Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

CHP Ve Kürt Sorunu


9 Haziran 2012 Cumartesi 16:16
Roboski, Pınarbaşı, kürtaj bölgede çıkan çatışmalar derken bir hayli yoğun gündemi vardı ülkenin. Başbakan’ın Diyarbakır ve Urfa'da parti kongresi, CHP-AKP buluşması, Darbe Komisyon üyelerinin Demirel’e soruları da son gelişmelerdi.
Başbakan Diyarbakır ve Urfa’ya gitti ama ben hala ne yaptı bilmiyorum ne önerdi? Hangi beklentiler vardı? Yani ne isteniyordu? Ne verilecekti? Kimse bir şey söylemedi 5-6 tane haber kanalından hükümete yakın-uzak kanallardan izlediğim şuydu; “Başbakan Diyarbakır’da çevre yolunda makam arabasını 15 km kendisi sürdü’’, ‘’Adı Max olan Sibirya kurdunu çok sevdi ama ismine sitem etti ‘Türkçe koymadın bari Kürtçe koysaydın’ dedi’’, ‘’Urfa’da sıra gecesine katıldı ‘’ Bütün bunların içinden tek mantıklı olan ‘’Başbakan Siverek’e Meclis Eski Başkan Vekili ’nin taziyesine gitti…’’ Mantıklı diyorum çünkü Başbakan Ankara’dan Diyarbakır’a araba sürmeye gitmemiştir, biliniyor ki Kulp AKP İlçe Başkanı öldürüldü en azından bunu da mı dile getiremedi? Satır aralarına düşen ve Başbakan’ın kendisinden duyulan tek cümle ‘’Sezaryen ve kürtaja karşı olduğumu yineliyorum. Bunu yazan köşe yazarları mürekkebinizin nereye aktığını biliyorum.’’ O kadar kongre konuşmasından sadece kayda değer cümle olarak bunu görmüşler sanırım yani dişe kemiğe dokunun tek açıklama yok.
Neyse ki birileri CHP ile olan görüşmeyi sordu da Başbakan ‘’Ön yargılarım yok’’ dedi. Herkes gibi bende Çarşamba gününü bekliyordum ama beklerken aklımda şu soru dönüp duruyordu ‘’Kendi geçmişiyle bir sistemin geçmişinde bu konuyla yarası varken soruna nasıl bir çözümü olacak?’’ Yaradan kastım ‘Dersim İsyanı’ CHP daha Dersimle yüzleşememişken Dersim’e Dersim diyemiyorken ‘’Seyid Rıza CHP sisteminin kurduğu ulusalcılık\milliyetçilik rejiminin önemli kurbanlarından biriydi’’ diyemiyorken. Dersimden önce başlayıp sonrasından şimdiye kadar gelen bu yaraya nasıl merhem sürecek? Çok merak ediyorum.
CHP 10 madde hazırlamıştı hükümetin önüne sundu, bunlardan biri Kandil’e Yurt dışına akil adam göndermek güzel düşünce pratiğe geçeceği kadarıyla tabi.
Benim asıl anlamadığım konu İktidar ve Ana muhalefet gerçekten bu sorunun çözümünün kendilerinin uzlaşı sağlamasından geçeceğini mi sanıyorlar? Peki, kendilerini temsil etsin diye gönderdikleri ve bundan 1 ay önce görüşme talep ettikleri halde geri çeviren partiyi niye göz ardı ediyorlar? (Bu sakın parti tutma anlamına gelmesin ama bu konuda o parti muhatap alınsın lütfen) Yoksa onları seçen Kürtleri sorunun dışında mı tutuyorlar?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com