Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Diyanet-Sen Şanlıurfa Şubesi Ve İstişare


29 Mayıs 2012 Salı 10:58
Pazar günü sabah erkenden Diyanet-Sen (Diyanet ve vakıf görevlileri sendikası) il yönetim kurulundan İsmail Sefalı ve Halil Kaya hoca efendiler gelip arabayla beni alıp Karaali Kaplıcalarına doğru yol aldık. 2001 yılında Diyanet –Sen beraber kurduğumuz ve beraber emekli olduğumuz vefakâr, cafakar ve fedakâr, hayrın dostu şerrin düşmanı çok değerli Mehmet Cengiz Hoca efendiyi de almayı ihmal etmemişlerdi… Daha doğrusu hem evvelin ve hem de ahirin yönetim kurulunda hizmet eden arkadaşların buluştuğu bir yer oldu Karaali kaplıcaları…
Diyanet- sen sendikasının ilimizde kurulmasını sağlayan ve iki dönem üst üste çalışkan, dürüst, yürekli ve ihlâslı ve aynı zamanda kendi görevlerine bağlı bir yönetimin oluşmasında ve sendikanın kurumsallaşmasında emeği geçen bizleri, unutmayan kardeşlerime şükranlarımı arz ederim.
Diyanet-Sen sendikasının genişletilmiş istişare kurulu için Karaali Kaplıcaları tercih edilmiş, daha önceden yaklaşık 45 kişilik odalar ve toplantı salonu ayarlanmıştı. İl ve ilçelerden gelen Sendika yönetim kurulu üyeleri kendilerine tahsis edilmiş odalarına yerleştirildikten sonra, İsmail Sefalı hoca efendinin nazik, kibar ve mütevazı bir şekilde hazırlamış olduğu kahvaltı salonuna gittik. Yer sofrasında kahvaltımızı yaptıktan sonra, bir yandan çaylarımızı yudumlarken bir yanda da her kes birbirleriyle hem hal olup tanıştık. İsmail Sefalı hoca efendinin tatlı dili, güler yüzüne ve mütevazı ikramına doyum olmuyordu. İsmail hoca; daha önceden kısa ve öz olarak hazırlamış olduğu takip edilecek programını herkesin görebileceği iki, üç yere astı. Daha sonra öğle namazı vaktı oldu. Kara âli kaplıcalarında bir CAMİ olmadığı için Bir din görevlisi kardeşimiz müsait bir yerde ezan okudu. Ezandan sonra toplantı salonunda cemaat halinde öğle namazımızı eda ettik. Daha sonra öğle yemeğimizi yedik. Yemekten sonra her kes istirahat için odalarına çekildiler. İkindi namazından sonra yaklaşık iki buçuk saat istişare toplantısı yapıldı. Çok verimli ve mükemmel bir istişare oldu. Kısacası sıcak ve samimi bir ortamda 24 saatimizin nasıl geçtiğini hiç fark edemedik. Çok müstefit olduk. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma şükranlarımı arz ederim.
Yeri gelmişken söyleyelim ki Karaali Kaplıcalarının en büyük eksiklerinden bir tanesi ve en önemlisi, Orada Müslümanların rahatlıkla ibadetlerini eda edebilecek bir caminin olmayışıdır. Bu eksiklik hem ilimiz peygamberler şehrine yakışmıyor ve hem de orayı işleten dindar olan firmalara.
Gerçekten de son derece önemli ve üzüntü verici bir durum. İl özel idarenin veya Kendisi de emekli bir imam olan ve aynı zamanda köklü bir aileye mensup olan muhterem HÜSEYİN İNAN kardeşimin bu konuya el atacağını ve öncülük ederek kaplıcaya asude bir mekân olan bir cami kazandıracaklarını umuyorum.

Din görevlileri her şeyin en iyisi ve en güzeline layık muhterem insanlardır. Din Görevlileri toplumsal huzur ve güvenin, barış ve kardeşliğin, birlik ve beraberliğin teminatıdırlar. Deyim yerindeyse adeta toplumun demir ve çimentosudurlar.
Din görevlileri; her dönemde cahili sermayedarların ve illetli ruhların İslam halkının üzerindeki macerasını zir-üz zeber etmiş, yalan ve yanlış üzerine kurulmaya çalışılan ve iskelete kan vermeye gayret eden mezar soyguncularının şanlı tarih hastalığını yenmiş, Laik ve zorba rejime uydurulmuş kafalar koleksiyonunu dağıtmış, minyatür beyinlerin vehim şatolarını, dalkavuk ulema tiplerini ve mitolojik zorbaların putların gölgesindeki sömürü hortumlarıyla azgınlaşan gönüllü gladyatörlerin kafasına en büyük darbeyi indirmişlerdir...
Din görevlileri adeta FİRAVNUN sarayında yetişen bir Musa’dırlar. Din görevlileri insanlık semasının ışık saçan yıldızlarıdır. Kur’an ve sünnet düzenini insanlığa tebliğ ve talim ederek hayatı bizzat düzenleyen, dünya ve ahiret mutluluğuna yönlendiren öncü kadrolardır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com