Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Dr. İzzet Korkmaz'a sevgi seli


Ömer ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Geçen haftanın flaş gelişmesi hiç şüphesiz Balıklıgöl Devlet hastanesi başhekimi Op. Dr. İzzet Korkmaz'ın görevden alınmasıydı.

“Lüzumuna binaen” görevden alınan Korkmaz yerine Diyarbakırlı intaniye uzmanı Dr. Şahin Yaztürk atandı.

Görevden alınan başhekim Korkmaz için yapılan “Başhekimimi istiyorum” eylemi gerçekleştirildi. Eyleme katılan halk bir ilki gerçekleştirdi.

İlk kez bir bürokrat için eylem yapılıyordu.

İzzet Korkmaz bir siyasetçi olmadığı halde ve yine hiç konuşmadı halde bu kadar ilgi görmesi şaşırtıcıydı.

En önemlisi “mazlum”ları oynamadı. (Bazı siyasi kimlik taşıyanlar, gerek söylemleriyle gerekse gösterdikleri “masuniyet” belirtileriyle karıştırılmasın)

Gündelik hesaplar peşinde olmayan, küçük hesaplar ve çıkarlarını düşünmeyen bir kişilikti. Zaten küçük şeylere fazla önem verenler, büyük şeyler elinden gelmeyenlerdir.

Dr. İzzet Korkmaz medyaya konuşmadı. Konuştuğumuz birçok konu oldu ama “of the recort” kaydıyla yazmıyorum. Israrlı röportaj tekliflerini “ısrarla” geri çevirdi. Buna rağmen hakkında yapılan “haberler” en çok “yorum alan” haberler olarak göze çarptı.

Sayın Korkmaz konuşmayı sevmez, daha çok çalışmayı severdi. Kendisi değil, icraatlarını ön planda tutmaya çalışırdı.

Bazı kesimler ısrarla “kırıcı” ve sert eleştirilerde bulunsalar da, Eski Başhekim Dr. İzzet Korkmaz'ı yakından tanımayanlar, Dr. Korkmaz hakkında çıkan haberlere yapılan yorumları analiz ederlerse önemli bir kanıya varılabilir.

Eğer sevilmeyen ve icraatları olmayan biri olsaydı bu kadar gürültü kopmazdı. İcraatları sıralamaya kalksam sayfalar dolusu yazı gerekir. Faaliyetler konusunu başka bir platformda dilendirilir herhalde!...

Geçen yazımda “Sesiz çoğunluktakilerin Başhekime bakışı pozitif…

Güzel işler yaptın Sayın İzzet korkmaz…

Hoş seda bıraktın geriye…” diye yazmıştım. Demek ki; ortak tepkiyi dile getirmişim, yanılmamışım.

Kendisine emanet edilen bir görevi layıkıyla yerine getiren böyle bürokratları “lüzumuna binaen” unutmayalım ve sahip çıkalım. Görev süresince yaptığı hizmetlerin karşılığı olarak “Hakk-ı teslim” için en azında bir teşekkürü gösterelim.

Çünkü kolay yetişmiyor böyle yetenekler. Ve en önemlisi toplumun “kaybı” oluyor.

İLGİLİSİNE

Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. (La Rochefoucauld)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com