Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ESED KALDI MURSİ GİTTİ…?


Recep Akyol
16 Temmuz 2013 Salı 00:57


Arap mısır ordusu cumhurbaşkanları Muhammed Mursi’yi görevden alması Arap dünyasının dikkati Mısırlı Arap cuntacılara çevrilirken,  Dünyada klasik darbecilerin ve Washington Beylerinin  Demokrasi anlayışına bir kez daha tanık olduk diyebiliriz.
*********************
Bir ülkenin Cumhurbaşkanı kendi talimatıyla atamış olduğu Savunma Bakanı ve Genel Kurmay Başkanı tarafından görevden alınması Mısırdaki seçimlerin ve halk iradesinin yok sayılması Arap ve İslam alemine bir hakarettir.
**********************
Mısırdaki ihvan kardeşler hareketinin geçmişe oranla ne denli pasifize oldukları somut bir şekilde görüldü. Halk hareketiyle iktidara gelen Mursi taraftarların Parlamento ve Ordu saflarındaki atamış oldukları şahıslar bir anda saf değiştirip Cumhurbaşkanı Mursi’yi  görevden aldılar.
**********************
İşte burada Mursi’de olsa bir başkası da olsa değişen bir şey olmaz. Değişmeyen tek şey Ordu içindeki  zihniyet farkıdır. Arap Mısır ordusundaki zihniyet değişmedikçe Mısır Arap halkının geleceği ve  meydanlardaki kanlı olaylara gebedir.
*********************
Başta ABD, Avrupa ve Türkiye Suriye’deki Esed yönetimi ha gitti ha gidecek derken Arap Baharı manipüle edilerek Esed  yönetimi gittikçe güç kazandı,
*********************
Esed Rusya’dan Çin’den ve İran’dan dan Askeri ve Ekonomik güç alırken , Mısır Halkına ve İktidarına dost görünen tüm güçler daima ihanet içinde oldular.
************************
Arap baharı rüzgarı ile seçimlere rağmen iktidara getirilen Muhammed Mursi’yi “Askerdeki nöbet değişimi gibi” Washington Beyleri tarafından görevinden alınması garip değil mi…

Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi bizim Anayasamız Şeriat kanunları derken Başta Arap İslami Devletler olmak üzere batılı Emperyal Küresel Sermayenin kuşkularını çektiler .
*****************
Tam o sırada Mısırda ziyarette bulunan Başbakan ERDOĞAN konuşmasında layık yönetim şeklinden bahsederken ihvan ve yandaşları  tarafından yuhalanmıştı.
Ve hızlı giden araba da birden bire fren yapınca , araba tepe takla olur. İşte Mısır da tüm olanlar bu.
*****************
Yani anlayacağınız  “ At ölmüş ortaklık bozulmuştu “ artık. Start verilmiş Mursi ülkede Şeriat yasarlını uygulamaya başladığı ve ülkenin bozulan Ekonomik dengeleri karşısında başarılı olunmadığı gerekçesi ile Milyonlarca Halk sokaklara indirilmiş.
******************
Bu harekatı yöneten ise Mursi’yi Darbeyle görevden alan Mursi’nin atadığı bir asker. İşte size çelişkiler yumağı                                       Mısır halkının bütün kazanımları darbeyle elinden alınıyor.
*******************
Mursi döneminde Demokrasi ve Özgürlük talepleri gerekçesi ile halk gösteriler yapmıştır. Fakat Batılı  Medya Patronları bu olayları şiddet yanlısı gösteriler olarak duyurmuş.                                                Oysa Mısırda nüfusun üçte biri olan  Hıristiyan azınlıklar kullanılmış.
*****************
Mısır’daki Darbe lideri Genel Kurmay Başkanı Abdülfettah EL-Sissi Mursi tarafından bu göreve getirilmiş. İşte bu Darbeci General Amerika!da Eğitimini yapmış olup Wasinhington daki Savaş üssü olan Pentagon yetkilileri tarafından hatırı sayılır bir konumdadır.    


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com