Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

CHP’YE İKTİDAR YOLU


Recep Akyol
9 Eylül 2014 Salı 10:56

Hiç kuşkusuz Cumhuriyet tarihinin ve Türkiye’nin ilk ve tek partisi CHP’dir. Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet Türkiye’sini kuran kadrolar hemen hemen aynı kişilerdir.

Onların deyimi ile Osmanlının külleri altında var edilen Türk milleti için Milletin inancı ile yapılan yok saymalar diğer yandan milletin ve ülkenin birliği adına Kürtlerin isyan ve başkaldırıları bahanesi ile Kürtlere karşı yapılan katliamlar üzerinden insan kıyımları arasına Cumhuriyet halk partisi ile set çekilmesi gerekir.

Sivil toplum kuruluşları Dernekler ve Partiler Halkın ve Milletin taleplerini iyi analiz edip çözüm buldukları sürece ayakta kalabilirler. Çağdaşlık adına, halkçılık adına Demokrasiyi içselleştiren bir toplum olabilsek. Ötekileştirmek adına yapılan tüm Demokrasi dışı girişimlerin tümü artık geri tepti.

CHP’deki siyasi liderlik hevesler ve olayları tüzük ve Kurultayların sayısı o kadar çok ki bu kurultayların hepsinde iktidar yolu değil de Partiyi ele geçirme planları yapılıyor. Tabi bu anlayış demokrasiye de zarar veriyor..
Ama ne yazık ki bir yandan CHP’nin şahinleri halka ve millete saygı göstermeyip insanların Dini ile alay edip , diğer yandan Kürtlerin dillerini yasaklayan sistem ile halka zulüm etmemiş olsaydılar, insanlar onları efendi olarak görecekti.

Ne ise fazla uzatmayalım 1970’li yıllardan günümüze kadar CHP’yi ele alırsak Bülent ECEVİT ile başlayan ortamın solu fikri ile hareket edilerek kapitalizmin ürünü olan şehir varoşlarının ve dışlanmış insanların umudu oldular. Fakat Askeri Cuntacılar sol akıma karşı sağ iktidarları desteklediler Zamanla CHP’nin belini kıran CHP’lileri zindanlarda çürüten Askeri vesayet şimdi CHP ile kol kola

Umudumuz Ecevit sloganı ve ortamın solu fikri ile iktidar ortağı olabilen Cumhuriyet halk partisi Türkiye’deki Devrimci ve Demokrat gençliğin desteği ile kısa süreli bir iktidar ortaklığı yaşadılar.

CHP parti teşkilatı ve parti meclisindeki makamlara gelip bir türlü koltukları bırakmadılar. Devrimci ve demokrat gençliği tehlike gibi gösterip onlara yer vermemeleri cumhuriyeti halk partisini halktan kopuk bir sistem partisi haline getirdiler.

CHP’li dostlarımız gerçekten iktidar olma ve Ülkeyi yönetmek istiyorlarsa şu sorunun cevabını arasınlar : Doğu ve Kürt halkı hangi sebeplerden dolayı CHP’ye oy vermiyor.. ? CHP’ye oy vermeyen Kürtler neden AK Parti’ye oy veriyorlar.. ? İşte her şey bu soruların cevabı bulunursa sorun anlaşılmış olacak.

CHP’li dostlarımız kızmasınlar ama İktidar olmanın yolu tüm Türkiye ve Anadolu’daki dini inançlara saygılı olunursa, Doğudan Batıya Kürt halkının demokratik hak ve taleplerine saygı duyar ve gereğini yaptıkları takdirde işte o zaman onlara iktidar yolu gözükür.

CHP’nin ve Sol’un adresi olarak bilinen kenar mahalleler ve varoşlardan en fazla AK Partiye yani İktidara oy çıkıyor. CHP’liler bu yaman çelişkiye göre halktan ve emekten yana sosyal politikalara inandıkları an iktidara gelebilirler.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com