Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

FEVZİOĞLU VAN VE KÜRTLER


Recep Akyol
12 Mayıs 2014 Pazartesi 20:33

      Dün bir kez daha görüldü ki Van halkına ve Kürtlere düşmanlık edenler kılıktan kılığa giriyor. Daha Anma programları devam eden Diyarbakır’da Şeyh Sait, Dersim’de Seyit Rıza ve Van Özalp İlçesinde 33 kurşun destanlaşırken failleri ve onların çocukları Van Halkının sorunlarını dillendiriyorlar.
     
      Van ve Kürt halkının sorunlarını utanmadan  kendilerine siyasi malzeme yapmaktalar. Katliamcı geçmişleri ile Kürt halkına dost olduklarını yutturmaya çalışıyorlar.

       Ülkenin gelmiş olduğu barış sürecinde bile bir taraftan Başbakan ve İktidara karşı yapılan sabotajlar, diğer taraftan yürütülen Kürt mağduriyeti sevdası ile kimseyi kandıramazsınız….

       Cumhurbaşkanlığı seçim arifesinde Haşim KILIǒTAN sonra siyaset gündemine barolar başkanı Metin FEVZİOĞLU oturdu. Metin FEVZİOĞLU mesleğinin gereğini değil. Ucuz Kahramanlık yapmayı tercih ederken Danıştay toplantısını da tek başına provoke etti.

    Bir Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın gözlerine bakarak iktidarı eleştiren sözleri ile adeta militanlık örneği vermek istediyse de Başbakan buna izin vermeyerek tepkisini sözlü olarak ifade etti.

    Hiç unutmam 12 Eylül Darbesinde Anayasa ve tüm İnsan haklarını takmayan Kenan EVREN ve arkadaşlarına karşı Rahmetli Uğur MUMCU bir yazısında Atatürk’ün “ Vicdanı hür, irfanı hür ve düşüncesi hür bir nesil “ den bahsederken Kenan EVREN’İN vicdanlı ve insan düşüncesine saygılı olmasını istemişti.

    İşte Metin FEVZİOĞLU’DA ne kadar vicdanlı ve insanlığa saygılı olduğunu gösterirken mensubu olduğu tek parti döneminin katliamcılarını bizlere asla unutturamaz. FEVZİOĞLU Van’da ki depremzede Kürtlerin haklarını savunması sizce çok komik değil mi.. ?

    Metin FEVZİOĞLU bir hukukçudur ve aynı zamanda zengin bir Yahudi ailesinin eli kanlı bir katilin avukatıdır. Metin FZEVZİOĞLU bulunduğu mevki itibarı ile katillerden yana mı olmalı… Yoksa mağdur ve mazlumdan yana mı olmalıdır…?

    Bir katili savunan FEVZİOĞLU’NUN İktidara ve Başbakan’a yönelik hakaret dolu sözlerinde ne kadar samimi olabilir. İşte Başbakan’ın tepkisi ve dik duruşu yine takdir topladı.

    Sayın Başbakan’ın Cumhurbaşkanı olmasını engellemek isteyenler aslında köşke giden yolda R.Tayyip ERDOĞAN’IN ayakkabısını parlatıyorlar.
        Evet, beyler siz ayakkabı fırçalamaya devam edin. Çünkü bu milletten daha çok fırça yiyeceksiniz.

    Sayın FEVZİOĞLU daha dün Van Erciş’te, Özalp’ta, Dersim’de Kürtlerin üstüne bomba yağdıran babası ve komutanları değil miydi.. ? Daha Zilan deresinde ( Nevale xun ) Kanlı derede Kürt ve Alevi kanlarını                 ne çabuk  unuttunuz…?
              Militarist tek parti zihniyetini asla unutturamazsınız.


YORUMLAR
  • yorum2014-05-14 09:32:08HASIM İLGİ

    BU KADAR SAHTEKARLIĞI VARSA NASIL O MAKAMA FELMİŞ HAYRET YA...

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com