Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Emin YAPRAK

Cinsel Ahlaksızlık Furyası


Emin YAPRAK
6 Nisan 2016 Çarşamba 15:41

Hertürlü davranışı ve yaşayışı normal gören insanlar bir öğretim üyesine sorulan dini bir soruya karşılık verilen cevaptan rahatsız olanlar, olayı yaşama müdahale olarak nitelendirip, her şeyi kendi bakış açılarıyla yorumlayıp değerlendirenler özgürlüklerin neresindeler acaba? Toplumu hep kendi istek ve arzuları etrafında değerlendirip, cinsel tahriki görmezden gelerek sadece kendilerini değerlendirmeye çalışanlar acaba nasıl bir hayat özlemi duymaktalar? Cinsel sapıklığı olan erkeklerin engellenmesi yöntemlerine karşı çıkan, kadınların dekolte giymesini istemeyenleri, özel hayata müdahale olarak nitelendiren, dini anlamdaki yorumları şeriat özlemi olarak algılayan insanlar acaba ne arzulamaktalar? Acaba komünizmin komünal yaşantısını mı özlemekteler?

Kendilerine ait değer yargıları ortaya koymayan ve toplumu anlaşılamayan bir ilkesizlikler uçurumuna yuvarlayan, genel başkan düzeyindeki insanların arkadaşlarının eşleriyle beraber olma görüntüleriyle yerinden edip buna alkış tutmayı marifet sayanlar acaba hangi ilkeden ve tutarlı davranışlardan bahsetmekteler?
Yine üniversitede okuyan öğrencinin mezuniyet tezi olarak porno film çekimini normal görüp, öğrenci kendi çekimini yaparak bir başarı örneği olarak telakki eden anlayışı üniversiteden uzaklaştıran veya hakkında soruşturma yaptırtan zihniyeti yererken ayukka çıkan bir çığırtkanlık örneği sergileyen anlayışlar temel ahlaki ilkeler ve ailenin kutsallığını nasıl kabul edebilirler ki? Çünkü bu şekilde davranan öğrenci ve hoca bağnazlığı yenmiş olur derlerken fakat aile kurmak maksadıyla yapılan bazı evlilikleri de yeren anlayışlar acaba farklı atmosferlere ait düşünceler midir?
Aile ilişkilerini hiçe sayan, insanlararası ilişkileri menfeat girdabı ile değerlendiren ve bunu mutluluk olarak yorumlayan ve bu tür ilişkileri olağan sayan bir anlayışın değerlendirmelerini nasıl değerlendirebiliriz?
Kız çocuklarının erkek arkadaşları ile ilişkilerini normal değerlendirip, masumane davranış olarak yorumlayıp, kendilerine ait farklı ve gizli metres hayatlı ilişkileri olağan insani ilişki olarak değerlendiren bir zihniyetin cinsellik sorununu değerlendirmede bir ilkesizlik furyası ve ahlakın ilkelerinden yoksun bir sapkınlık olarak değerlendirmek gerekmektedir.
Her şeyi kendi çıkar ve istekleri doğrultusunda değerlendiren ve yeri geldiğinde dinsiz olmadığını, babasını annesini dindar olarak değerlendiren kendisine de onun çocuğu olma payesi biçen zihniyet acaba dinin ne olduğunu, şeriatın ne olduğunu biliyor mu? Dinin içerisindeki kuralların şeriat olarak isimlendirildiğinden habersiz mi? Kendisine ait bir dininin olduğunu söylemesine rağmen dinin bir parçası olan şeriatı korkunç bir hayalet olarak algılaması acaba dinin kabul edebileceği bir ilke anlayışımıdır?
Şeriat ve din denilince dörde kadar eşle evlenmeyi ve cinsel konular ve bazı hurafeler içinde bocalama olarak gören kişiler, her türlü ahlaksızlık ve ilkesizlik içerisinde bocalarken, kız-erkek arasındaki ilişkilerde sapıklığa doğru gidilen tutarsızlıkları görmeden toplumun cinsellikle ilgili yaptığı yanlışlıklarla dolu bir filme dönüştüğünün farkında değiller mi acaba? Ya da bunu yaşantının normal bir davranışı mı olarak görmekteler?
Günlük hayatta cinsel sapıklık oluşturmayan olayın olmadığı gün veya bir saat var mıdır acaba? Halbuki İslami hayatın yaşandığı dönemlerde bu tür olayların parmak sayısı kadar az olduğunu biliyorlar mı acaba? Yoksa işi kendi istek ve arzuları doğrultusunda görerek geçiştirmeyi normal bir insani davranış olarak mı değerlendirmekteler?
Cinsel hayat ile ilgili Muhteşem Süleyman filminde dillendirildiğinde ve gösterime geldiğinde buna isyan eden insanlar, şovenist duygularla hareket ederken sözkonusu dinin bu konudaki yorumları ve değerlendirmeleri olduğunda dinin veya şeriatın yargılanmasına karar veriyorlar.
Gençliği cinsellik konularında bir girdabın içerisine sürükleyen anlayışlar her şeye özgürlük anlayışı ile yaklaşarak manevi duygulardan soyutlanan ve ahlaksızlık furyasına doğru sürüklenmektedir. Eğitim alanında ve diğer görsel medyada cinsel anlamda halkın sapıklığa doğru itilmesine engel olan bir anlayışın geliştirilmesi gerekir. Hakların özgürce yerine getirilirken başkalarının haklarına zarar vermeden, kendi hakkının savunucusu olduğu gibi başkalarının da haklarını düşünmesi gerekir.
İnsanı her alanda bilgilendirmek ve cinsel anlamda erkek ile kadının bir elmanın parçaları olarak değerlendirilmesi gereken bir anlayış olarak anlaşılması gerektiğinin önemi herkes tarafından kavranılması gerekir. Bir cins diğer bir cins için heba edilemediği gibi ikisinin birbirini tamamlayan parçalar olduğunun farkına varmak gerekir.
Aile hayatı, toplum düzeni ve ekonomik çarkın istikrarının sağlanması için gerekli olan müşterek çalışmanın beraber yapılması ve her şeyin gayesinin insanların mutluluk ve huzurunun sağlanması olduğu kabullenerek hayata geçirilmesi gerekir.
“İçinizden, kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp; aranızda muhabbet ve rahmet var etmesi, O’nun varlığının belgelerindendir. Bunlarda, düşünen millet için dersler vardır.”(Rum:30/21) Kur’an-ı Kerim’de zikredilen bu ayet ile iki cins arasındaki durumu anlamız bakımından üzerinde düşünülerek anlaşılması gereken en önemli ilahi kaynak olarak karşımızda durmaktadır.
İnanan insanların davranışlarını en iyi şekilde muhafaza edecekleri ve kendilerini yönlendirecekleri kaynaklar ilahi mesajlardır. Haklar ve hukukları bu kaynaklara göre değerlendirdiklerinde daha mutlu ve huzurlu olurlar. İnsanların yorumları birbirini takip eden ve sonu getirilemeyen değerlendirmeler olarak yerlerini alırlar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com