Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

F.ÇELİK- F.YAZAR- V.MELİK


Recep Akyol
30 Eylül 2015 Çarşamba 15:09

7 Haziran genel seçimlerinde Şanlıurfa merkez adaylarından hiç kimsenin olmaması Şanlıurfalılar tarafından yoğun bir şekilde eleştiri almıştı. Fakat 1 Kasım seçimlerinde ise yazımıza başlık yaptığımız AK Parti’den Faruk ÇELİK, HDP’den Feridun YAZAR ve CHP’den Vedat MELİK gibi siyasi ağırlıkları olan adayların Şanlıurfa’yı temsil etme noktasında olduklarını görmekteyiz.

Genel olarak AK Parti kadroları içinde Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK Bey’in siyasi ve örgütsel donanımı, hatırı sayılır bir etkinliği ve sorun çözücü özelliği aynı zamanda ikna kabiliyeti ile Şanlıurfa AK Parti Vekil listesine, AK Parti İl Teşkilatına 2011 seçimlerindeki başarılı performansı tekrar yaşatabilir.
Faruk ÇELİK Bey’in Şanlıurfa AK Partiye getirdiği bu olumlu pozitif siyasi hareketlilik Şanlıurfa esnafına, sanayicisine ve seçmenlere moral vermektedir. Şanlıurfa vatandaşı ve seçmenlerini iyi analiz eden ve ikna yöntemini çok iyi uygulayan biri olarak diğer vekillerin de çalışma performansına etki yaptığına şahit oluyoruz.
Fakat ben Sayın Bakanımızın 2014 yerel seçimlerinde Şanlıurfa halkına vermiş olduğu Raylı sistem toplu taşımacılık vaadinin yerine getirmesi için bu işin özellikle takipçisi olacağım. Sayın Faruk ÇELİK Bey Urfa’da çok sayıda işsiz Şanlıurfa gençlerine karşı duyarlı çalışması çok takdir görmektedir. Bu konuda kendisine bir Urfalı olarak teşekkürü borç bilirim.
Bir taraftan geri kalmışlığı çok çalışarak yenmenin gereği yapılırken diğer taraftan sürekli büyüyen ve gelişen Şanlıurfa’nın temel sorunları olan başta eğitim, sağlık ve ulaşım sorunlarının yanında şehircilik hizmetleri kent yaşamı alanında Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat ÇİFTÇİ Bey’in aktif çalışmaları ile sorunları üstesinden geliriz.
1 Kasım seçimlerinde CHP’den Vedat MELİK, HDP’den eski belediye başkanımız Feridun YAZAR Bey’in aday olmaları Şanlıurfa genel seçimlere yeni bir heyecan getirecektir. Şanlıurfa bu renkli geçecek seçim ortamında barış, kardeşlik ve centilmenliği elden bırakmayacaktır.
Tüm Şanlıurfa partilerinde olduğu gibi 2015 Haziran seçimleri listelerinde Şanlıurfa merkez adaylarının olmayışları haklı ve büyük eleştirilere neden olmuştu. Bu eleştirilerden sonra AK Parti listesinde Şanlıurfa için gelecek vad eden Üniversite ve Nur Cemaati içinde çok mütevazı bir kişiliği olan M. Ali CEVHERİ bu boşluğu dolduracak güçtedir.
HDP’den Feridun YAZAR Şanlıurfa ve Türkiye genelinde ki Kürt Siyasetinde sevilen ve ağırlığı olan bir değerdir, HDP’de böylece Urfa merkezden bu eleştirilere karşı yerinde bir tespit yapmıştır. Ben şahsen Feridun YAZAR Beyin Türkiye Barışı adına Mecliste etkin bir çalışma yapacağına inanıyorum.
CHP’den Vedat MELİK Bey daha önce de CHP çatısı altında Milletvekilliği yapmış ve bu süre zarfında mecliste Şanlıurfa’nın sorunlarını en fazla dile getiren vekil olmuştur. Vedat MELİK Bey bu saygın kişiliği ile partili olsun olmasın 1 Kasım seçimlerinde liste başı olarak partililere büyük umut vermektedir.


YORUMLAR
  • yorum2015-10-15 13:39:25R.AKYOL

    Görüş ve düşüncelerinize saygı duyuyorum Haklı birçok sebebiniz var. Genel durum içerisinde bu kadar malzeme çoımış durumda Vedat Beyi gerçekten yakından tanıyan birisiyim kendisine başarılar diler sizlere de selamlarımı iletirim..

  • yorum2015-10-15 13:31:40R.AKYOL

    Görüş ve düşüncelerinize saygı duyuyorum Haklı birçok sebebiniz var. Genel durum içerisinde bu kadar malzeme çoımış durumda Vedat Beyi gerçekten yakından tanıyan birisiyim kendisine başarılar diler sizlere de selamlarımı iletirim..

  • yorum2015-10-02 13:09:17M. Ali İpekçioğlu

    Saydığınız bu adaylar içerisinde Urfa ya yararı, faydası olabilecek, gerçekten laik, bağımsız ve özgürlükçü politika yapabilecek, bilgisi, birikimi ve donanımı ile bir şeyler yapabilme irade ve potansiyelini gösterebilecek tek kişi sn MELİK' tir. Neden derseniz; saydığınız adayların siyaseten duruşları ve bağlı oldukları siyasi yapılar nedeniyle bağımsız politika üretmeleri MELİK dışında Mümkün değildir. Sizin reklam yaparmışçasına isim yazmanız değildir onları değerli kılacak önemli olan siyaseten bağımsız, demokrasiden yana ve özgürlükçü politik bir figür olup olmadıklarıdır onları değerli kılacak yegane şey..

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com