğu, gerekse Asya ülkelerin tamamında çalışmalarıyla ve ağırlığıyla bir kişiliği var. Ortaya koyduğu önerilerle birçok ülkeyi barıştıran ve en önemlisi de dünya kamuoyu tarafından dilendirilen "Ankara'nın yeni diplomatik açılımlarının arkasındaki kişi" yine Davutoğlu'dur.

Bütün bunları göz önüne aldığımda bir öngörüde bulunmak istiyorum.

Recep Tayyip Erdoğan "partisinin tüzüğü" gereği bu dönemden sonra "vekil" olamıyor. Dolayısıyla siyaseten ayrılması gerekiyor.

Türkiye normal süreç yaşarsa Erdoğan'dan sonra AK Parti lideri ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'dur.

İLGİLİSİNEDünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar, kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.           John Steinbeck


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com