Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

EMEKLİLİK VE SAYGINLIK


Recep Akyol
5 Ocak 2014 Pazar 14:47

Çalışanların son demlerin de ki Emekli hali insanların en fazla saygın olması, gereken hayatın  yeni bir bölümüdür. Hangi Kurum ve Kuruluşta olursa olsunlar ortalama 25 yıllık çalışma hayatından sonra yılların yorgunluğu bitti derken, hayatın bir başka zorluklarını tekrar omuzlarda görüyoruz.

Ekonomik istikrarsızlık neticesinde toplumun en fazla kemer sıkan, boğazında ki lokmayı dahi sayarak yemek zorunda kalan çalışan kesim ister işçi, ister memur veya hayatını eğitime adayan öğretmenler bile zor koşullar da hep özverili olmuşlardır.

Her şeye rağmen emekli ve engellilere yönelik çalışmalar için kurulmuş olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurulması AK Parti iktidarı dönemindeki başarılı çalışma alanlarından bir samimi çalışmadır. Şanlıurfa Büyükşehir statüsüne geçmesi ile bu sorunların birçoğu aşılır inşallah.

Toplu taşıma sorunu başta olmak üzere Emlak vergisi, ÖTV tüketim vergileri Emeklilere yönelik muafiyetler azda olsa ekonomik hayatı kolaylaştırmakta Kamu hizmetlerinde daha fazla kolaylıklar sağlanırken özel sektörde duyarlılık görülmüyor. Bu olay ise toplum vicdanını yaralıyor.

Yaşamını emeklilere adamış örnek bir şahsiyet olan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım ERGÜN yasal düzenleme ile emekliler için çalışırken Uluslararası İstanbul yaşlılar etkinliğin de Toronto Kanada Merkezli Yaşlılık Federasyonu “Örnek Kıdemli Vatandaş” ödülü verilmesi çok anlam ifade etmekte
Bu konuda Genel Başkan Kazım ERGÜN Bey ve çalışma arkadaşlarını duyarlı çalışmasından dolayı kutlamak gerekir.

Türkiye Emekliler Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Mehmet KARAGÖZ yaşımı boyunca birçok Sendika da Başkanlık etmiş tüm çalışanların hakları için sorunları çözme bakımından daima takdir görmekte.
Emekliler için çalmadık kapı bırakmayan Mehmet KARAGÖZ dostumun birçok emekliye yapmış olduğu hizmetleri yakinen gördüm. Bu erdemli çalışmasından dolayı kendisine ve arkadaşlarını tebrik ederim.Şanlıurfa Emekliler Şubesine birçok yardım ile daima gündeme getiren Mehmet KARAGÖZ Belediye Başkanımız A.Eşref FAKIBABA’dan daima övgü ile söz etmektedir.

Biz de FAKIBABA’ya Şanlıurfa Emekliler Derneğine yaptığı bu duyarlı yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin GÜVENÇ Bey’inde bir emekli ailenin bireyi olarak Emekli ve Engellilerin hak ettiği çalışmalar içinde olacağı beklentisi var.

Yüce Allah kısmet ederse Celalettin Bey Şanlıurfa da tarihe geçecek. Çünkü Şanlıurfa da Başarılı Valililik görevinden sonra İlk Büyükşehir Başkanı olması nedeniyle Emekli ve Engelli vatandaşlara yönelik projelerle hizmet ve çalışma yapacağı ümidimiz var..

Şanlıurfa Emekliler Dernek Üyelerinin bedava olarak Karaali Kaplıca gezisi, Apart otelden %25’lik muafiyet ve Kumanya dağıtılması Konya Mevlana ve Siirt Veysel Karani ziyaretleri OSM Hastanesinde tahlili ve Röntgen filmlerinden ücret alınmaması hizmetleri


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com