Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

GELECEĞE DÖNÜŞ


17 Aralık 2011 Cumartesi 15:32
Geleceği görmek her ne kadar imkânsız olsa da, gelecekte neler olabileceğini her insan kestirebilir. Kalp gözümüz açık olmasa dahi “akıl gözümüz” Yaradan’dan ötürü açıktır. Gelecekte iyi bir kariyere ulaşmayı kim istemez ki ? İstenilir haliyle.
İşin temelinde gizlidir her şey. Temelimizi dökerken sert zemin seçmek, zemin sağlam değil ise beton bloklarla iyileştirmek gerekir. Bu şu demektir ki; daha yolun başında isek eğer ne iş yapacağımıza, “ben bu iş de başarılı olurum” diyerek başlamak. Sevdiğimiz, aklımızın yatkın olduğundan başlamaktır. Başladıktan sonra da isteyerek, çaba göstererek çalışmanız sizi baş koyduğunuz bu yolda başarılı olmanıza sebebiyet verir. Yolun başındayken, sonunu görmektir bu. Bir nevi “Geleceğe Dönüş.”
İstek ve arzuyla start verdikten sonra, önünüze çıkacak engelleri de bir bir aşmış olacaksınız. Ulaşacağımız başarılar kendi marifetlerimizden meydana gelecektir tabiî ki. Bunun yanında, insanlara ve insanlığa katacaklarımız da Yüce Yaradan’a ibadetimiz sayılacaktır.
Uzun sözden kıssamız da şudur ki; başarısız olacağımız meslek dalı yoktur. Çabaladığımız alanda başarıyı, ilerlemeyi ilke edinip yol kat etmek vardır. Hiç kuşku yok ki el emeği, alın teri ve göz nuru olmadan da başarılı olmak mümkün değildir..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com