Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Çılgın Türkler


Mehmet CENGİZ
30 Aralık 2013 Pazartesi 10:49

Çılgınlık iyi bir alamet değildir. Çılgınlığın sonu üzüntüdür, bazen de yıkımdır. Çılgın Türkler diye bir kitap duymuştum kitabı okumadım rivayetlere göre kitap okuma rekoru kırmış, bu kitabın rekor kırması çılgınlıktan olsa gerek. Çılgınlığın alanı çok geniştir yaşantının tüm alanlarında görebilirsiniz. Suriye rejiminin insanlara kan kusturması bir çılgınlıktır. Mısırda meşru seçilmişleri alaşağı etmek, haklarını gasp etmek, terörist diye ilan etmek çılgınlıktır. İşgalci, kan emici dünya halklarına şekil vermeye çalışan Siyonist düşünce bir çılgınlıktır. Devrimden beri Amerika’ya büyük şeytan deyip, Suriye olaylarında esed tarafı olmak, siyonizmin küçük yavrusu İran’ın yaptıkları çılgınlıktır.

Türkiye de meşru hükümete karşı, gezi, olayları, yolsuzluklar, dershaneler, beddualar, yapmak çılgınlıktır. Top müsabakalarında gurupların bir birlerini darp etmeleri çılgınlıktır. AB. ABD. Nin dünyaya nizam vermesine kalkışması ise, hem çılgınlık hem de intihardır. Çılgınlığın sonuçlarına baktığımızda, iyi bir şey göremeyiz. Çılgınlıkta ya kan ya gözyaşı ya oh ya ah vardır. Bu acı tabloları görmemek için çılgınlıktan uzak durmak lazım. Çılgınlık belli bir ırka münhasır bir şey de değildir. Her kavim fertlerinde olur çılgınlık. Mühim olan çılgınlık akımına kapılmamaktır. Çılgınlığın tahrip gücü geniş alanlıdır.

Bu çılgın akımlardan biri Hıristiyan âdeti olan yılbaşı gecesidir. Türkiye’de yaşadığımız için yılbaşsı gecelerini bizzat görüyoruz. Nerde ise mukaddesliğine hutbe okunacak. Hiç bir Camide imam efendi vaiz yılbaşı çılgınlığından bahsetmedi. Ben görmedim. Nerede ise meşru bir şey… Bilmiyorum diğer İslam ülkelerinde yılbaşı çılgınlığı yapılıyor mu? Merak ediyorum. Bence Türkiye kadar değil, şimdiden hazırlıkları yapılıyor, çağdaş sivil toplum kuruluşları, bazı belediyeler öncülük yapıyor veya alet oluyor. Ülkemizde resmen devlet kumar oynatıyor adına da Milli piyango deniyor.   Müslümanlarda bu çirkefe alet oluyor, Alnında secde izi olanın cebinde yılbaşı biletinin ne işi var. Çam ağaçlarının bir dalını koparmak ne ile izah ediliyor, ağaç severler nerede? Hele hindi kesimi var ki tam bir rezalet çılgınlığı, yılbaşı gecesi tam bir tüketim israf çılgınlığı, Büyük şehirlerimizde yılbaşı gecesi havai fişekleri, kafalara çekmekle kutlanıyor tam bir çılgınlık rezaleti, halkı Müslüman bir toplumda Dinde yeri olmayan, haram olan bir batıl Hıristiyan âdetine bu kadar tutkun olmak çılgınlıktan öte deliliktir.

Ben bu gecede Televizyonu seyretmeyeceğim AGD Derneğinin organizasyonu olan Mekke fethi kutlamalarına katılacağım. Bahar bir çiçekle de gelir demişler ya benimki de öylesi. Evet, bir sene geride bırakmışız. Fert ve toplum olarak nefis muhasebesini yapmak görevimizdir. Küresel güç odaklarının 2013 yılı önceleri olduğu gibi, karne notu sıfırdır. Geride bıraktığımız günler işgal, gözyaşı, kan akıtma, sindirme, zulüm yılı olarak geçti. Müslüman geçirdiği bu günlerde ne yaptı? Ne yapmadı sorularla hem dem olmalı. Hatalarından nadim olmalı tövbe kapısına yönelmelidir. Bundan sonra haramın semtine uğramamalıdır.” KİM KENDİSİNİ BAŞKA BİR KAVNE BENZETİRSE ODA ONLARDAN OLUR” Diyor Ahir zaman peygamberi Müslüman’ın yılbaşı(Noel baba) Putu ile ne alakası olabilir.

Yemede, içmede, giymede, yaşantıda, siyasette, ekonomide, adalette, hayatın tüm alanlarında başkalarına benzemek onlardan olur ki Müslüman’ın bu çirkin çılgın eylemlerinden kaçınması şarttır. Yoksa katillere yem olur. Dinle bağdaşmayan bir çığır açan Müslüman’ın başına bela edenler İndallah’ta lanetlidir. Tüm darbe teşebbüsleri çılgınlıktır. Müslüman halk fertlerinin görevi hak adalet davasında birlik olmaktır. İyi yönde hak semtinde çığır açmaktır. Cezaevleri dolu ise çılgınlığın eseridir. Kadına şiddet, aile Tuvalarının bozulması çılgınlığın üretimidir. Gelin tüm çılgınlıklardan arınalım. İnsan fıtratına, yaradılışına uygun müştereklerde birleşelim. Çılgınlıklar borsayı düşürür, ekonomiyi felç eder, hükümetleri alaşağı eder ülke batar para severler servetlerine servet katar. Alın terini dökmeden. Ne mutlu İslam dışı çılgınlıklardan kaçanlara…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com