Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

DÖKÜLENLER


Mehmet CENGİZ
9 Nisan 2014 Çarşamba 13:52

Davalar! yan yana gelerek,oluşan insan topluluklarından meydana gelir.Davalar iki çeşittir biri uydurulmuş davalar,ikincisi ise hak davalardır.Uydurulmuş davalarda menfaat,mevki makam,kırmızı halılar, son model makam arabalar aşkı,yalan, hakkı görmeme, şuuru gözleri kör,kulakları sağır,kalpleri mühürler. Tıpkı buza yazılan yazı gibidir  uydurulmuş davalar  bağlıları çok olabilir.

Maratonu uzun vadeli değildir balon gibi şişer kısa sürede söner,Tarih balon misali eylem söylemlerle doludur.Davaların ikincisi ise, hak davalardır. Hak davaların ilham kaynağı,dayanağı Kurandır,sünnettir,Fıkıhtır İslam toplumuna  fıkıhsız,sulandırılmış  İslam dayatılıyorsa da nafiledir.

Hakkın koruyucusu Rabdır.Gerek hak gerekse uydurulmuş davalarda dökülenler olabilir.Bir davada menfaat kaybı var,birinde dünyada elde edilmese  bile ahirette karşılığı kesindir.İnsanlık bu durum kıskacında,tercih etme insanın iradesine bırakılmış,Beşer mahsulü davalarda gözler o kadar kararmış ki,sözde hak sahipleri,dünyaya yalancı demokrasiyi ithal edenler, olanlar karşısında sus pus.Bu kadar yalanı nereye koyacaklar.

Mısırda seçim yapılmış,kazananlar Müslümanlar olduğu için,onların tabiri ile demokrasi ile başa gelenlerin hakları gaspedilmiş,binlerce insan şehit edilmiş,binlercesi ceza evlerinde,batı gözlüklü sülükler kör,sağır,yaptıklarından doymayacak olacaklar ki,529 mazlum,suçsuz insana idam cezası verilmiş,infazı bekleniyor.Ne uğruna bir batıl dava uğruna, hiç mühim değildir.Uydurulmuş davaların yapacağı budur.

Hak dava uğruna şehit olmak mevki makamların en yücesidir.Şehit  Seyyid KUTUBU şehit ettiler o milyonların kalbinde yaşıyor.Kardeşi yakın zamanda  95 yaşında hakkın rahmetine kavuşmuş,o İslam mücahidi de kalplerde yaşıyacaktır eserleri ile insanlığa  yön verecektir. Hak davada şehit olmak hak davayı güçlendirir.Taraftarını çoğaltır.Kesmekle,içeri tıkamakla,davalar bitmez. Nazi zihniyetleri her zaman kalplerde mahkumdur.Çünkü hak davalar uydurulmuş davaların korkulu rüyasıdır.    Tüm İslam ülkelerinde ki,batıyı kıble kabul eden liderler,yönetimlerin korkusu kula kul olmazsan,ya içerdesin ya yer altında firavni dayatma taktiğidir. Şu bir gerçektir ki, Müslümanların pasifliği,basiretsizliği,vurmaz duymazlığı, uydurulmuş davların aktörlerini

güçlendirir.Ülkemizde bir seçim yapıldı,naralar atıldı,zafer nutukları ayyuka çıktı karşılığı nedir? Din adına bir hiçbir şey  diyorum.Mazlum insanların başına gelenleri dert edinmek,onları savunmak meşru dairede tepki göstermek insanlık, Müslümanlık görevi değil mi? Anlaşılan lider sultası mazlumun önüne geçmiş,Lider iyide olsa kitleler o lideri uydurulmuş davaya bağlamaya çalışıyorlar. Hak davalar için  Cılız seslerle tepkiler yetersizdir daha gür seslerle haksız zülümlere karşı ses çıkmalıdır.Seçim sonrası kazananlar,alkışlayanlar,zafer naralarını atanlar, her şeyin gül gülistan olduğunu mu sanıyorlar.Narkozlu  siyasetçiler bunu anlamazlar seçim sonrası sanki her ile,ilçeye halife seçmişler zihniyeti hakim ki,çok yanılgan bir  görüştür.

Müslümanlar hep böyle kandırılmış,parelel yapı ile insanları meşgul edenler,gündem saptırmadan başka bir şey değildir. Asıl gündem müslümanın haksızlığa  uğramasıdır.Suriye katiline kimse toz kondurmuyor. Halen batıl batıdan medet umuluyor.Batı din duşmanıdır İslam ülkelerine yanaşması,barış nutukları atması menfaat ve sömürme hezeyanıdır.Beşeri ,uydurulmuş siyaset için emek sarfeden din kisveli zevatlar ne zaman insafa geleceksiniz.İslam ülkeleri kan gölü,aile yuvaları yıkılmış,boşanmalar had safhada, faiz lobisi mihrapları kaplamış,gelir dağılımı çok sakat,fakir inliyor.Toplumda güven bunalımı var, güvensizlik var malı götüren götürene,üç yıl sonra vizesiz gezilecekmiş,batsın bu görüşünüz.  Uydurulmuş siyaseti bırakın,din reçetelerini bu millete gösterin helal haram tanımayan, sizi  narkozlayan siyasetten kendinizi kurtarın asıl tebliğ görevinize dönün.

Fasıkları medh etmekten vazgeçin,her insan sevdiği ile haşrolacaktır.Hak dava dan dökülmeyin insanlığın kurtuluşu dini  reçetelerledir.Başka söylemler boştur karşılıksızdır.Futbol takımını tutar gibi uydurulmuş siyaseti tutmak,alkışlamak,fanatiği olmak,din kisvelilere mi düşmüş.Din kisveliler kullanılmaktan vazgeçmeli. Dernek,vakıf,tarikat,sendika,marketini kuranlar insanları liderlere,efendilere,meşrebe değil, Alla’a davet edin adil siyasetle aşılanın.Hak,uydurulmuş bağlıları dünyalık için dökülebilir. İnsanların razı olması değil,yaratanın razı olması esastır.Bir toplumun idarecileri ve  alimleri  bozulmuşsa  vay o toplumun haline.Ümmet görüşü dusturumuz olmalıdır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com