Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

EKONOMİK DİNAMİZM VE MİSİAD


Recep Akyol
24 Aralık 2015 Perşembe 22:08


    Ülkemizde ekonomi ve sanayi alanlarında birçok isim ve oluşun adı altında faaliyetler gösterilmektedir. Sanayi odaları ve ekonomik birlikler işveren kesimi olarak bilinir.
İşte bu ekonomik ve sanayi alanında tamamen Türkiye ve Anadolu insanlarından oluşan gönüllü bir birlik olan MİSİAD Camiası Sanayi ve ekonomi sektörünün dinamik gücünden bahsetmek istiyorum.
    Ülke ekonomisi için böyle genç girişimcilerin sorumluluk alarak ülkesi, milleti, insanları ve çalışanlarına katkı sağlamaları her bakımdan mutluluk ve sevindirici bir olay.
Nereden bakılırsa bakılsın duyarlı ve çalışkan insanların gönül birliği her türlü zorluğu yenerek oluşturulan güç birliği  inşallah zafere ulaşacaktır diye düşünüyorum. Çünkü MİSİAD yapısında kutsal Ahilik anlayışı hakim
    Genel başkanları Feridun ÖNCEL Beyin çok iyi bir iktisatçı oluşu, teşkilatçı yapısı ile beraber insanları iyi organize ve motive etmesinin yanında saygın kişiliği ile gerek yurt içinde gerek yurt dışında Türkiye sevdalısı, ülkesine gönül bağı olan insanların kar hırsı ve kar amaçlarının ikinci planda kaldığına da şahit oluyoruz.
Yaklaşık iki yıldır telefonla hal hatır sorduğum, saygı duyduğum MİSİAD Başkanı Feridun ÖNCEL Beyi her Ankara’ya gittiğimde her arayıp sorduğumda yurt içinde veya yurt dışında ki MİSİAD Şube açılışlarında olması bizi sevindiriyor.
    Her türlü imkana rağmen hayatı yaşamının bir çok zamanını ülkesi uğrunda her türlü tehlikeyi göze alarak fedakar kararlı ve onurlu duruşu ile sembol isimlerde olan birlikteliği ve dayanışması Feridun ÖNCEL’İ farklı kılan önemli özelliğidir, böyle şahsiyetlere Türkiye de her zaman saygı duyulur…
    Genel anlamda Türkiye’de ki sermaye kesimine baktığımızda yabancı sermayenin piyasa hâkimiyetini gayet net bir şekilde görmekteyiz.
Paranın dini imanı olmaz, atasözü gerçekten öyledir. Fakat paranın milliyeti ile duygusal bir bağı vardır. Milli ekonomi ve yerli sermaye Ülkesi içim gerektiğinde tüm varlığını gözden çıkarır.
    Ülkemizde tam anlamı ile olmasa da yabancı sermayenin istediği gibi at koşturmalarına karşın MİSİAD Teşkilatı gibi milli sanayi ve yerli sanayiden oluşan bir gücün olması önem arz etmektedir.
Yabancı sermaye gruplarının ürettiği bir imalata alternatif olarak yerli ve milli bir sanayi kesiminin önemi, bir ülkenin varlık ve yokluğu gibidir. MİSİAD üretim ve işletme tarzı bir Ahilik geleneği özü olmalıdır.
    Ciddi iş ilişkileri ciddi dostlukları beraberinde getirir, ülkemizde yabancı sermaye tekelci ve rekabetçi yapısı ile Türkiye’yi Türki Cumhuriyet ve Arap İslam Devletleri ile ekonomik ve diplomatik iş birliğinin olmayışı Türkiye’yi yalnızlaştırmaya itmiştir.
    Bana göre MİDİAD Ekonomik ve sanayi alanları ile beraber teşkilatlanma yapısı ile kaybolan Osmanlı özgüven yapısını tekrar Türkiye’ye kazandıracaktır.
MİSİAD çok önemli komşu Ülke ve akraba toplulukları ile stratejik görevler üstlenmiş durumdadır, Devlet zihniyetinin MİSİAD Yönetiminin yanında yer alması Güçlü Türkiye demektir.
         Bu nedenle MİSİAD Yönetim Kurulu Üyelerini tümüne çalışmalarında başarılar diler Yüce Rabbimiz den bereketli kazançlar dilerim…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com