Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Duyarlı Vatandaş


Hüseyin KAYA
3 Ekim 2012 Çarşamba 13:51

Geçen televizyonda güzel bir haber yayımlandı ne kadar da duygulandım bilemezsiniz!

Hayvan hakları savunucuları eylem ve protesto yapmışlar; elbette güzel bir davranış birliktelik oluşturma adına. Ne yazık ki aynı duyarlılığı vatandaşa yapılan zulme ve psikolojik işkenceye karşı göstermemeleri...

Geçmişten geleceğe zam haberleriyle yaşamaya alışageldik duyarsızlaştık. Bundan sonra da duyarlılık göstereceğimiz de şüpheli. Zamlardan sonra düşündüm taşındım acaba bu ülkedeki sivil toplum örgütleri nerede diye, neden yapılan bu zamlara tepki göstermiyorlar, halkı bilinçlendirmiyorlar diye çok düşündüm. Bir de baktım ki zamları protesto eden bir sendika o da KESK ama şu vardı; hükümet keski hesaba pek almıyor. 

Peki ya diğer sendikalar STK’lar onlar nerde? Yok, yok kimse hepsi sisteme boyun eğmiş sisteme teslim olmuş. Ertesi gün başka bir haber. Yapılan zamlara karşı protesto gösterileri yapılmış bir de baktım ki sadece altı duyarlı vatandaş onlar da dertlerini anlatamadan 15,20 katı kadar polisle yaka paça dayak yiyerek gözaltına alındılar.

Siz misiniz zamları protesto eden; alın size bu dayak az gelir dercesine ve zamlara tepki göstermeye niyetli olacaklara gözdağı verdiler.

Polis o kadar sert müdahale etmekte haklı tabii, kim şimdiye kadar yapılan zamlara tepki göstermiş bunlar olsa olsa birer kışkırtıcı olabilirdi ve polis de gerekeni yaptı!

Biz demokratik bir ülkedeyiz insanlar zamlara ve yanlış politikalara tepki gösterecek, protesto hakkını kullanacak, polis de toplumsal olaylarda şiddet kullanma hakkını kullanacak ne de olsa demokrat bir ülkedeyiz.

Ne kadar pişkin siyasetçilerimiz var ya bir taraftan kemer sıkma politikalarını halka zamlarla dayatacaklar bir taraftan da milletle dalga geçecekler nasıl mı meclisin açılışıyla halka zam haberleri milletvekiline de sms müjdesi verecek kadar pişkinler işte.

Hükümet bütçe açığını 8,5 milyar lira olara belirledi. Açığın sebebini de memura verdiği %7,5 zamma bağladı. Acaba bunu söylerken yüz ifadeleri nasıldı. Ben bu açıklamayı duyunca baya utandım onlar adına. Bütçe açığı her zaman vardı bu açığı vakıf mallarını ve özelleştirmeyle hep kapatıyorlardı. Ama bu defa kapatamadılar nedeni de satacak bir şey kalmaması herhalde.

Bir de unutmasınlar ki bu açığın en büyük sebebi kendi maaşlarına, danışmanlarının ve bürokratlarının maaşlarına yaptıkları zamlar ve savaşa harcadıkları paralardır.

Bugünkü hükümet elbette çok iyi işler yapmıştır. Bunun yanında yapamadıkları ve yapıp da eline yüzüne bulaştırdıkları birçok icraat vardır ama eksikliklerini ve başarısızlıklarının bedelini halkın boğazına sarılarak çıkarmamalıdır.

Bu bütçe açığının oluşmasında Suriye sığınmacılarının hiç mi payı yok? Bütçeden onlara ayrılan pay bütçe açığının büyümesine neden olmadı mı acaba. Kimse bu konuya dokunmak istemedi. Ama herkes uyanık olmalı A veya B hükümeti önemli değil, bundan sonra yapılacak zamlara tepkinizi yükselse dile getirin. Dile getirin ki yapacakları zamları tekrar tekrar düşünsünler devlet büyüklerimiz!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com