Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

CEMAHİR


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Cumhuriyetin çoğuludur, çoğunluğun gür sesidir, kökeni kum yığınıdır sayısı çoktur. Çok güçlü katılımcı bir topluluktur.87 yıldır cumhuriyetle yaşıyoruz. Her rejimin artı eksileri olabilir. İnananı, inanmayanı, seveni sevmeyeni, olabilir. Cumhuriyetin köklerinde Osmanlı ruhu mevcuttur. Osmanlıyı kemirenler güya saltanattan toplumu kurtardılar çoğulculuğa geçtiler sözde, ittihat ve terakki zihniyeti ile çağdaşlık ürettiler.

Onlara göre cumhuriyet’te eksiklik vardı ki laiklik, Demokrasi, yan kuruluşlarını devreye koydular. Düşmanları ise irtica yi gösterdiler gel keyfim gel cumhuriyeti biz kurduk biz koruyacağız dediler. Günümüze kadar bu söylemle ninniler çektiler tam 87 yıldır. Halkın çoğunluğu, kendi kendisini yönetmesi güzel bir olaydır fertler bilinçli bir şekilde yan yana gelir istişare eder istediğini seçer istenmeyeni tasfiye Eder. Bu cumhuriyetin halk yönetimidir. Doğrudur. Devlet yani yönetim tüm inanç sahiplerine karşı eşit mesafededir. Her kes kanunlar karşısında eşittir. Paylaşım her kese aynı ölçüdedir. Kayırma yoktur. Hukukun üstünlüğü vardır her kes emindir, güvendedir. Devlet’e karşı herkes sorumludur, vergisini verir, askerliğini yapar vatanı için canını bile verir.

Ülkesini iç ve dış düşmanlardan korumaya her şeyini vermeye hazır olur. Vatanını, aklını, vücudunu, inancını, neslini, namusunu koruma altında tutan gerçek cumhuriyet rejimine her fert zaptı raptı olur. Beşeri bir sistem de olsa gerçek budur. Geriye baktığımızda gerçek bumudur? maalesef tam tersidir. Cumhuriyeti biz kurduk diyenler neler mi yaptılar sayalım. Bizi kökümüzden kopardılar üniversite mezunu bir genç ölmüş babasının mezar taşındaki bırakın Arapçayı Osmanlıca yazıyı bile okuyamıyor, şehvet zebunu gençlik diz boyu bilim adına sicili bozuk, işkencede itaat ettirmede Dünya birincisiyiz, yoklukta, kıtlıkta çağ atlamışız, gözyaşı seldir. Hukuk yanlı ve taraftır, idamlar zirvededir faili meçhuller bir yığındır, insan hakları ihlali nesilden nesle geçmiştir. Suç işlemiş diye makatına(yüz karası) jop çektirerek kanama sonucu insanların ölümüne sebep oldunuz.  Ekonomide bir kitapçık fırlatması ile ekonomi dibe vurmuştur. Ülke kaynaklarını götürenler müruru zamana uğramışlardır buna da hukuk devleti denmiş, iş bankası bir partiye peşkeş çekilmiş halen hortumlamaya devam etmektedir. Haklı haksız, haksız haklı konumuna konmuştur.

Camiler ambar yapılmış, satılmış, ibadet yerleri olarak kabul edilmemiştir. Laiklik din devlet ayırımı iken, resmi din diyanet eliyle yayılmaya çalışılmıştır, nesil vahiyle gelen dinden uzaklaştırılmıştır. Din adına ne varsa irtica(geriye gidiş)denerek ferdin inancına ipotek konmuştur. Teknolojide zerre miktar mesafe alınmamış olanlarda, başkalarından alınmış sanayide, teknolojide, savunmada ekonomide, hatta siyasette bile dışa bağımlı olmada devam etmektedir. Şimdi sahte cumhuriyetçilere sorma hakkımızdır 87 yıllık övündüğünüz rejimin özeti budur. Temelinde kaba kuvvet, kayırmacılık, kan, gözyaşı, zülüm, yokluk, kıtlık, talancılık sindirme, dayatma, zorbalıklarınızla nasıl övünüyorsunuz. Yaptıklarınız ciltler dolusu kitaplarla ancak yazılabilir. Cumhuriyet tekbirlerle kurulmuş namaz ve dua ile kapıları açılmıştır. Gerçek cumhuriyet’e can kurban sahte cumhuriyetçiler saltanatı kaldırdınız öylemi?87 yıldır saltanatın daniskasını yaşıyorsunuz. Neden korkuyorsunuz. Gerçek cumhuriyetçiler geliyor sizi de kurtaracak. Haberiniz olsun yaşasın gerçek cumhuriyet…  

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com