Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Erdoğan Ş.Urfa'da önemli mesajlar verdi


Ömer ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Birlik ve kardeşlik projesini “halka” anlatmak için ilk mitin olarak Şanlıurfa'yı seçmesi bir çok mesajı veriyor.

Şanlıurfa'nın Hz. İbrahim (as)dan gelen manevi havasıyla “Kürd-Arap-Türk vs..” bir arada yüzyıllardır yaşadığı halde ne etnik ne de mezhepsel çatışmalar olmadı. Bu anlamda “kardeşlik” projesinin halka anlatım yeri için başka bir il düşünülemezdi.

Başbakanı programının tamamını yakından izledim.

Havaalanına Şanlıurfa Belediye başkanı SP'li A. E. Fakıbaba'nın karşılamaya gelmesi dikkat edilenlerdendi.

 Hilvan belediye başkanı SP'li Aslan Ali Bayık ve Karaköprü Bağımsız belediye başkanı Nihat Çiftçi'nin karşılamaya gelmesi ve karşılamadan geri dönmesi belirdi VİP kapısında.

Havaalanında karşılarken halktan kimsenin olmamasını “Acaba”ları beraberinde getirdi.

Acaba halk Erdoğan'a rağbet etmeyecek miydi?

Seçim mitingi olmamasına rağmen topçu meydanına gelince inanılmaz bir sevgi selini şahit olduk. Büyük ve coşkulu kalabalığı gören Erdoğan, öyle sevindi ki; konuşması boyunca hep güldü/gülümsedi.

Milli Birlik ve kardeşlik projesini anlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bölgede yaşanan terör ve şiddet olaylarında en büyük acıyı kadınların duyduğunu kaydederek, ''Ayrı gayrılığa bizim artık tahammülümüz olamaz. Bugün artık her türlü husumeti bitirme zamanı, bugün artık kaynaşma zamanı, dayanışma zamanı, paylaşma zamanı'' dedi.

Nitekim Erdoğan öyle mutlu oldu ki, mutluluğunu şu cümlelerle duyurdu; Ahhh Urfalılar Ahhhh!... Hz. İbrahim topraklarına gelip huzur bulmamak mümkün mü?

Ne zaman  bu meydana geldiysem bana hep en büyük desteği verdiniz!... Sözüyle Urfalılara kırılmadığını (Bazıların tabiriyle) ve Ş.Urfa'ya ne kadar önem verdiğinin mesajıydı.

Ceylanpınar yolunun olmadığının söylenmesi üzerine, ''Valimiz diyor ki en geç Kasım ayında Ceylanpınar'ın yolu bitiyor. Bak eğer Ceylanpınar'ın yolu bitmezse Ceylanpınarlılar olarak valiliğin önüne gidin. Bu kadar açık söylüyorum'' diyen Başbakan Erdoğan, ''Vali Bey sen de ya Urfa'yı terk edersin ya bu işi bitirirsin'' şeklinde esprisi anlayan için önemli bir mesajdı.

Bir söz de Ak Parti Şanlıurfa il teşkilatına: Seçim mitingi olmamasına rağmen, Ak Parti il teşkilatının güzel koordine etmesi ve muazzam kalabalığı meydana toplamasında payı var. Dağınık bir görüntü vermedi.

İLGİLİSİNE

Hatayı açıkça görmek insanı harekete geçirir. İnsan ancak düştüğünü fark ederse ayağa kalkabilir. (Alex Carrel)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com