Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

EĞİTİM ÖNCESİ UYUŞTURUCU TOPLANTISI


Recep Akyol
20 Eylül 2014 Cumartesi 00:09    İnsanlığın ve özellikle ülkemiz gençliğinin baş düşmanı ve  baş belası olan uyuşturucu tehlikesi giderek artış göstermektedir. Okullarımızın açılması ve yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile zehir tacirlerinin öğrencilere yönelik potansiyel tehdit ve tehlikeler insan yaşamında olumsuz gelişmelere neden olmaktadır.

Bu anlamda valimiz Sayın İzzet KÜÇÜK ile Emniyet Müdürlüğü .İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem ÇELİK Bey ile Şanlıurfa Basın kuruluşlarının öncülüğünde 12/09/2014 günü yapılan toplantıya katılan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

    Çok önemli bir tarihte ve çok önemli bir gündem ile bir araya gelinen toplantıda özellikle Sayın Valimiz İzzet KÜÇÜK Bey’in “Sokak sokak, Ev Ev uyuşturucu ile mücadele edeceğiz “ mesajı başta biz basın mensupları ve diğer aile büyükleri  olarak herkesi sevindirmiştir.

    İnsanlığı ve gençliğimizi yiyen, bitiren, ailelerin dağılmasına ve parçalanmasına sebep olan uyuşturucu zehiri  ile mücadeleyi AK Parti iktidarında Emniyet güçlerinin ve jandarmanın çok başarılı operasyonlara imza atıkları bilinmektedir.
    
Görsel medyada Tv haberlerinde uyuşturucu nedeniyle öldürülen veya intihar eden gençlerin dramı, diğer yandan uyuşturucu elde edebilmek için bedenini ve iffetini kaybedenleri görmek çok can yakıyor.

    Ortadoğu’da özellikle savaş ve çatışmaların sürdüğü alanlarda terör faaliyetleri uyuşturucu yetiştirip silah almak çevredeki bütün ülke insanlarını tehdit etmekte.                     Terör olayları nasıl kan döküyorsa uyuşturucu zehri de insan yıkımlarına sebep olmaktadır.

    Özellikle komşumuz Suriye sınırında oluşan yönetim boşluğu terör örgütlerinin bu bölgelerde uyuşturucu yetiştirip ilimiz ve ülkemize en fazla zararı vermekteler. İlimiz de yaşayan Suriyeli insan sayısının fazla olması denetimleri zorlaştırmakta.

    Şahsen yazdığım yazılar ile uyuşturucu ile mücadele etmeyi öne çıkarıp ailelerin bu konuda müdahale etmeyi sağlamaya çalıştık. Aslında Uyuşturucu ile ortak mantıkla hareket ederek herkesin sorumluluk alması gerekir..

           Zaman zaman STK’ların Emniyet güçleri ve Milli eğitim kurumları ile beraber bir araya gelmenin çok faydalı olacağı görüşündeyim. Bağımlı durumda olanlarla birebir yakın ilgi ile onları tekrar topluma kazanabiliriz..

        İŞKUR Kurum  Müdürü Sayın Necdet KARASEVDA Toplum Yararına Çalışma Programları ve Mesleki Eğitim Kursları örnek çalışmaları taktire şayandır... İŞKUR Kurum Müdürlüğü örnek projelerle daha başarılara imza atacağını umuyorum.

    Topluma ve çocuklarımızın geleceğini tehdit eden zehir tacirlerine karşı toplumsal ve bireysel mücadeleyi öne çıkarıp çok duyarlı olmamız gerekir. Emniyet güçlerine daima yardımcı olmamız artık bir zorunluluk

        Okul etrafındaki esnaf kesimi ile uyuşturucu satanları ihbar etmelerinin yanında sivil toplum kuruluşlarının, Emniyet ve Yeşilay kurumu ile Panel, toplantı ve Konferanslara katılım yapmalıyız.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com