Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Erdemli, Gizemli, Mütevazi Şanlıurfalılık


22 Nisan 2014 Salı 18:55

İnsan taşımış olduğu erdemlerle yükselir. Dar zamanda ansızın gizemli de olsa bazen doğru zamanda doğru işler yapmaya çalışan iyi niyet ile hareket eden, Toplum için bir şeyler yapmak isteyen kişi ve kurumların yardımına daima koşan ve isimleri söylenmese de kendilerinden bahsedilmese de kompleks yapmayıp bildikleri doğruları ve yardımları yaparlar.

 Aldıkları terbiye gereği 'hayır yap denize at balık bilmez ise hallık bilir' felsefesiyle o erdem ile yaşayan, Mütevazi olan insanlar daima doğru zamanda doğru yerlerde bulunup topluma faydalı işlerde ön plana çıkarlar. İşte bunlar gerçek Şanlıurfalılardır.

Şanlıurfa spor halkın özlemi ve beklentilerine cevap veren bazı çalışmalar içersine girince az da olsa yani rakibi eze, eze yenmese de liderliği ve sportif başarıyı yakalayınca; imdada Hızır gibi yetişen değerli Bürokratlar, işadamları ve spor adamlarımız elini taşın altına koyarak Şanlıurfa sporu yalnız olmadığını gösterdiler. Bir şartları vardı şu mesaj verildi bence doğruları yapın biz sizinleyiz demek istediler. Yani doğrularınızı sonuna kadar destekleriz diyorlar. Söylemde olmasa da eylemlerden bunu algılıyoruz.

Şanlıurfa Spora katkı olsun diye işadamlarımız sponsorluktan tutun deplasman masraflarını karşılamaya kadar Şanlıurfa spora destek olmaya devam ettiler ve edeceklerde. Hal böyleyken geçmişte bazı yöneticilerimizin bu potansiyeli görmezden gelip biz Urfa sporu sahipsizken aldık demelerini onlar adına talihsizlik olarak değerlendiriyorum.

 Geçte olsa gerçeklerle yüzleşmeleri ve bundan sonra Şanlıurfa Sporu sahipsiz görmemelerini diliyorum. Şanlıurfa Spor önemli bir takımımız hiçbir zamanda sahipsiz kalmamıştır ve kalmaz da bu böyle biline.

Sezona başlarken Şanlıurfa spor için yazmış olduğum yazımda Şanlıurfa dışında yaşayan başarılı spor adamlarının bilgisine başvurulmasını söylemiştim. Adres olarak gösterdiğim saygıdeğer spor adamlarından bir tanesi de daima saygıyla andığım Sayın Hayri Ülgen ağabeyimdi.

Bu konuda Şanlıurfa Spor Başkanı Sayın Habip ASLAN'a teşekkür ediyorum bu başarıda Sayın Ülgen'in katkıları göz ardı edilemez. Sayın Başkan Çekinmeden ortak akılla hareket ederek doğru adreste yardım alınca başarılı olmuştur. Sayın Başkanın bu pozitif hamleleri devam ettiği müddetçe futbolun içinden gelip ama Şanlıurfa Spora Katkı sunamayan kişilere yol gösterecek bir davranıştır. Sayın Hayri Ülgen Türk futbolu için bir değerdir. Şanlıurfa Sporun başarılarının devamı için aktif olarak bilgili ve birikimli spor adamlarının bilgisine başvurulmaya devam edilmeli daha fazla katkı istenmelidir.

Yaptığımız görüşmelerde onların daha da Şanlıurfa İçin aktif çalışacakları kanaati bizde oluşmuştur.

Bu konuda başarılı spor adamlarımız ve işadamlarımızın önü tıkanmamalı onlara destek olmalıyız. Sayın Serdar TATLI Hocamıza yapılanları bir spor adamı ve eğitimci olarak kabullenmemiz mümkün değildir. Sayın Serdar TATLI'nın Şeref tribününde oturmaya ihtiyacı yoktur. Ama Şeref Tribünün Serdar Hocamıza ihtiyacı vardır. Hocam kolay kolay pes etmemeli azimle yoluna devam etmeli.

Çünkü Şanlıurfa ve Şanlıurfa Spor onun gibi erdemli ve ender spor adamlarının deneyim ve fikirlerine ihtiyaç duymaktadır.  


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com