Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Fıkra gibi!


17 Temmuz 2012 Salı 10:33
Bu yazıyı okurken lütfen gülmeyiniz!.. Gülecekseniz, bari "düşünmeyi" ihmal etmeyiniz!.. Evet, adı geçen yazı; kendi kendini "akıllı" sanıp, milleti "deli" yerine koyarak "adamı hasta" eden kişi ve kişileri hedef alarak yazılmıştır.. Madem "fıkra gibi" yaşarlar, o zaman ben de "fıkra gibi" yazarım:
Akıl hastalarından biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Diğer hasta, havuza düşen arkadaşını kurtarınca doktorlar arkadaşını kurtaran hastayı yanlarına çağırmışlar ve "Seni en akıllı kişi seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Hasta "Gelemez ki.." deyince doktor "Neden?" diye sormuş. Hasta cevap vermiş: "Çünkü kuruması için onu astım".
(Şanlıurfaspor'u başarıya taşıyan kişi ve kurumların, Şanlıurfaspor'a zarar veren ve başarılarına "çomak sokmak" isteyen zihniyet ile bu "fıkra" aynı minvaldendir.. Halkın oyunu kazanmak için şampiyonluk yolunda ellerinden geleni yapanlar, şimdiler de takımı yeniden küme düşürmek için büyük çaba sarfediyorlar!)
Başhekim bir gün hastaları ziyarete çıkar ve bir köşede hastaların kendi aralarında rakam söyledikten sonra güldüklerini görür ve dayanamaz sorar: "Neden söylediğiniz her rakamdan sonra gülüyorsunuz?" Hastalardan biri cevap verir: Biz bildiğimiz fıkralara numara verdik.. 5 dediğimiz zaman 5 numaralı fıkra, 2 dediğimiz zaman 2 numaralı fıkra akılımıza geliyor ve gülüyoruz" demiş.. Başhekim:"O zaman ben de söyleyeyim" demiş.. 5 demiş çıt yok, 2 demiş çıt yok.. Ses çıkmadığını gören başhekim: "Ben söyleyince neden gülmüyor sunuz?" Hastanın biri cevap vermiş: "Başhekimim anlatmadan anlatmaya fark var."
(Bazı bürokratlardan medet umanlar, bu memlekete en büyük kötülüğü yaptıklarının farkında bile değiller.. İsimlerini söyleyecek kadar "deli" olmadığım "yerel basın organları" o kadar güzel "bürokrat" reklamları yapıyorlar, o kadar güzel anlatıyorlar ki, onları "can-ı gönülden" kutlamamak elde değil!)
Bir deli doktoru en akıllı deliyi seçmek istiyormuş.. Birgün duvara otobüs resmi yapıştırır ve tüm delileri toplar:" Haydi şu otobüse binin der.. Temel hariç herkes biner" Doktor Temel'in çok akıllı olduğunu düşünür ve sorar:" Sen niye binmedin?" Temel cevap verir:"Hay işte unutkanlık.. Bilet almayı unutmuşum.")
(Pardon, bu fıkra uymadı galiba.. Amacım, "Şanlıurfa Belediyesi ve Halk Otobüsleri" sorununa atıfta bulunmaktı, lakin başaramadım.. Neyse "arap saçına" dönen bu meseleyi bahse konu etmeyeceğim!)
Bir deli karşı kaldırıma geçince oradaki ilk görevliye sorar:"Karşı kaldırım nerede?" Görevli şaşırır ama cevap vermek isteyerek karşıyı gösterir.. Bunun üzerine deli:"Kimi kandırıyorsun be, az önce orada sordum, burayı gösterdiler!"
(İşte bu fıkra uydu.. Bu memlekette, belediyelerin yaptıkları en önemli iş; kaldırım taşlarını söküp, yeniden kaldırım taşı döşemek, asfalt yolları kaldırıp yerine ise 'parke taşı' döşemektir.. Tabii, "Bu icraatlar neticesinde bizi kandırlıklarını mı sanıyorlar?" Derseniz, "bilmiyorum" derim!)
Bakırköy'deki akıl hastaları kendini 'patlamış mısır' zannediyorlarmış.. Hep atlayıp zıplıyorlarmış.. İçlerinden biri ise yerinde duruyormuş.. Doktor: "Akıllandı bu herhalde demiş ve sevinerek: Sen niye zıplamıyorsun?" demiş.. Deli gayet ciddi bir şekilde cevap vermiş: "Ben tavana yapıştım."
(Hatırlayınız.. Geçmiş tarihlerde, 'kendi kendini' vazgeçilmez sanan bir çok bürokrat; memlekete zarar vermek pahasına epeyce zıplayıp durdular.. Şimdi ise, o zıplamaları tekrar edecek şekilde "durmadan zıplayan", pardon "zıplayıp zıplayıp duran" bazı isimler, öyle tahmin ediyorum ki; yakın gelecekte "tavana yapışacaklar!")

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com