Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Domates-Biber-Patlıcan


3 Temmuz 2012 Salı 16:54

“ Bugüne özel indirim Bayan konvers 14 lira 90 kuruş, bayan babet  14 lira 90 kuruş tüm spor ayakkabılar 24 lira 90 kuruş, bize uğramadan ayakkabı alınmaz,indirim günleri başladı ….man ayakkabıda kampanya (reklam olmasın diye ismi yazmıyorum),Şanlıurfa’nın ayakkabı merkezi,  dünya markası bay bayan ayakkabılar..” diye devam ediyor. Sabahtan beri büromuzdaki odamda dinlediğim/dinlemek zorunda kaldığım reklamın bir kısmı bu. Sabah 9’da büroya geldiğimde vardı, ne zaman başladı bilmiyorum. Bu satırları yazdığımda saat 15.33 ve o tek düze bayan sesi hiç susmadı.                                      
Belediyenin hemen arka sokağındaki bu ayakkabıcının en doğal hakkı reklamı yapmak, müşteri çekmek ama ne bileyim hani derler ya arkadaş bu da beyin, belli bir saatten sonra kaldırmıyor. Memlekette kanun var nizam var deyip, belediyemizin internet sitesine girip reklam yönetmeliğinde bu durum düzenlenmiş mi diye bakayım dedim. Yok! İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Lüleburgaz Belediyesi, Tekirdağ Belediyesi internet sitelerinde yönetmelik var, bizimkinde yok.  Neyse bu konuyu geçtim. Adı geçen belediyelerin hazırladığı veya aynı yerden kopyala-yapıştır yaptığı yönetmeliklerde “Her türlü sabit veya araç üzerinde ses yükseltici cihazlar veya megafonlarla ya da bağırarak duyuru veya seyyar satış yapılmasına izin verilmez.” Deniyor. Yani sanırım bizde de bir yönetmelik olsaydı aynen böyle olacaktı.
Bu sırada bir komşum ikindi çayına büroya geldi, ortak şikâyetimiz olan bu sesi konuşurken bana “Belediyeden biriyle görüştüm bana valla bizi de öldürmüş sabahın yedisinde açıyor, her gün zabıta yolluyoruz susmuyorlar dediler”.dedi. Olay gittikçe ilginç bir hal almıştı. Yani arkadaş şikâyet için belediyeyi aramış ama o da şikâyet dinlemiş, hem de bu işi çözecek olan kurumdan. Sakın yanlış anlamayın, Sayın Fakıbaba’yı çok seviyorum, nikâhımı kıymıştır, eşimin ve annemin hemşerisidir ve asla şehirdeki her yanlışlığı belediye başkanına fatura edenlerden değilimdir. Yardır ya öyle tipler memur işini yavaş yapar hemen başlarlar serzenişe “ Tabii milletvekillerinin tuzu kuru, milyarlarca lira maaş alıyorlar bizim rezilliğimizi nerden görecekler” kimsenin aklına memur kardeş memur kardeş, hadi işini yapıver de bizim azabımızı sonlardır demek geçmez. Bizim ki o hesap değil, direkt muhatabına söylüyoruz: “Kardeş şu sesli reklam işine bir el atsanız” diğer muhataba da bir tüketici olarak söylüyorum, valla ben sizden alışveriş yapacak olsam o ses beni cezp etmez başka bir reklam mercii tercih edin. Yani Şener Şen’in Züğürt Ağa filmindeki o meşhur sahne artık geçerliliğini yitirmiştir.
Yazımı sonlandırıp, siteye yollayacağım sırada ses kesildi. Saat 15:47 Eyvallah..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com