Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

Final Maçı ve Başbakan'a Teşekkür


Mehmet Guli ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

                           

Ziraat Türkiye Kupası Final maçının Şanlıurfa'da oynanması ve bu maçın Urfa'ya alınması başlı başına bir başarıdır.

Bu başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Sayın Başbakanındır. Zaten bu bilinçte olan STK'larımız caddelere astıkları pankartlarla teşekkürlerini Sayın Başbakana bildirdiler. 

Birde Urfa'ya Trabzon'dan gelen Başarılı Valimiz Nuri Okutan'ın hem kurumsal hem de kişisel çabalarını unutmamak lazım. Final maşının Ş.Urfa'da oynanacak olması hem ekonomik hem de turizm bakımında sayılmayacak kadar çok faydası vardır. Bu faydalar uğruna mücadele edip maçın Şanlıurfa'ya alınmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek boynumuzun borcudur…

Hayırlısı ile bu yazım yayınlandığı gün maç oynanacak.

Ben takım tutmamakla beraber, gönlüm her zaman Anadolu kulüplerinin kazanmasından yanadır. Nedense Anadolu takımlarını hep kendime yakın görmüşümdür. Belki bu yakınlık; İstanbul takımlarının hegemonyasından kaynaklanmaktadır. Ben o hegemonyanın kırılmasından yanayım. Türkiye'nin dört bir bölgesinden İstanbul takımlarına taraftar olunması çok garip bir durum.  Neden bir başka il değil de İstanbul takımları? Şanlıurfa'da İlkokula yeni başlamış bir çocuğa; hangi takımı tutuyorsun? Diye sorarsanız, alacağınız cevap 3 büyük takımdan birinin ismi olur. Bu sadece Urfa'da değil, Türkiye'nin dört bir yanında durum böyle.

Daha ortada maçın oynanacağı yerle ilgili herhangi bir belirginlik yokken, maçın Şanlıurfa'da oynanmasından yana gönül koyan Fenerbahçeli Yöneticilere teşekkür ederken, Final maçının Şanlıurfa'da oynanmaması içi çeşitli açıklamalar yapan ve ellerindeki tüm kozları oynayan Trabzonspor'un tavrını tasvip etmemekle beraber gönlüm Trabzonspor'un kazanmasından yanadır.

Bu benim Trabzonspor taraftarı olduğum anlamına gelmesin. Ben Urfaspor ve Urfa'nın Spor takımlarının dışında bir takım tutmam. Fenerbahçe'ye de seviyorum. Fakat yukarıda saydığım gerekçeler nedeni ile gönlüm Trabzonspor'dan yana.

Yine de güzel oynayan kazansın. Her iki takımda bu ülkenin takımı. Futbol, kardeşlik ve barışın sembolüdür. Biri 600 yıl Osmanlıya başkentlik yapmış, Türkiye'nin Mega Kenti'nin takımı Fenerbahçe, biri Karadeniz Laz takımı, seyircisi de bu bölgenin insanı. Böyle bir ortam oluşturmak en büyük barış ve kardeşlik değimlidir?

Biz Urfalılar olarak gelecek misafirlerimizi, atamız Hz. İbrahim ruhuna uygun ağırlayalım. Bir de Esnafımız, Vali Okutan'ın; “Tüm esnafımızın hafta boyunca oluşacak yoğun talep nedeniyle fiyat artırımına gitmeleri esnaf adabı ile bağdaşmayan ve ilimizin misafirperverliğine yakışmayan bir durum olacaktır” uyarısına kulak versin.  Zaten bunun tersi de karaborsacılık olur. O da ne esnaflık adabına sığar. Ne de dine sığar…  

Her iki takımımıza hoş geldiniz diyorum. Ve Sayın Başbakan'a Teşekkür ediyorum…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com