Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ERMENİ TAŞNAK KOMİTACILARI


Recep Akyol
27 Nisan 2015 Pazartesi 18:25


    Osmanlı İmparatorluğu yönetiminde Osmanlı askeri güçlerine karşı bölgedeki Osmanlı  insiyatif ve eğemenliğine son verilmesi için bir taraftan Almanların oyununa getirilirken , diğer taraftan kafkas cephesinde Ermenliler başta olmak üzere Gürcistan, Azerbeycan içlerinde Osmanlı yönetimine karşı Komitacılar yer yer silahlı çetelerle kanlı isyan ve başkaldırı provaları başlatıldı.

    Tıpkı Osmanlı ya karşı Balkanlarda ve Trakya da başlatılan ayaklanmalar ile Sırplar ve Yunanlılar Bağımsızlıklarını ilan ederken bölgedeki diğer azınlık gruplarda Osmanlıya karşı silahlı milislerin ve güçlerin saldırıları Osmanlı yönetim ve insiyatifinin kaybolmasına sebep olmuştu.

    Osmanlı yönetimine karşı gelişen bu kaos eylemleri destek görürken, Osmanlı ittihatçı kanadı hareketi Talat paşa 1915 tarihinde çıkarttıkları Ermeni tehcir kanunnamesi ile Ermenilerin Kürtler gibi başka bölgelere ve illere zorunlu iskana tabi tutuldular.  M.Akif ERSOY zorunlu olarak İslam Diyarı MISIR’A  giderken Ünlü İttihatçıların neden hep İngiliz.Fransız ve Alman mekanların da kaldıkları da şimdi çok iyi anlaşılıyor
     Ermenilere karşı Türklerin ve Kürtlerin yapılan propagandalarla bu gayrimüslimler sizin “Topraklarınızı işgal etmeye gelmişler” propagandasına karşı Kürtler ve Osmanlı Türkleri Ermenilere düşmanca tavırlar sergileyerek yer yer silahlı çatışmalarla öldürülenler de oldu.. Başka uzak illere giden Ermenilerin çoğu ise yollarda zor şartlarda yaşamlarını yitirirken hastalıklardan ölen Ermenilerin sayıları az değildi.
     Sovyet Rusya devrimi öncesi Kafkas cephesinde örgütlenen ve Rus Devrim hareketine katılan Ermeni Taşnak Kominist Parti lideri Kaçaznuni ise Ermeni halkı adına Ermeni ulusalcılığını başlatırken Osmanlıya karşı Gürcü ve Kürtleri de Osmanlı hükümetine karşı kullandı.

    1989 Rusya Devrim iktidarı ve Sosyalist Cumhuriyetlerin dağılmasından sonra Rus Sovyet  arşivleri Dünya tarihçilerine açılınca osmanlıya karşı Balkan harbinde yapılan ihanetler Kafkas cephesinde de ise Ulusal bağımsızlık adına başlatılan başkaldırı ve isyanlar aynı şeylerdir. Yani Osmanlı'nın kollarının kırılması gibidir.

    Osmanlı topraklarının 1. Dünya savaşının ilanı ile özellikle Ortadoğu coğrafyasını parselleyip çeşitli Arap kavimlerine Devlet kurduran İngiliz ve Fransızlar, diğer taraftan Türkiye güneydoğusunda ve şimdiki Kobani ilinin içinde olduğu ' Mavi Bölge ' olarak adlandırılan yeri de Osmanlı Hamidiye ordusunun bir gücü olan İbrahim Paşa'ya bir devlet Kürt Devleti kurdurma teklifi yaptılar ,İbrahim paşa da İngiliz ve Fransız Komutanları olan “Sykot ve Pikot anlaşması” ile Osmanlıya karşı bağlılığını ifade edip,Osmanlının parçalanmasına karşı çıkması ile Ortadoğuda bir Kürt devletinin oluşumunu engellediği gerekçesi ile büyük eleştiriler almıştır.
      Dün İstanbul Taksim meydanın da ortalığı birbirine katan Gezi Çapulcuları aynı marjinal sol grup Paralelci grup ve kişiler bu gün de 1915 Ermeni Tehcirini Katliam ve soykırım iddiaları ile Batılı sermaye güçleri ile aynı safta yer almaktalar. Dünya halklarının ve başta İslam aleminin kanlarını akıtıp petrollerine sahip olanlar Afrika da,Ortadoğu da ve Asya da yaptıkları katliamları bizlere unutturmaya çalışsalar da nafile…

    Ermeni Katliamı hikayesinin Avrupa ülkeleri genelinde desteklenip Dünya gündemine getirilmesi ve Amerikan Senatolarında her yıl görüşmesi Osmanlı hareketinin Türkiye topraklarında tekrar ete kemiğe bürünmesini engellemek içindir. Onlar Yeni ve Güçlü bir Türkiye istemiyorlar..
Ama bizim Ermeni Dostu Medyamız ve Avrupa Kültürü Meraklıları;
Ermeni Taşnak Komunist Başkanı Kaçaznunin Kırmızı kitapta Katliamı biz yaptık itiraflarına ne diyebilecekler…
İngiliz Tarihçi Toyn be nin Yazdığı ve İtiraf ettiği İngilizler beni kullandı Mavi Kitaba karşı  ne diyebilecekler…
Alman Demokrat Ogüst BABEL in Biz Kültürümüzü ve Medeniyeti İslamdan aldık ifadelerine ne diyecekler..
Fransız Roger GARUDAY’ın Ünlü Siyonizm hareketi açıklamalarına ne diyecekler….

    Reform ve Rönesans olayları ile yüzyıllarca birbirlerinin kanını içen Avrupalılar Şimdilerde Medeni görünüp Müslümanların birbirlerinin kanlarını dökmesine seyirci kalıyorlar..Avrupa Kültürlü Amerikalıların çekmiş oldukları ' Kovboy ' filmleri ile Amerika kızılderili yerlileri nasıl yok ettiklerini gösteren Avrupa kökenli Amerikalıların yaptıkları vahşet yüzünden  Dünya insanlık tarihinden özür dilemeleri gerekir.    


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com