Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
İbrahim AKBAŞ

DİKKAT..! TEHLİKELİ SON VİRAJDAYIZ


İbrahim AKBAŞ
30 Ekim 2015 Cuma 22:17

1 Kasım seçimlerine 1 gün kala ortalık sessiz ve puslu görünüyor.  Tüm partiler seçim stratejilerini uygulamış ve artık sonuç almaya ramak kaldı.
Sahada her zamanki gibi sadece AK Parti görünse de Muhalefet partilerinin de boş durmadığını biliyoruz. Seçimin favorileri şüphesiz yine AK Parti ve HDP’dir. MHP ve CHP bildiğiniz gibi oylarını 2-3 puan artırmanın hesabını yapmaktadır. Kamuoyu iki partinin alacağı oya odaklanmış. Çünkü seçim sonuçları bu iki partinin ve Ülkenin kaderini belirleyecektir.  Halk yorulmuş ve bir an önce istikrar ve huzur istiyor.
AK Parti bu sefer 7 Haziran seçimlerine nazaran daha ciddi çalışıyor. Sahaya hâkim ve seçim çalışmalarını tamamlamış durumda. AK Parti Tek başına iktidar olmanın hesabını yapıyor ve buna inanıyor. Yeni bir Koalisyon ihtimalini düşünmek bile istemiyor. Şanlıurfa'da Sn. Faruk ÇELİK’in liderliğinde yapılan çalışmalar halkın takdirini topluyor. Bu çalışmaların sonucu elbette sandığa yansıyacaktır.  
HDP ise 7 Haziran sonrasında Halkın beklentilerini karşılayan bir siyaset yapamadı. Bu seçimde emanet oyları kaybedeceğine baştan inanmış görünüyor. HDP için emanet oyların geri çekilmesi kaçınılmaz bir sonuçtur.  Bu nedenle çalışmalarını daha sessiz ve seçmen odaklı yaparak mevcudu korumaya çalışıyor.
MHP ve CHP ise asgari ücretli gibi 1-2 puan artış olursa zaten kendilerini çok başarılı göreceklerdir.  Onlar için siyasette Muhalefet olup, her zaman eleştirmek daha efdaldır.  
1 Kasım seçimi için son virajdayız. Bu viraja ya dikkatlice girip yolumuza güvenle devam edeceğiz. Ya da hiç umursamadan nereden inceyse oradan kopsun diyeceğiz. Ülkemiz için 1 Kasım çok önemli, içeride ve dışarıdaki düşmanların son kozlarını oynadığı bir dönemdeyiz.  Aşağıda belirttiğimiz günleri düşünüp öyle sandık başına gidelim.
- Başbakan öksürünce bile Doların tavan yaptığı günlere dönmemek için,
- Sabah 05:00’te hastane, ilaç, tüp, ekmek vs. kuyruklarına girmemek için,
- Çocuklarımız ve gençlerimizin sokaklarda her türlü uyuşturucu maddeleri kullanmasını önlemek için,
- Kızlarımızın başörtüleri yüzünden  yerlerde sürünmemesi için,
- Başı kapalı analarımızın askeri kışlalardan geri çevrilmemesi için,
- Tütün tabakası taşıdığı veya puşi taktığı için hakarete uğrayan babalarımızın durumuna düşmek için,  
- Kürtçe cd’nin eroine eşdeğer görüldüğü  yasakçı zihniyeti tarihin karanlığına gömmek için,
- Faili meçhul cinayetlerin sıradanlaştığı günlere geri dönmemek için,
- Dinimizi serbestçe yaşayabilmek için,
- Sırtımızda bir parça elbise ve kucağımızda çocuklarımızla başka Ülkenin sınırlarında beklememek için,
- şeref ve haysiyetimizin yerlerde sürünmemesi için,
- Ailemize bir parça ekmek götürememenin ezikliğini yaşamamak için,
- Daha fazla demokratik haklar elde etmek için.
- Bir günde bütün kazanımlarımızı kaybetmemek için…
1 Kasım’da elimizi vicdanımıza koyalım komşu ülkelerde yaşananları ve sonuçlarını iyi analiz edelim. Bir pire için yorganı yakmayalım. Koalisyon hükümetlerinin Ülkeyi  nelere muhtaç ettiğini unutmayalım.  Millet olarak 2 Kasım’da siyasete vereceğimiz yetki ile ya geleceğimizi aydınlatacak ya da daha belirsiz hale getireceğiz.  Çocuklarımızın geleceğini düşünelim ve Ülkemizin Suriye olmasına fırsat vermeyelim. Tehlikeli son viraja daha dikkatli ve güvenli girmek bizim elimizde...! Kalın sağlıcakla…


YORUMLAR
  • yorum2015-10-31 12:18:35Dindar Demokrat

    siz maalesef türkiye yi hala 1980 ler le kıyaslıyorsanız bir adım bile atamamışız demektir. Dış ülkeler, marsa gidip geliyorlar, biz hala kürt haklarını bile verememişken sizin bu yazınız sadece bir yandaş medya yazarı gibidir. AKP hükümetine 13 yıl veren bu halk ne acılar çekti hepimiz görüyoruz. Benden olmayan yaşamasın, hiçbir hakkı yoktur, konuşmasın, düşünmesin diyen bir diktatörü hala nasıl savunmaya çalışıyorsunuz doğrusu akıl almıyor.

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com