Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

En Büyük Vandalizm Dine Yapılmıştır.


Mehmet CENGİZ
9 Ocak 2015 Cuma 15:05

Din İlahi kanundur. Sadece ibadetten ibaret değildir.Dinin  Emir ve yasakları kesindir. Emir ve yasaklar kesinlikle test edilemez. Ayet, Hadis ve fıkıh konularında delaleti Müçtehitler ancak hüküm çıkarabilir. Mukallitler de uymak mecburiyetindedir. Müslümanların elinde sadece ibadet var aksak olsa da. Zamanın değişmesi ile din mürura uğramaz. Müslüman’ım deyip’te beşeri yönetim şekillerine razı olmaları, İslam toplumuna fayda vermez.

Dinin beşeri sistemlerle mücadelesi HZ. Âdem AS. İle başlamış, kıyamete kadar devam edecektir. Bu mücadelede çok bedeller ödenmiştir. Dinin en büyük düşmanı putçuluktur. Yani Allahtan başka ilahlar edinmektir. Mekke Cahiliye döneminde cansız putlar vardı. Bu gün İslam toplumunda canlı putlar cansız putları geçmiştir. Dini, siyasi alanda liderleri masumlaştırmak, tapınak haline getirmek putçuluktur. Mezhepçilik yapmak, cemaatçılık yapmak putçuluktur. Ümmet fertlerinin en büyük putu ise dünya perest olup, dünya putlarına teslim olmasıdır.

Bugün para, kadın, mevki, makam, lüks, israf, putçuluğun tarafı olup, dinin dışında kalmaktır. Konunun başlığına Vandalizm dedim.Vandalizm yabancı bir kelime olup,  nedense yabancı kelimeler insanın hoşuna gidiyor.İslam toplumu dinden uzaklaştırıldığı için putçular iyi kandırmışlar Müslümanları çağdaşlık,sekuler,moda, fantezi,düğünde gelinlik, demokrasi, laiklik, ulusalcılık, falan..gibi. İslam dışı kelimeler beyinlere veya kalplere nakşedilmiş. Bu yabancı kelimelerden biri de Vandalizm’dir o zaman Vandalizm nedir?  Vandalizm: yakan, yıkan, süpüren üzerinden geçen ezen demektir. Menfaatlarımıza dokundu mu hemen bağırıyoruz yapılanlar Vandalizm’dir diyoruz ya dine yapılanlara ne diyoruz. Din Allahın’dır Dini Allah korusun mu diyoruz? Müslümanlara en büyük emanet dindir. Onun korunmasıdır. Saldırılardan arındırılmasıdır kim yapacak bunu? Müslümanlar ! heyhat, dini sadece camilere hapsetmek, Farz olan başörtüsünü yasaklamak, bunun üzerinden nemalanmak Müslüman’a irticacı demek, siyasal İslam’ı benimsememek, siyasi İslam’la donanmış liderleri alaşağı etmek Vandalizm değil de nedir? 

Evliliklerimizde, akrabalığımızda, siyasetimizde, ticaretimizde, hayatın tüm alanlarında dinin ağırlığı var oluşu ne kadardır. Vandallar dini bu alanlardan silmişler. Yerine uyduruk din kaim etmişler,   Caminin oluşu, hafızın yetişmesi, ücretli namazı kıldır kaç imamın görevli bulunması, İmam-Hatip, İlahiyat okullarının olması din adına birer pansuman ve Müslümanların havasını almak için birer kandırma araçlarıdır. Dinde zina, faiz, rüşvet, adam öldürme, çirkin ne kadar kötülük varsa yoktur. Biri derse kanunlarda da bunlar var. Peki, kanunlardaki suç karşılığı ile dinin suç karşılığı aynı olabilir mi.? Dinde adam öldürenin cezası misli iledir. Yani kısastır Vandallar bunu da kaldırmışlar bu asra uymaz demişler. cianın işkence raporları açıklandı bunu benimsiyorlar. İnsanlık halen utanmıyor. İslam hukukunda adam öldürenin cezasında Üç şart var ya ölüm, ya diyet ya da katili af eder, kafaya çeken sarhoş şoför arabayla dört kadını eziyor hayatına sebep oluyor. Kanunla bu şoföre verilen cezaya ceza mı diyorsunuz. Bununla İslam Hukuku’nun Vandallar tarafından toplumdan silindiğini demek istiyorum.

Kuran’ın okunması serbest, doğrudan doğruya anlatılması ise Vandallar tarafından yine kelepçelenmiştir. Ta ki, toplum fertleri uyanmasın, saltanat ve sömürüler devam etsin. Beşeri sistemler tarafından her mahalleye bir tapınak konması, desteklemesi, toplum önderi demesi yine din için en büyük Vandalizm’dir. Bu tapınakların görevi uydurulmuş dinin borozanlığını yapmak. Saltanat sahiplerini güçlendirmek. Avam tabakayı uyandırmamak, toplumu uyuşuk halde bırakmaktır. Televizyon vaizleri, dinler arası diyalog safsatası, gerçek din için birer Vandalizm’dir. Din dışı bazı siyasi oluşumlar, liderler, vakıflar, dernekler, sivil toplum kuruluşları, en başta AB, ABD, BM, NATO gerçek din için birer vandalizmdir. Maddeci, ezberci, laik, Ladin eğitim kurumları gerçek dinin Vandalizmleridir.

Beşeri hukuklar da gerçek din için Vandalizm’dir. Edep, Haya, ar damarı, iffet, sadakat, vefa, doğruluk, sosyal dayanışma, adalet, eşit paylaşım, kayırmama, çalmama, zülüm etmeme, İİslami terimlerin yerine konan her şey vandalizmdir. İslam ülkelerinde beşeri sistemlere kafa tutan, siyasi İslam’a sarılan ne kadar oluşum varsa Vandalizm tarafından istenmemektedir. Hani demokrasi vardı? Suriye’de akan kanın durmaması vandalizmin galibiyeti yer bulma mücadelesidir. İslam âlimlerini ipe çekmek, müebbet hapisle cezalandırmak, Beşeri saltanatlara karşı Sağlam Müslümanları zindanlarda çürütmek vandalizmin hâkimiyeti için birer çabadır. Dünya siyasetinde beşeri, akıl ürünü her şey iyidir. Vahye dayanan her şey gericiliktir safsatası Vandalların tezleridir.  Dini ezmeye çalışan, emek veren, asıl aktörler ve onların maşaları sonunda pes edeceklerine inanıyorum. Bir şatla! Müslümanlar şuurlanırsa, Cihat ruhunu kuşanırsa Vandalların din düşmanlığı sonunda Ebu-cehil gibi olacaktır. Fertlerin değil, beşeri sistemleri Müslümanlaştırmak için çalışanlara, şehit olanlara, zülüm görenlere selam olsun…


YORUMLAR
  • yorum2015-01-09 16:13:04Urfalı yanık

    Eiline sağlık hocam,nefis bir yazı insanı düşündürüyor. demek sadece ibadet insanı kurtarmıyor cami hocaları böyle demeiler saygılar

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com