Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

DÜNYA SALTANATI


Mehmet CENGİZ
14 Şubat 2013 Perşembe 12:12

Dünya’da, saltanatta, Allahın’dır. Saltanat, var olan her şeydir. Ancak Dünya saltanatı insanoğlunu kandırıyor, insanlıktan çıkarıyor, öz benliğinden uzak düşürüyor, vahşileştiriyor, bir şey elde etmeye çalışırken, saldırganlaşıyor, bütün zevkleri ben tadayım diyor. Hak hukuk tanımıyor. Bu düşünce tarzı Fizik ötesi var olana inanmamaktır. Materyalist bir düşüncedir.

Hâlbuki Ruhlar âleminde tüm ruhlar Allah’ı Rab kabul etmişler, onun için her doğan çocuk İslam fıtratı üzerine doğar. Geçmişten geleceğe insanoğlu saltanat için ne yapmamış ki, rahatlığı kapmak, her kesin kendisine itaat etmesi için vicdanı, aklı, ruhi melekeleri izindedir, geçmişte! İnsanoğlunu helak eden, hayat hakkı tanımayan, ettikleri ile nam salan, ebucehiller, Ebu leheb’ler, firavunlar, nemrutlar, belamlar, Karunlar olduğu gibi, asrımızda ki, benzerleri, varisleri, onları hiç aratmıyor. Sömürmede, kan akıtmada, bozmada, istila etmede, geçmiş kan emicilerin çok ilerisindedirler. Bunların iman esasları! Laiklik, Demokrasi, özgürlük, insan hakları diye diye bitiremiyorlar.

Ancak insanlık, bu yalancı kelimelerle hiç huzur bulamadı, bundan sora da bulamayacak tır. Bu kelimeler saltanat severlerin tekellerinde olduğu müddetçe, kendilerine insanları secde ettirenler, bazen siyasete soyunurlar, beceremezlerse, halk kendilerini seçmemeyi anladıkları an, darbe yaparlar, bazen de, onlardan olan siyaset piyonlarını kendilerine bağlarlar, bunlar ekonomik yığınını ellerinde bulundururlar, kendilerinden olanlarla ortak çalışırlar, adına da ABD, BM. NATO, Derler, beşli güçle Dünyayı yönetirler, şekil vermeye çalışırlar. Toplumların inanç değerlerine bile şekil vermeye kalkışırlar, Basın, Turizm, sözde sanat bunların elinde, kadın bunların en büyük kullanım silahıdır. Bunların ajandaları ikidir, biri görünen, diğeri görünmeyen, işin aslı görünmeyenin görünene hâkimiyetidir.

Genel anlamda yönetenler, yönetilenleri bu şekilde yönetiyorlar. Ben bunları yazarken, dünyada kim yatmaz, çalışırsa, o kazanır. Davaları batıl’da olsa. Peki, dünya saltanat severler çalıştılar mı? Evet, hem çalıştılar hem de kandırdılar. Müslümanlar kanmasaydı niçin kandılar. Teknoloji saltanat severlerin en büyük insan kıyma makinesidir. İstedikleri an dünyayı kan gölüne çevirebilirler. Hem de demokrasi sakızını çiğneyerek. Şu an Müslümanların kanı her gün akıtılıyor. Müslümanlara elbise biçiliyor, yeraltı yerüstü zenginlikleri üzerinde hesaplar yapılıyor, toprakları talan ediliyor. Allahım inananlara şuur ver.

Halen Avrupa kapılarında bekliyoruz. Avrupa bakanlığımız bile var. Yapılacak anayasa bunlara uyumlu halde olacakmış, ülkemizi periotlarla, coni askerleri ile NATO gücü koruyacakmış, bu düşüncede olanlar vatanseverler olamazlar. Bizi yoktan var eden Rabbimiz! Siz onların dinine tabi olmadıkça onlar sizi sevmezler, güvenmezler diyor, Ruhban okulunu açsanız, zinayı serbest bıraksanız şu an zina serbest, bunların terörist dediklerine sizde terörist deseniz, yine sizi bizi sevmezler. Bunları kimin adına bunların iman esaslarına uyuyorsunuz? Ey vicdan sahipleri, Papa görevi bıraktı, nede olsa eli kanlı olanları Müslüman sevmez. Ülkede ne kadar papa sever varmış, onu da gördük. Ülkede barış ve kardeşlik havası tesis edilecekmiş, kim istemez ki. Yalnız kılavuzu karga olanlarla değil, İslam toplumunda İslam kardeşliği ile ancak barış sağlanabilir biz buna inanırız, nede olsa inançlı kesim atıl vaziyette, evcilleştirilmiş tam iyi bir vatandaş, hem de itaatkâr müslümanın görüşü kime ne. Hazırlanan tüm elbiseyi giyebilir.

Hazır lokma, Müslümanlarla ne zaman barışılacak, gönlü alınacak, mağduriyetleri giderilecek. Hiç mühim değil, hiçbir fasılda bahsi bile geçmez. Müslümanın varlığına göre değeri vardır ya. Sevgililer günü kutlanıyormuş, haftanın günlerini bitirdiler neyin sevgisi, sevgililer günü denilince akla nikâhsız yaşam tarzı ve beraberlikler gelir. Yahudi AZİZ VALENTİN Günü bana ne,  bizler Allah’ı Peygamberi, sahabeleri, İslam âlimlerini, anne babaları, toplumda iyi çığır açanları ancak severiz. Tüketim çılgınlığına dönük sevgililer günü bizim kitabımızda bulunmamaktadır. Bu zamanda saltanat severler siyasetle toplumlara nüfuz etmektedirler.

Siyaset iki çeşittir. Siyaseti Zalime, siyaseti Adile biz zalim siyasetten uzak adil siyasetin fedaileriyiz. Zalim siyaset insanlara huzur vermez. Adil siyaset inançsızlarında güven sigortasıdır. Rabbim adil siyasi düşünceyi cümlemize nasip eylesin. O zaman kansız bir dünyadan,göz yaşının akmadığı bir toplumdan  bahsedilebilir.Ümmet şuuru ile bezenmeyen,başlarına adil bir sultan mücadelesini vermeyen, Müslüman toplumu,kapitalist,Marksist,dünyayı kan gölüne çeviren dünya severlerin tasallutundan kurtulamayacaktır. Allah’a emanet olun…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com