Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Emin KUŞ

Evet Diyoruz


Mehmet Emin KUŞ
30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
 
    Ak partinin hazırlayıp meclisten geçirdiği, cumhurbaşkanı Abdullah GÜL'ÜN de imzaladığı yeni ANAYASA paketi, CHP tarafından iptal edilmek üzere Anayasa mahkemesine götürüldü.
    CHP yeni Anayasa paketinin iptali için Anayasa mahkemesine başvurdu.
   Ki zaten her doğruya muhalif olmak, milletin menfaatine olan her şeye karşı gelmek, CHP'LİLERİN mayalarında ve karakterlerinde vardır. Onlar, varlıklarını da buna borçlular bir anlamda.
   Evet, CHP tıynetinin ve varlığının gereğini yaptı ve Anayasa mahkemesine, paketin referanduma götürülmemesi ve iptal edilmesi için başvuruda bulundu.
 Anayasa mahkemesi de konuyu görüşüp gerekçeli kararını verdi/açıkladı.
    Paketin tamamının referanduma gitmesini engellemedi ancak; kısmi bir iptal ile kendi tarafından son noktayı koydu. Tabi iş bitmedi. Konu sadece Anayasa mahkemesinden çıktı. Şimdi sıra millettedir. Söz hakkı milletindir.
  Çünkü iş referanduma, yani milletin vereceği kararla bitecek. 12 Eylül de Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan ve kanunen oy kullanma hakkı bulunanlar, sandıklara gidip evet ya da hayır diyecekler. Yeni Anayasanın gerçekleşmesi ve yürürlüğe girmesi, milletin vereceği karara bağlıdır.
    Tabi bu Türkiye açısından bir dönüm noktasıdır. Çünkü bundan önceki Anayasaların hepsi, darbecilerin silah ve dipçik zoruyla yaptığı ve millete dayattırdıkları Anayasalardı.
   İlk defa halkın yüksek teveccühü ile ve çok yüksek bir oyla iktidara gelmiş, meşru bir hükümet, Anayasa yaptı ve Referanduma, milletin oyuna, kararına götürmek üzere meclisten geçirdi.
    O zaman gelin bizde hep beraber, fire vermeden 12 Eylül de sandıklara gidelim ve yeni Anayasaya evet diyelim.
   Bu eskimiş, miadını doldurmuş, halkın haklı taleplerine cevap veremeyen, ırkçılığa, kardeşler arasında ayrılığa ve fitneciliğe sebebiyet veren? 
   Evrensel hukuk sistemine uymayan, sadece Statükocuların ve totaliter zihniyetin işine gelen ve yarayan bu anayasaya son verelim.
   Unutmayın; sandıklara gidiyoruz, EVET diyoruz. Yapılacak şey çok basit. Fakat getirisi, kazancı çok büyük olacak. Çünkü kazanan millet olacak. Kazanan Türkiye olacak ve Türkiye de yaşayan herkes olacak.
    Siz sadece EVET deyin yeter. Göreceksiniz ki, çok güzel değişimlerin ve ilerlemenin yolu açılmış olacak.
    Bunun aksi demek, ülkenin geri kalması ve karanlığa mahkum olması demektir.
 Bunun aksi demek, milleti, halkı birbirine düşürenlere, fitne fesat çıkarıp saltanatlarını devam ettirenlere, insanların kanları üzerinden geçinenlere?
   Ergenekonculara ve benzeri yapılanmalara geçit vermektir. Onlara prim vermektir.
   Halkımız, böyle bir yanlışa yol vermeyecektir.  Bunu biliyorum ama ben yinede yeri gelmiş iken buradan hatırlatayım dedim.
   Şimdiden bütün Türkiye için hayırlı olsun diyorum Hoşça kalın, kıymetli okuyucularım...
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com