Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Ferasetli Müslümanlara Selam olsun


Mehmet CENGİZ
1 Nisan 2015 Çarşamba 11:49

Müslümanlar bu hale niçin geldi sorgulanmalıdır. Hata nerede yapılıyor. Dört beş yılda seçimler oluyor. Siyasetçiler önce alkışlanıyor. Sonra elim kırılaydı oy vermeseydim diyor. Belli ki bilinçsiz oy kullanıyor. Beşeri sistem bu seçme seçilme ortamını çok güzel hazırlamış, ona göre insanlar eğitmiş,  militan aktörler yetiştirmiştir. Soygun düzen koruyucuları şöyle diyor Müslüman halka, Mahallendeki Cami açık, istediğin kadar Namaz kıl, İstediğin kadar zikirler çek, istediğin şeyhe bağlan, Kur’anı her an oku, Umreye, Hacca git düzene karışma, çocuğunu askere gönder, Zina hane, faizli banka koruyucusu iken, çocuğun öldürülürse şehit olur. Şehit maaşı sana bağlanır. Hem de vatan şehidi. Bunun dışında faize zinaya, gerçek Şehide karışma. Devletin verdiği desteklemeyi hiç kaçırma, Fakir uzaktan aval aval baksın, sıkışınca devlet baba faizli bankadan kredini al, on, onbeş yıl bankaya mahkûm ol. Sosyal devlet anlayışı bu ya. Bu yapılanlar soygun düzenidir deme buna, şükret. 

Emekli isen artık ölümü bekle, maaş artışını bekleme, görevde iken, seni köle gibi çalıştırdım. Senden bana hayır gelmez, görevdekiler beyaz tenli, en büyük maaş artışı görevdekilere onlar halkla irtibatlı, çark onlarla dönüyor. Ey emekli ticaretle falan uğraşma yoksa maaşından yüzde 15 keserim ve kesiliyor. Bu soygun düzenini sende korudun görevin bitti nöbet görevde olanlarda daha ne istiyorsun Çocuğunu okula gönder, ders kitabının içini ben doldururum. Ders kitaplarını bedava dağıtırım. Ders kitabının içinde ne varsa çocuğun hepsinden sorumlu başka bir şey benden isteme, Bak çocuğun Din öğrensin diye okullara Din dersi, Kur’an dersi, siyer dersi koymuşum okullarda İnternet bağları var ara sıra çocuğun eğlensin başka bir şeye karışma, Kur’an hükümlerinden hiç bahsetme yoksa düzenim bozulur. İmam-Hatip okulundaki bayan ders hocası tesettürsüz laikliğin gereği budur. Çocuğun öğretmene saygıda kusur etmesin Demokrasi, laiklik, çağdaş eğitimin gereği budur.

Kaçak elektrik kullanma, içinde kul hakkı var, gelen elektrik fatura bedelini gününde öde yoksa elektriğin kesilir ve kesiliyor. İstediğin her mahalleye camii, Kuran kursu yapabilirsin. Yapacağın caminin halıları tek parça olmuş, alttan üstten ısıtmalı olmuş, benim için fark etmez. Sıkıştığım zaman Ara sıra Camilerde para toplarım, toplatırım, Toplamayan hocayı da cezalandırırım. Caminin avizesi ne kadar büyük olursa olsun beni ilgilendirmez. İmam için lojman olacaksa Tuvaletlerin üstü en idealıdır başka yer benden isteme. Cami hocası Camide her gün Cemaate Kur’an okuyabilir Manasını ise asla, cemaat uyanır. Radikal olur. Sigara paketleri üzerine bak öldürür yazdırmışım. Üretimini yasaklayamam. Sömürü baronları çok güçlü güç yetiremiyorum bak kapalı alanlarda sigara içmeyi yasaklamışım. Daha ne yapayım. 

Hele vergi vermek var ya çok kutsaldır. Vekiller yirmi milyarda alsalar çok layıktırlar yetiştiremiyorlar. Emekli kaçıncı sınıf insan ki, vekillerin maaşını daha da artıracağız vergi toplarken yakana yapışırım ancak sen benden hesap soramazsın çünkü ben devlet yönetiyorum. Bak yakında seçim olacak milletin vekilleri seçilecek unutmuş olacağım ki, vekilleri önce senden soracaktım. Şimdi hatırıma geldi ey STK gelin sizde istediğiniz vekili tercih edin ne yapalım demokrasi gereği budur.  Emir talimata uyalım. Bak İline en güzel stadyumu yapmışım topun her çeşidini desteklerim gençler bununla oyalansın, uyanmasın, fabrika istemek, işsizliği önlemek sana mı düşmüş. Birde TV. Ekranlarından akşamları maçları seyret yetmiyor mu? Sana işte ayrıştırıcı bir eğlenme.  Vakıf, dernek, medrese aç halktan yardım topla işin hep bu olsun. Toplanan paralardan nakit fakir kimselere verme Müslüman’a güzel mekânlar yakışır. Haftada ayda bir unvanlıları ağırla hepsi bu kadar.

Bende aynı şeyi yapıyorum işleri fazla karıştırma. Kışın fakirlere kömür veriliyor ya yetmez mi?  Kulağın hep Televizyon kanallarında olsun, paran varsa ekonomistleri dinle, hangi yolda kar varsa paranı ona yatır. Faiz düzeni kurtlar sofrasıdır uyanık ol. Elindekini kaçırma, paranı borç olarak hiç kimseye verme, Birleşerek yatırım yapalım hiç deme pişman olursun. Benim ne olduğumu öğrenmek istiyorsan Televizyon kanalları (Benim ipoteğimdeki kanallar) Her akşam haberlerde beni boy boy gösteriyorlar beni oradan seyret dediklerimi iyi dinle başka kimseye kulak verme kafan karışmasın. Görmiyor musun o kadar insan topluluğunu, alkışları, açılışları sana yeter. Benden başka alternatif de yoktur. Düş peşime. Oy kullanırken kimse seni kandırmasın. Amerika’ya, İsraile, faize, zinaya, Kapitalizme, siyonizme karşı olanlara kanma. Bunlar dünyanın süper güçleridir. Onlarsız yönetim olmaz. Küresel güçte yerimizi almak lazım yoksa geri kalırız.

Demokrasi yönetimlerin en güzel şeklidir. Cihat kelimesini hiç ağzına alma dostlarımız darılır. Darılmasınlar diye kilise, sinagoglarını bile açıyoruz Bunca bana bağlı Cami, Din görevlisi neyine yetmez. Bu soruları ne kadar yazsak bitiremeyiz. Gelelim ne demek istediğimize, Soygun düzenini her zaman sırtında taşımak Müslüman’ın görevimidir? Bir hocamız oy kullanmamak günahtır diyor. Kimlere oy verilir demiyor. Soygun düzeni kendini korumak için hep Müslümanları aktörleri ile kandırıyor. Bizde diyoruz ki, İnananlar ne zaman uyanacaksınız. İşte reçete şudur? hem de kısa ve öz: Kurana dönmek, Kuranı okumak, anlamak, yaşamak, anlatmak, ham maddemiz nedir peki?  Fert eğitimi, aile eğitimi, toplum eğitimi, İslam’a göre yönetim şekli başka çare aramayın. Ferasetli Müslümanlara selam olsun… 


YORUMLAR
  • yorum2015-04-01 14:11:06İrfan cuda

    Hocam elinize sağlık.Bildiklerini millete anlatmak lazım ki ümmet fertleri aydılansın anlatmak ilmin zekatıdır

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com