Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ

Devlet hastanesi başhekimi Dr.İdris Ahmet ÇAKIR


Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Bir hastane düşünün; Başhekim, yanına yardımcılarını da alarak her sabah hastanesinin tüm birimlerini teker teker dolaşıyor, gördüğü eksiklikleri not edip gidermeye çalışıyor. Bir başhekim düşünün ki, hastanenin tüm polikliniklerinde karmaşayı kaldırmış, müracaat eden her hasta, polikliniğin kapısında bulunan ekrandan sırasını hemen öğrenebiliyor. Ve bu hastanede "Sıra önce benimdi… Ben iki saatten beridir bekliyorum… Kardeşim torpili olan içeri giriyor" gibi laflar da artık tarihe karışmış.

Hangi hastaneden ve hangi başhekimden bahsettiğimi anladınız herhalde. Elbette ki, Şanlıurfa Devlet Hastanesinden ve onun değerli başhekimi Dr.İdris Ahmet ÇAKIR'dan bahsediyorum. Daha önce de bu sütunlarda yazmıştım; Urfa sık sık insanı şaşırtan olaylara sahne oluyor. O olaylardan birisi de, tüm gücüyle hastanesini Urfalıların hizmetine sokan böyle bir başhekime yapılan saldırıdır. Kuşkusuz insan olan, kendisine hizmet eden insanlara saldırmaz, saldırmamalı. Eminin eğer saldırgan gelip derdini başhekime anlatsaydı, ona tün gücüyle yardımcı olurdu. Olayı telin ederek kınıyor ve başhekime geçmiş olsun diyorum.
 
Bundan iki ay önce, eşimle birlikte hastaneye gittim. Daha önce de sık olmasa da bu hastaneye gelmiş ve muayene olmuştum. Ama bu kez içeri girer girmez, güler yüzle bizi kayıt bürosuna yönlendiren biriyle karşılaştık. Böyle bir inceliğe alışık olmadığımız için tesadüf zannettim. Sonra poliklinik kapısında asılı bulunan ekranlar dikkatimi çekti.

Sıramızı beklerken,  kendi kendimize "Bu ekranlar da neyin nesi?" dedik. Ama içeri giren hastaların, ekranda beliren sıraya göre içeri alındığını görünce hem rahatladık hem de çok sevindik. Yine kendi kendime: "Oh be… Urfa'da da çok güzel şeyler oluyormuş" dedim. Abarttığımı sanmayınız; çünkü bu sistem Türkiye'nin birçok büyük kentinde henüz yoktur.

Hastanede dikkat çekici diğer bir nokta gözle görülen temizlikti. Hakikaten bir hastaneye yakışır nitelikte hijyen bir ortam müşahede ettik. Temizlik görevlileri her daim görevlerinin başında bulunuyordu. Herhangi bir görevliye bir şey sorduğunuz zaman sevecen bir üslup ve yardımsever bir ruhla size cevap veriyor. Hasılı Urfa Devlet Hastanesi tam bir devlet hastanesi haline gelmiş. Elbette ki, başhekimin gayretleriyle… Başta Sağlık Bakanı Sn. Dr. Recep AKDAĞ'ı ve başhekim Dr.İdris Ahmet ÇAKIR'ı kutluyorum.

Hastanedeki bu titizliği görünce başhekimi ziyaret etmek istedim. "Başhekimlik Ne tarafta?" diye soracaktım ki,  baktım; karşıdan uzun boylu, etrafındakilere not yazdıran, kendisinden emin ve biraz da telaşlı bir doktor geliyor. "Başhekim bu gelen zat mı?" dedim; "Evet" dediler. Ona selam verip yaklaştım ve yaptığı hizmetlerden dolayı kendisini kutladım.

Aradan bir buçuk ay geçti; bu değerli insana yapılan saldırıyı okuyunca çok üzüldüm. Tekrar geçmiş olsun der, kendilerini halka adayan sağlık elemanlarına yapılan bu çirkin saldırının son olmasını temenni ederim.

Kalın sağlıcakla.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com