Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Müslüm Azizoğlu

Firavuni Rejimlerin Ortaya Çıkardığı Şiiler


Müslüm Azizoğlu
14 Ocak 2016 Perşembe 17:54

Evrensel ve Kurtarıcı Nizam İslam’dır. İslam nizamının dışında kalan tüm ilkeler, yasalar, kanunlar, düzenler ise Firavunidirler, Tağutidirler. Dikkat edilirse böyle düzenlerde Kanun ve yasa belirleyen Allah değil, tam aksine İlahlık iddiasında bulunan Firavunlar ve Tağutlardır. Bu gayri İslami ve insani olan bu düzenlerin de kendilerine has kuralları ve prensipleri vardır. Örf, adet ve gelenekleri vardır. Firavuni ve Tağuti rejimlerin en belirgin, en seçkin ve en çirkin ilkelerinden bir tanesi de hükümranlığı altındaki İnsanları sınıflara, kavimlere, ırklara, fırkalara ve partilere bölmesidir. Bakınız Bu konu ile alakalı olarak yüce Allah ebedi ve ezeli hayat düsturumuz olan Kur’an-ı Kerimin Kasas Suresini 4. Ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor. ( İnne Firavne ala Fil erdi ve ceale ehleha Şiyea Yested’ifu Taifeten minhüm yüzebbihu ebnaehüm ve yestehyi nisaehüm innehu kane müfsidiyn) “ Muhakkak ki Firavun yeryüzünde( o yerde, Mısır da)Ululandı(kibirlendi, Gururlandı) ve Halkını Şİİ Yaptı. Bir taifeyi Mustaz’af ediyor, Oğullularını boğazlıyor, kızlarını ise sağ bırakıyordu. Doğrusu Firavun Müfsidlerdendi.” Tefsirciler Bu ayetin tefsirinde şöyle derler. “ Firavun kendi zulmünü, işgal ve sömürüsünü sürdürebilmek için idaresi altındaki halkını Şİİ yaptı. Yanı istediği gibi fırkalara böldü. Firavunun taksimatı sonucunda ortaya çıkan Fırkalar/hizipler/gruplar daha şirin gözükmek için Firavuna itaat ediyorlardı. Bunlardan bir tanesinin tek başına Firavunun zulmüne karşı çıkması ve muhalefet etmesi mümkün değildi. Bu Fırkalar, Şiiler Firavuna muhalefet etmedikleri gibi, bu sefer kendi aralarında kavga ediyorlar ve kendi aralarında da bölünüyorlardı. Onların bu Fırkacılıkları kendi aralarındaki düşmanlığı ve kavgayı da alevlendiriyordu. Bu şekilde Firavun için de buyun eğme noktasında daha elverişli bir hale geliyorlardı.”

Dikkat edilirse günümüzde İslam adına ortaya çıkan ve kendilerine hizmet cemaatleri veya hareketleri diyen birçok kişi ve kişiler Gayri İslami düzene karşı mücadele edeceklerine, amansız bir şekilde kendi aralarında kavgaya tutuşuyorlar, mücadele ediyorlar. Bu ahval ve şerait Firavun denilen Laik zorba Rejimlerin işini daha da kolaylaştırıyor. Bu şekildeki bölünmeler ve parçalanmalar, Fırkacılık hareketleri Firavuni rejim denilen Laik sistemlerin bekası için Müthiş bir sermayedir. Tağuti ve Laik Rejimler bu sermaye ile hayatlarına devam ederler. Bakınız Demokratik Laik rejimlerin tasallutunda bulunan bir çok coğrafyada birbirleriyle çatışan Partilerden tutun, Alim ve şeyh geçinen bir çok kimselerin kendileri ve etrafında biriken kitleler de Şİİ lik/Fırkacılık yapmaktan geri durmuyorlar. Bakınız bu Konuda Türkiyeli Müfessirlerden M.Vehbi Efendi Şöyle diyor: “ Firavun, Kendi hükümeti dahilindeki Halkı fırkalara böldü. Halkı Fırkalara, gruplara bölmekten murad; her sınıfın hizmetini ayırmak ve her sınıfı kendi ilahlığı için tayın olunan hizmetlerde kullanmaktır. Yahut bazısını Ümera, bazısını da Reaya kılmaktır ki, Ümera vasıtası ile Reaya tav’an ve kerhen itaatte bulundursun, herkesi arzu ettiği hizmette ve kölelikte istihdam etsin ve bu şekilde kimse kendisine baş kaldırmasın ve ses çıkarmasın. Yahut Memleket ahalisini cemaatlere ayırmak, fırkalara bölerek onların arasına Nifak-u Şikak koymak ve aralarında düşmanlıklar tevlid etmektir. Çünkü Firavun Onları birbiri ile uğraştırdı ki, İttifak edip Firavun aleyhine ve onun kurmuş olduğu batıl düzenine karşı kıyam etmesinler, her Fırka yalnız kalsın ve onların parçalanmışlıklarından firavun istifadeye devam etsin. Demek ki , Firavuni düzenin ortaya çıkardığı Şiiler , Firavuni düzenin çalışma proğramlarını daha kolay ve daha rahat bir şekilde icra etmesini sağlıyorlardı.

Evet günümüzde Çağdaş birer zorba Firavun olarak devam eden Tağuti ve Demokratik-Laik rejimlerin Hâkim olduğu toplumlarda her türlü zulmün, küfrün cebrin, baskının, dayatmanın ve tüm krizlerin kaynağı ve sebebi olan beşeri anayasalara karşı toplu bir KIYAM ın, İslami ve İnsani bir Mücadelenin olmaması için birbirleriyle boğuşan, çekişen, çatışan Partiler, Fırkalar ve Cemaatler Beşeri ve ideolojik anayasaların daha rahat yaşamasına vesile olmaktadırlar. Hatta bu Şİİ lik hareketlerin Demokrasi adındaki Firavuni rejimin vazgeçilmez kurumları olarak görülmeleri ve kabul edilmeleri Firavuni ve Laik rejimlerin Şİİ siz yaşayamayacaklarının bir ispatıdır. Demek ki Hangi çağ ve mekânda olursa olsun Firavuni rejimler, Tağuti düzenler, Demokratik-Laik zorba sistemler Şiisiz, yanı Fırkacılıksız yaşayamazalar. Laik ve Tağuti/Firavuni Rejimler sürekli Fırkacılığı teşvik ederler. Gerekirse onlara maddi kaynak aktarırlar, Onlara Lojistik destek verirler. Allah hepimizi çağdaş Firavunlardan ve onların ortaya çıkardığı ve çıkaracağı Şii'lerden beri kılsın, muhafaza eylesin.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com