Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hasan DEMİREL

ÇANAKKALE’YE SELAM


Hasan DEMİREL
18 Mart 2014 Salı 10:47


Mart ayının 18’i geldi mi, içimizi farklı duygular kaplar.

Biraz buruk, biraz iftihar dolu, biraz hüzünlü ama, bir o kadar gururlar dolu duygular hakim olur bize.

Zira insanlığın kıyamete kadar dönüp dönüp bakacağı, bakıp da ders alacağı, tarihe unutulmaz bir not düşülmüştür Çanakkale’de. Biz hiçbir zaman bir kutlunun tesbitleri içinde, ne tarihte olup biten büyük hadise ve örnek şahısları anlatıp, destanlaştırıp sadece bununla avunacağız ne de onları hafife alma basitliğine düşeceğiz. Daima tarihin şeref levhalarına -ki,takdir-i ilahi, ecdadının yapıp ettikleri ile iftihar edebilecek, tarihi okuyup anlatırken yüzü kızarmayacak, yeryüzünde nadide milletlerden biri olduğumuza inanıyorum- ibretle bakacağız.

Onlardan ders alacağız ve istikbale yürüyeceğiz.

Bunun için, Bu gün 18 Mart! Çanakkale Zaferinin 99.yılı kutlanıyor. İslam aleminin en karanlık devresinde Çanakkale’de savaşan askerler vatan, din ve namusları için şehit oldu, şehadete yürüdüler.

Onlar İslamın ve Kur'an’ın son karakolunu müdafaa ettiler.

Türkü, Kürdü, Çerkezi, Arabı vs. Allah ve vatan için şehit oldular ve kanlarıyla tarihe destan yazdırdılar.

Bu cennet vatanın uğruna öldüler... Bütün şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyor Allahtan İslam beldeleri için karanlık emeller besleyenlere fırsat vermemesini temenni ediyorum.  


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com