Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Dik duruşla yolumuza devam ediyoruz


Ömer ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

 Hayat su misali akıp gidiyor. Öyle hızlı ve süratli akıyor ki, bazı menzillerde durup geriye doğru bakama ihtiyacı doğuyor.

11 Nisan çok önemli bir tarih. 11 Nisan 1920 sabahı, tarih yeniden yazıldı. Öyle çetin bir mücadeleydi ki; hem fikir, hem silah, hem malla yapıldı. Nihayetinde bu kutsal vatan savunması, bu şehre “şanlı” unvanını verdirterek Urfa'yı “ŞANLIURFA” yaptı.

Ve 90 yıldır bu coğrafya insanı o kurtuluşu anıyor ama kültürel yozlaşmayla o kurtuluş fikrine zıt bir konuma gelindiği/getirildiğinin farkında değil.

Şanlıurfa kurtuluş destanı öyle bir köşe yazısı ile anlatılacak küçüklükte değil. Koca ansiklopedileri dolduracak kadar büyük ve şanlı bir destandır.

Her neyse!...

11 Nisan YENİURFA Gazetesi için ayrı bir anlam taşıyor. Çünkü 2009 11 Nisan'ında doğdu YENİURFA Gazetesi.

Hummalı bir çalışmayla ilk sayı yayınlandığımız zaman müthiş bir heyecan duymuştuk. Şimdi bir yılı geride bıraktık. Dile kolay koca bir yıl!.. Ve bir yılın muhasebesini yapıyoruz.

Bir yılda neler değişti?

Ne çok dostlarımız ayrıldı aramızdan?

Yeni yeni dostlar ve hayata gözlerini yeni açan bebekler katıldı aramıza!

Biz bir yılda kamuoyu lehine neleri değiştirdik, değiştirmeye vesile olduk, ne güzellikleri haber olarak size duyurduk?..

Biz bir yılda ne kadar değiştik/geliştik?

Gazeteci tarihe not düşer!...

Söylediğimiz her söz ve yazdığımız her kelimenin misli ile hesabını vermek zorundayız…

Her haber yaparken 5 N 1 K Kuralı (ne? Ne zaman? Nerede? Nasıl?  Neden? Kim ?) ile haber yapmaya çalıştık. Yaptığımız haberlerde hep “Hakk”ı ve “haklıyı” savunmaya çalıştık.

 Hiçbir zaman “güçlü”yü savunmadık.

 Kırılanlar oldu, darılanlar oldu, amacımız kimseleri kırmak değildi. Biz yanlışları eleştirdik. Yanlışların yapılmasını eleştirdik. Güzellikler de kamuoyuna duyurarak teşvik etmeye çalıştık.

Bu sütunlarda yazı yazmak zevk işi değil!

Bu gazetede haber yapmak, haber hazırlamak zevk işi değil!..

Bu sütunlarda yazı yazmak büyük fedakârlık ister. Bu sütunlar yazana ağır veballer yükler. Bu yükü kaldırmak ve elini taşın altına koymak her kesin işi değil.

YENİURFA Gazetesi olarak bu yükü yüklenmeye çalışıyoruz. YENİURFA Gazetesi'nin her haber ve makalesi büyük emeklerle hazırlanıyor. Usta kalemlerin fikirleri sergileniyor bu pazarda. Hamal misali fikirler yüklenmeye çalışıyoruz gazete köşelerinde.

Bir yılımızı geride bıraktık acısıyla tatlısıyla. Dik duruşla yolumuza devam ediyoruz.

İLGİLİSİNE

Eğer bir örs isen kendini sabit tut, eğer bir çekiç isen zamanında vur. (G.Herbert)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com