Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

DÜNYA BARONLARI


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

             Dünya kurulduğundan beri içinde insan vardır. İnsanlarda yaşantılarını zaman zaman ilkel, adil, adaletsiz, yönetim şekillerine değişik isimler takarak hayatlarını sürdürmüşler sürdürmeye de devam edeceklerdir. Bu yönetim şekilleri bazen vahye dayanmış ama çoğunlukla beşeri yönetimlerle yaşam mücadelesi vererek Sertaç etmişlerdir etmeye de devam ediyorlar. İnsanlık toplumu yöneten yönetilenden ibarettir. Yönetenler vahye dayalı yönetirlerse kendilerini sorumlu hissederler rabbine, karşı sadece yönetirler beşeri sistemlerde ise güçlünün yönetimi vardır.

 

           Yönetim yöntemleri toplumu gütme vardır. Hak, Adalet, eşitlik, eşit paylaşım, bulamazsınız. Beşeri sistemleri ret ettiğim için kale bile almıyorum. İnsanlığın hastalıklarına bir nebze tiryak sunma ya çalışıyorum liderler alkoliklerinden siyaset alkoliklerden cemaat alkoliklerden uzağım. İnanan insan kuran, sünnet, siyer, fıkıh, tefsir alkoliği olmalıdır mesaisini buna harcamalıdır. Beşeri sistemlere alkış tutmak onun muhibbi olmak Allah korusun insanı kâmil vasfı değildir. Ülkemizde bir referandum oldu bendeniz Rabbimizi hoşnut edecek bir şey bulamadım onun için yazımın başlığını dünya baronları koydum.

 

 

           Beşeri sistemlerde inananda inanmayanda zülüm görür paylaşımdan eşit pay alamaz eziktir büzüktür. Yandaşları alkış tutsa da, Dünya baronları yaptıklarını örtmeye çalışsa pislikleri lağım suyu gibi ortalıktadır. Gizleyemezler tarih de onları affetmeyecek. Yaptıkları yanlarına karmı kalacak aldanıyorlar özel kanunlarla, korumalarla korunsalar da. Şimdi bu baronlara soruyoruz insanlığa yaşamayı zehir ettiniz vicdanınız yokmu? Utanma duygunuz körelmiş mi? altınızdaki araba, uçak, kimin, aldığınız maaş kimin, krallıktan öte yaşam tarzınızla nereye kadar gideceksiniz. Doyma duygunuz yokmu? Sizin için para, kadın, mevki makam, batıl inancınızın iman esaslarıdır. Çekin milletin ensesinden elinizi, silah üretiminizle insanların kanını akıttınız işgaller yaptınız servetinize servet kattınız, parti propagandası adı altında milletin parasını çar çur ettiniz ölüme kadar gözünüz gütmekte ölmeyecekmişsiniz toprak bile sizden şikayetçi öldükten sonra müteahhitleriniz korumalarınız makamınız servetiniz, size iman eden suç ortaklarınız basındaki kalemşörleriniz baron hukukçularınız,  sizi kurtaramayacak. Ne zaman halk gibi yaşamayı öğreneceksiniz siz hiç açlık gördünüz mü yalın ayak dolaştınız mı bazılarınızın çocukları bile yok ölünce malınızı kime bırakacaksınız. doymayacakmısınız yüksek kulelerden gütmeniz ne zamana kadar devam edecek, ithalat ihracat rakamları ile milleti kandırmayın yalan makinesine bağlısınız yalanlarınız yutulmuyor artık borsaların yükselmesinden gurur duyuyorsunuz kimi kandırıyorsunuz sisteminiz çökmek üzere sevinmeyiniz zulüm asla devam etmez gün gelir alkışçı bulamayacaksınız kan gözyaşı üzerinden menfaat iktidar havariliğini yapıyorsunuz. Amma mazlumun ahı da bir gün sizden hakkını alacak elinizdeki adalet, hak eşitlik, paylaşım, vicdan, acıma ölçülerinizi bozdunuz şahsi işlerini parasıyla aldığı mumu yakarak gören idareci yönetici arıyorum ey dinozor baronlar. Hoşça kalınız.   


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com