Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

ÇILGIN HAYAT


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Çılgın proje ile başlayan bir çılgınlıktır gidiyor. Her ne kadar heyecan ve canlılık yâda çılgınlık seçim sürecine verilmek istense de daha önceleri yaşadığımız seçim atmosferi bir türlü yakalanamadı. Bir taraftan bol keseden atanlar bir taraftan çılgın projelerini açıklayanlar ve bir taraftan da belli odaklar tarafından süreci sabote edip kirli emellerine ulaşmak isteyen dış güdümlü odakların ülkemiz üzerinden oynamak istedikleri oyunlar ve sindirme politikaları. Halkı gerçek anlamda tedirgin ve endişeye sevk ediyor. Umarım halkımız sağduyulu davranır ve kazasız belasız bir seçim sürecini atlatırız ve Türkiye rahat bir nefes alır, İnşallah.

Fazla dağıtmadan konumuza geleyim, yani çılgınlıklara.

Sönük ve heyecansız bir seçim arifesinde bulunduğumuz bu günlerde Başbakan Recep Tayyib Erdoğan’ın açıklamış olduğu kanal İstanbul projesi, çılgın proje oldu. Batılıların, şu çılgın Türkler yakıştırması ile başlamak istiyorum. Belki bilmeyenler olabilir düşüncesi ile çılgınlığın ne anlam ifade ettiğini açıklamak istiyorum. Aşırı davranışlarda bulunan, deli, mecnun: Çok büyük, aşırılık, olağanüstü gibi kelimelerle ifade edilen her hal, tavır, davranış, çılgınlık diye tabir edilir.

Son zamanlarda moda olan bu ifade, farkında olmadan herkesin ağzındaki yerini almış durumda. Sanırım her birey hayatında mutlaka bir yâda birden fazla çılgınlık yapmış olabilir.  Ancak olağan üstü ve anormal durumlarda söylenen bu söz siyaset vasıtası ile günlük hayatımıza girdi bile. Herkes bir çılgınlık yapma peşinde. Artık büyük projeler çılgınlıkla ifade ediliyor. Örneğin İstanbul’un çılgın projesi, Ankara’nın çılgın projesi, İzmir’in çılgın projesi her il için bir çılgın projesi bulunuyor. Günlük hayat bile çılgınlaştı galiba çağ bile değişiyor 21.yüz yıl teknoloji çağından çıkıp çılgınlık çağına giriyor. Arap Ülkelerin şuan yaptıklarını tahmin edemiyorduk olağan üstü bir ayaklanma sergileniyor o halde Arap yarım adası çılgınlaştı   

Ş.Urfa’mızın da, Büyük şehir olma dışında bir veya bir kaç çılgın projesi vardır elbette ama fazla heyecan yapmasın diye seçim sonrasına bırakılmış olabilir. Siyasiler sürpriz yapmak istiyorlardır diye tahmin ediyorum. Ne? Olabilir ilimizin çılgın projeleri,’’hayal projeler’’ yeraltı treni,(metro) raylı sistem, tramvay, metrobüs kentsel dönüşüm,3-ve 4.sanayi bölgelerini yapmak, şehrimizin en güzel bölgesinde bulunan tugay’ı taşıtmak, karakoyun deresinden su geçirmek, yâda Urfa’ya denizi getirmek gibi, nede olsa çılgınlık değilmi?  Her şey çılgınca. Dikkat edelim de bu kelime nedeni ile çıldırmayalım. Çünkü her fırsatta söyleniyor, örnek verecek olsak günlük hayatta: çılgınca alışveriş yapmak, çılgınca araba kullanıp kaza yapmak, çılgın bir para, çılgınca sevmek, çılgın  partiler, birbirilerini dizayn etme çılgınlığı,eşek adasını işgal etme çılgınlığı, çılgın kasetler, çılgınca saldırmak, çılgınca tuzak kurmak, çılgınca yalan söylemek, çılgınca dönek olmak, çılgınca okyanuslar ötesine iftira etmek, çılgınca vaat etmek, çılgınca yerel yönetimlere özerklik vaat etme,  çılgınca suç işlemek, çılgınca konuşmak, çılgınca muhalefet etmek, çılgınca siyaset yapmak,çılgınca şampiyonluk kutlamak ve çılgınca düşünmek gibi. Daha çok örnek verilebilir ancak çılgınlık yapıp uzatmak istemiyorum. Siz, siz olun sakın çılgınlık yapmaya kalkışmayın sadece benim gibi hayal edin. Sizleri Allah’a emanet ediyor Yüce Rabbimiz yar ve yardımcımız olsun İnşallah, ÂMİN.

Bir başka yazıda görüşmek dileği ile.                           


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com